Jump to content
php.lv forumi

Sakarā ar db vai php, nezinu


RedPulse

Recommended Posts

Labdien, man ir 1 problēma, man visur webam pie reģistrēšanās ir mail vai pmail teibli datubāzē, bet man vajag tā, lai tajā pmail vietā es varētu rakstīt teiksim bankas konta numuru reģistrējoties.

 

Cik noprotu, tas ir jālabo pie tā, nu jāiz'velas TEXT, VARCHAR utt. vai es arī kļūdos, vai arī tur vispār nav nekas ar db saistīts? \

 

Paldies jau iepriekš.

Link to comment
Share on other sites

tur jau tā lieta, ja teiksim ievada bankas konta nr., tad uzreiz ir Kļūda- lūdzu ievadiet e-pasta adresi

 

[edit] a kā tā pārbaude scriptā izskatās, lai varu atrast.

Edited by RedPulse
Link to comment
Share on other sites

Ja tas ir javascript - pārbaudi attiecīgo javascript funkciju un veic pārbaudi tam laukam savādāk - nevis e-pasta stilā. Bet ja pārbaude ir php attiecīgās darbības veic php - kur problēma? Ar datubāzi tas diezvai ir saistīts!

Link to comment
Share on other sites

Tas ir php

 

Nu tad atrodi, kur tev php notiek ievadīto $_POST vai $_GET datu pārbaude konkrētai formai. Iespējams, tur ir kāds preg_match, ja tā, tam ir jāpamaina noteikumi - kā tas pārbauda! Tur nav nekā sarežģīta, tāpēc vajag izmantot advancētus frameworkus, nevis savu līko kodu!

Link to comment
Share on other sites

Ja ar DW tu domāji Dreamviewer, tad tas nav nekāds frameworks - tas ir teksta editors un arī ne tuvu tas labākais variants priekš php!

 

Bet nu iesaku nevis sākt ar konkrēta frameworka izstudēšanu un tad taisīšanu uz tā, bet gan programmēt uz php no nulles! Izstudē php5 oop teoriju un uztaisi uz tās, kaut vai vienkāršu, bet savu sistēmu ar visiem pamatelementiem - piekonektēšanos db, templeita failu apstrādi utml.

 

Pēc tam, kad būsi izpratis php pilnībā, vari ķerties un veidot saitus uz konkrētu frameworku! Jo tas atvieglos darbu tālāk, bet sākt ar to nav prāta darbs, jo zināšanas nav tik pietiekamas, lai zinātu, kā salabot to, vai to vai to un rezultātā pie vienas vienkāršas problēmas, kas atrisināma pusstundas laikā, patērēsi 3 dienas...

Link to comment
Share on other sites

nu to es visu saprotu, ka esmu nulle php pasaulē, bet nu es atradu tas rindiņas, bet es nesaprotu, apmēram viņas izskatās šādi, cik noprotu:

 

function ValidaMail($pMail) {
if (ereg("^[_a-zA-Z0-9-]+(\.[_a-zA-Z0-9-]+)*@+([_a-zA-Z0-9-]+\.)*[a-zA-Z0-9-]{2,200}\.[a-zA-Z]{2,6}$", $pMail ) ) {

 

Cik noprotu, pie tā et (@) simbola kautkas ir jālabo, bet īsti nesaprotu kas, jo nav ne jausmas kapēc tur ir tas * un + .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nu to es visu saprotu, ka esmu nulle php pasaulē, bet nu es atradu tas rindiņas, bet es nesaprotu, apmēram viņas izskatās šādi, cik noprotu:

 

function ValidaMail($pMail) {
if (ereg("^[_a-zA-Z0-9-]+(\.[_a-zA-Z0-9-]+)*@+([_a-zA-Z0-9-]+\.)*[a-zA-Z0-9-]{2,200}\.[a-zA-Z]{2,6}$", $pMail ) ) {

 

Cik noprotu, pie tā et (@) simbola kautkas ir jālabo, bet īsti nesaprotu kas, jo nav ne jausmas kapēc tur ir tas * un + .

 

Ja bankas konta numurā ir tikai cipari, tad dzēs nost visu aiz otrā "+" (ieskaitot) līdz pirmajam { (neieskaitot). Bet, ja konta numurā ir arī "-", tad tur varētu rasties dažas problēmas.

 

function ValidaMail($pMail) {
if (ereg("^[_a-zA-Z0-9-]+(\.[_a-zA-Z0-9-]{2,6}$", $pMail ) ) {

 

P.S. Iespējams, ka es kļūdos!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...