Jump to content
php.lv forumi

Grupēšana pēc datuma/gada/menesha


astere

Recommended Posts

ehh, biju uztaisījis datu ievadi ar roku un t.t. , izvēltnē tika grupēts |gads|Mēnesis|datums| un zem konkrētā datuma vairāki desmiti ierakstu... bet tagad jāpārtaisa, lai pievienojot jaunu ierakstu visi datu lauki glabājas zem datetime (gats,datums,diena,laiks un t.t.)

....

ok viss jau būtu labi , ja vien... argh .. iedošu paragu:

 

<?php $result7 = mysql_query("SELECT id,firma, DATE_FORMAT(datums,'%m.%Y') AS datums

FROM izsaukumi WHERE

order by id ASC");

while ($row = mysql_fetch_assoc($result7))......

principā vajadzīgs pareizs WHERE kuru nemāku uzrakstīt.. WHERE mēnesis=$vienu_id AND gads=$ar_citu_id , kā pareizi uzrakstīt pieprasījumu grupēt pēc mēneša un gada ? , izskatījos krustām šķērsām šamo pašu forumiņu, bet atradu citas lietiņas, kas pašam noderēja.. ar šamo gan neatradu... nu nezinu, varbūt čābīgi meklēju, bet ja nav grūti palīdzat :)

Link to comment
Share on other sites

ehh, to varbūt nākotnē,kad rubīšu "fišku" pagaidām tik gudrs vēl neesmu :D

noprecizēšu.

ideja.

pirmais līmenis-> tiek parādīts gads,kur kverijs nolasa izmantotos gadus ja ir,

otrais menu līmenis-> mēnesis, kverijs nolasa mēnešus...

trešais menu līmenis ir saraksts ar uzdevumiem zem konkrētā mēneša un gada .. nu lūk, tad nu esmu apstājies pie šamā kverija ...

nu jau tagad info par laiku tiek saglabāta gads:mēnesis:diena

kādā veidā es varu ņemt priekšā no šī-> gads:mēnesis:diena konkrēti gadu un mēnesi vienlacīgi , respektīvi (kā jau rakstīju)

WHERE mēnesis=7 AND gads=2006 , man nevajag nekādus gatavus risinājums, vienk. kā apzīmēt vārdus 'mēnesis' un 'gads' vienā kverijā lai mysql to saprastu ...

Link to comment
Share on other sites

WHERE mēnesis=7 AND gads=2006 , man nevajag nekādus gatavus risinājums, vienk. kā apzīmēt vārdus 'mēnesis' un 'gads' vienā kverijā lai mysql to saprastu ...

Tieshi taa arii apziimee :)

// 2008-01-28 ...

.... WHERE YEAR(datuma_lauks)=2008 AND MONTH(datuma lauks)=1 AND DAYOFMONTH(dauma_lauks)=28

 

MySQL ljoti labi straada ar datumiem ...

ir milzum daudz iespeeju un funkciju :) Siikak skaties manualii

---

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

Aha, un uz katru rindu `aprēķins`....

Intereses pēc, MySQL veic arī funkcijas lookup-kešošanu tādiem WHERE izteismēm?? Tipa kāpēc 100x rēķināt gadu/mēnesi no viena un tā paša datuma!?

Link to comment
Share on other sites

Mysql tos datumus glabaa nevis kaa stringu, bet kaautkaa savaadak ...

katraa zinjaa atlasiisana peec datuma ir diezgan aatra ...

Un ne tikai atlasiisana , bet arii parejas darbiibas....

// tada sajuta ka iekseeji tiek glabaats kaa int, katram atseviskji .. un tik pie izvades sakombinets atpakalj...

P.S. astere --> ja nav nepieciesams saglabat pulkstenj laiku , dad DateTime vieta izmanto Date

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...