Jump to content
php.lv forumi

Kādu Project Management programmu lietojat?


Mr.Key

Recommended Posts

Sveiki,

 

Tātad, jautājums ir tīri praktiskās situācijas noskaidrošanai, par tēmu - projektu vadības programmas.

 

Es, piemēram, lietoju dotProject (www.dotproject.net).

 

Kādas lietojat jūs?

Link to comment
Share on other sites

brain RAM + .doc =]

 

p.s. paskatījos to dotProject. šis un lielākais vairums no viņiem ir drausmīgi sarežģīti un neērti. Nezinu cik apjomīgam jābūt projektam, lai šādu izmantotu.

Edited by Kristabs
Link to comment
Share on other sites

Nu jā, jautājums vispār radās tādā sakarā, ka reiz viņu tiku lietojis, tad kādu laiku nē, un šodien atkal vēlējos lietot. Un šī vēlme jau sāk pāriet.

 

Vispār jau, sakarīga galva un txt/doc faili un e-pasti laikam varētu strādāt daudz, daudz labāk :)

 

Šajā sakarā interesanti:

http://blog.geekmanager.co.uk/2007/04/15/tools-dont-matter/

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Priekš kam tev vajag project management tool? Lieki sarežģīt sev dzīvi? Es saku uzreiz, esmu redzējis, ka ir uzņēmumos ieviests kāds personāla vadības tūļi un ne tie veiksmīgākie varianti...

Risinājums - dokumentācija:

1) programmētājiem - API - jo nu protams, visjēdzīgāk ir izmantot vienu sistēmas pamatu visiem web projektiem, teiksim.

2) dizaineriem - individuāli, skatoties pēc dizaina, tur nekas nav jānosaka, izņemot idejas izklāstu un termiņu.

3) datubāžu administratoriem - izstrādāt datubāzes un to shēmas, ko nodot programmētājiem.

4) servera admins - ko vajag to dara, klasiski nodarbojas ar serveru uzturēšanu, konfigurāciju, installācijām utml.

 

Soļi projekta izstrādē tak visiem ir zināmi, katrs dara savu darbu un ja vajadzīgs toolis piefiksēšanais - vislabāk būtu ļoti vienkāršs webs, kur katrs ievada sava darba pabeigtības pakāpi un termiņu. Viss vairāk arī neko nevajag. Tādu tooli var uztaisīt pats dažu nedēļu laikā - jo vienkāršāks, jo labāk.

Link to comment
Share on other sites

Vēl labāk uzmet kādu forumu, parveido to par savu sistēmu. Darbiniekiem izveido kontus, izveido sadaļas, atļaujas, darbnieka pierakstus un lieta darīta + vēl tev ir iekšējā ziņojumu sistēma, kas ļauj sūtīt vēstules darbiniekiem, veidot netiešās diskusijas, etc, sūtīt mailus, da ko vien vēlies. Neesmu tādas sistēmas ne redzējis, nedz arī veidojis, bet domāju, tur nekā sarežgīta nebūtu, un arī krietni letāk tas viss pasākums sanāktu.

Link to comment
Share on other sites

Varu apgalvot, ka tāda forumu sistēma par projekta vadību nestrādā un neder. Vismaz mūsu uzņēmumā šādā veidā tiek kautkas darīts (tb tādiem mērķiem lietots forums), bet tas īsti labi nestrādā. Vienmēr visādas problēmas, kuras risina pa telefonu vai tāpat atnākot blakus un aprunājoties.

Link to comment
Share on other sites

Es vienmēr esmu gribējis izmantot kādu online tooli, lai sekotu, piemēram, web lapas izstrādei. Nu salikt tur kas darāms, kas pabeigts, komentārus. Bet neesmu gan neko prātīgu līdzšim atradis. Parasti mēģinu paturēt galvā cik tālu esmu ticis un kas vēl jādara.

Link to comment
Share on other sites

Vienmēr visādas problēmas, kuras risina pa telefonu vai tāpat atnākot blakus un aprunājoties.
Vai tad tas anyway nav jebkurā gadījumā? Lai ko arī nelietotu... 1. pakāpes kontakts ftw.

 

He, mans mājas variants ir aprakstītas A4 lapas ar kafijas krūzes apļiem, kur atčeko, kas izdarīts un kas vēl jādara.

Link to comment
Share on other sites

Jū, man ar ir lapas ar kafijas nospiedumiem. vairākiem labojumiem un sev vien saprotamu pierakstu ar to kas ir izdarīts un kas vēl jādara. ja viens veidoju lapu, tad ok, bet ja būtu jāatrāda kādam, tad diezvai saprastu. (vienmēr protams nav tik traki.)

Link to comment
Share on other sites

Nu te jau vairāki apstiprinot, ka tā lieta nestrādā tikai pastiprina manis teiktā taisnību par to, ka ir nepieciešams maksimāli vienkārš tūlis, jo:

1) darbinieki nevēlas un nekad nevēlēsies atskaitēm tērēt daudz laika, jo tas, pirmkārt, nav patīkami;

2) šim tūlim nevajadzētu kā jauni apgūstamais programmai - tam jābūt ir tik vienkāršām, lai 5 minūtēs apskatoties ir skaidrs, kā to lieto;

3) šī tūļa noderīgums varētu izpausties tā, ka nav jāizprašņā cilvēks, ar ko viņš ir aizņemts un ko dara... Lai arī citiem tas būtu uzskatāmi.

Link to comment
Share on other sites

Ak jā, iepriekš aizmirsi piebilst, ka dažus pēdējos mēnešus itin veiksmīgi tam visam, ko pieminēja Devs, lietojam trac. Nav gluži projekta vadības sistēma, bet nu dalāmo darbu sadalīšanai un programmas relīžu plānošanai ļoti labi un viegli lietojams.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
×
×
  • Create New...