Jump to content
php.lv forumi

Kādu Project Management programmu lietojat?


Mr.Key

Recommended Posts

es lietoju savējo http://todo.termi.lv/lv/darbu-parvaldnieks/ , darāmie darbi, mazas piezīmes, saites un vēl visu ko tur glabāju. Un kad vajag ko saglabāt (no e-pasta, skype), tad pāris pogu spiedienu un viss jau ir saglabāts. Vienu tabu ar menedžeri tikai jātur vaļā.

Pagaidām baigi pietrūkst mapju atbalsts, nu un vēl dažas lietas. Pēc divām nedēļām (pēc barcampa) pieķeršos un piekodēšu vēl viss kaut ko jaunu...;]

Link to comment
Share on other sites

Atbildu uz jautājumu un arī paskaidroju:

 

AJAX jāizmanto, lai:

1) padarītu darbu ar web aplikāciju ērtāku;

2) atvieglotu trafiku - pieprasītās informācijas apjomu, nesūtot vairākas reizes lietas, kas būtībā nemainās. Tas ļautu paplašināt web aplikācijas funkcionalitāti, neciešot tās ātrdarbībai - vismaz kas attiecas uz ceļu serveris->klients un atpakaļ. Tātad, web aplikācija kļūst "rich" un no vienkāršām html lapām tā sāk pārvērsties par universālu aplikāciju, ko spēj izpildīt populārākie un modernākie pārlūki.

 

Tavā menedžeri AJAX ir izmantots nevietā - ar to es domāju, atsevišķas funkcionalitātes ir veiktas ar AJAX, kas par brīnumu, nevis darbu atvieglo, bet pat padara to neērtu. Kāpēc nav pogu? Tās ir atceltas? Tev ir jāpadomā par usability. AJAX protams, jāizmanto, nenoliedzu, bet māksla ir to arī izmantot pareizi. ;) Es pat teiktu - efektīvi un optimāli izmantot AJAX - tā ir meistarība.

 

Mans uzskats, ka vizuālā aplikācija ir jāizmanto vai nu pogas vai drag&drop vai arī kombinēti. Keybord Shortcuti paši par sevi vien nav risinājums web aplikācijā.

Edited by WebStandarts
Link to comment
Share on other sites

AJAX tiek izmantots lai komunicēt ar serveri bez lapas pārlādes. Un tikai no tā izriet, ka to var izmanto lai atvieglotu trafiku un lai padarītu darbu webā ērtāku.

Manā todo menedžerī, ar AJAX palīdzību es sagalabāju lietotāja darbības:

  • jauns darbs
  • vecā darba labojums.
  • reordering
  • darīts un dzēsts
  • un tā tālāk

Ja nogriezt AJAXu, tad sanāk, ka pie katras šis te darbības vajadzētu pārlādēt visu lapu. Man gan liekas, ka tas nav produktīvi. Bet šobrīd tas viss notiek lietotājam nemanot.

Es nevaru iedomāties labāku AJAX izmantošanu, ka mans menedžeris, google docs, netvibes un visi pārējie rīki.

Protams AJAX arī izmanto lai ietaupīt traffiku, ka piemēram http://foto1.eu/ . Bet otrajā gadījumā parādās nepatīkamas problēmas ar browser navigāciju back, forward un refresh pogām. Tas viss protams ir labojams.

Kāds sakars AJAXam ar pogām?

Ko tu man iesaki izmantot, tā vietā, slēpto iframe?

Pēc tava teksta es secinu, ka tu vispār nesaproti par ko runā.

Link to comment
Share on other sites

Man gan liekas ļoti ērti - uzklikšini un viss notiek. Līdzīgi kā GMailā - uzklikšķini un viss notiek. Nevis kautkādas pogas jauns/labot jāspaida. Liekas darbības.

Bet tiešām - kāds gan UI ir sakars ar AJAX?

Link to comment
Share on other sites

bubu, es varu paskatīties, kas notiek citos laukos, paklikšķināt citur un tikai tad nospiezt ok. Es tā mēdzu darīt arī. Jābūt pogai OK - pie tā nu es palikšu, nepārliecināsiet par to, ka tikai ar ENTER nospiešanu ir līdzēts. ;)

 

bubu - user interface - cieši saistīts ar AJAX, ja runājam par web aplikācijām.

Kas tehnoloģiski veido User Interface web aplikācijā? Manuprāt:

 

1) presentation layeris (css);

2) content (html tagi un viss, kas atrodas tajos);

3) behaviour - te nu ir gan javasript, gan AJAX, jo tā ir mijiedarība būtībā uz lietotāja darbībām.

Link to comment
Share on other sites

Kādos citos laukos? Tur tak tikai viens teksta lauks ir. Par kādiem laukiem tu tur runā?

 

Nebrauc offtopikā. Runa nav par nekādiem MVC vai citiem patterniem softa uzbūvē, un tavu izpratni par tiem.

Jautājums bija par to, kāpēc tu uzskati, ka šeit AJAX ir lietots nevietā, un, citējot tevi, ajax "nevis darbu atvieglo, bet pat padara to neērtu. Kāpēc nav pogu?". Domā uzlietot <input type="button" onlick=".." .../> vairs AJAX nevarēs pielietot.

Link to comment
Share on other sites

bubu - lab, izteicos neprecīzi - nepareizs ir nevis AJAX pēc būtības tur, bet drīzāk gan user interface. Pat ja notiek visādas AJAX un JavaScript funkcijas, es tomēr pieturos pie skaidra principa:

"Vizuālā lietotāja interfeisā jābūt ir skaidri redzamai funkcijai, tās hierarhijai, lomai un visuālai kontrolei."

Keybord shortcut nav vizuālā kontrole - tas var būt alternatīvs kontroles paņēmiens, bet kopš kura laika man, kā lietotājam, ir jāsaprot, ka ENTER nozīmē - Save vai OK. Man ir pele, es braukāju ar to un man ar to jābūt visam izdarāmam (izņemot typing). Atbalstu "keyboard shortcuts" bet tikai kā alternatīvās kontroles jau esošajām vizuālajām.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...