Jump to content
php.lv forumi

MS Access un PHP


Lokomotive

Recommended Posts

Runa ies par Acces db izmantošanu. Manā gadījumā es navaru izmantot Mysql, tāpēc ir jāmeklē alternatīvas. Apnika man vazāties ar tiem txt failiem.

Par cik kaut kad sen skolā iemācījos veidot Access datubāzes, nodomāju, ka varbūt varēs to izmantot Mysql vietā. Vai tas vispār ir iespējams?

Kādas tādā gadījumā būtu PHP komandas datu postoshanai, nolasīšanai utt.?

Edited by Lokomotive
Link to comment
Share on other sites

Runa ies par Acces db izmantošanu. Manā gadījumā es navaru izmantot Mysql, tāpēc ir jāmeklē alternatīvas. Apnika man vazāties ar tiem txt failiem.

Par cik kaut kad sen skolā iemācījos veidot Access datubāzes, nodomāju, ka varbūt varēs to izmantot Mysql vietā. Vai tas vispār ir iespējams?

Kādas tādā gadījumā būtu PHP komandas datu postoshanai, nolasīšanai utt.?

Ir gadījies uzbūvēt vienu pavisam nelielu programmeli, kas strādāja ar PHP un MS Access. Jārokas būs ODBC funkciju virzienā (http://lv.php.net/manual/en/function.odbc-connect.php, http://lv.php.net/manual/en/function.odbc-exec.php, utt).

 

Pirms tam gan laikam bija kaut kur iekš control panel jānodefinē attiecīgās datubāzes datasource name, vai kaut kas tamlīdzīgs. Diezgan pailgs laiciņš pagājis, kopš to programmeli rakstīju .. ;)

Link to comment
Share on other sites

ja negribi lietot MySQL pameegjini SQLite, tas mazaaks, aatraaks un vienkaarshaaks. bet nekaadaa gadiijumaa nenjem Access ;) tas ir paaraak smagneejs

manā gadījumā nelaime bija faktā, ka to MS Access DB izmantoja cits softs, vajadzēja tikai viņam uztaisīt Webisku interfeisu :)

Link to comment
Share on other sites

Nu skjeerslji, iemesli vai plusi ir shaadi:

 

1. Nav (vajadziigs/iespeejams uzlikt) MySQL serveris - proti sleedzamies pa taisno mdb failam.

2. Mums ir aplikacija kas jau straadaa ar ar .mdb - sheit gan var iet divejaadus celjus proti. Mdb ir iespeeja caur MyODBC linkot tabulas/datus uz mysql serveri.

3. Varam veelaak bez liekiem exportiem utt datus (ar visaam formaam vai jebko) atdot klientam/lietotaajam. no MySQL tad buus papildus veel kaut kaa jaaeksportee.

 

Aiz kam SQL paliek SQL nav ljoti buutiskas funkcionaalas atskjiriibas kas staav "aizmuguree".

Link to comment
Share on other sites

mysql biezhi nav pietiekams, nav tur ne normaali skati, ne storeetaas proceduuras, ne tranzakcijas, ne foreign keyi. driiz buus, bet veel 100%-tiigi nav. a vot postgresql gan ir laba alternatiiva ;) un starpcitu gan mysql, gan postgresql ir iespeejams palaist bez servera (taa saucamais embedded variants), liidiigi kaa sqlite :), ja nu kaads nezinaaja

Link to comment
Share on other sites

Lietoju Latnet. Tur par mysql ir jāmaksā papildus 10 ls mēnesī. Ja man klientam ir jāpaziņo, ka par mājaslapas uzturēšanu viņam būs jāmaksā papildus 10ls mēnesī.. nu zin.

Man jau 3 proj. stāv uz Latneta - nevienam nav ticis pielietots mysql (kāpēc?- to jau izstāstīju).

 

 

Re: Kaklz: Vai tad Latnets izmanto ODBC?

 

Es zinu, ka Access salīdzinājumā ar Mysql ir lēnāks (proti, ja datubāzi vienlaicīgi izmanto 100 personas, tad Access var sākt bremzēt) Taču par ātrumu neuztraucos - galvenais, ka varu izmantot Access.

 

man vajag atrast kaut kādu ļoti izdevīgu variantu šajā sakarā..

Link to comment
Share on other sites

Re: Kaklz: Vai tad Latnets izmanto ODBC?

kāda gan man daļa gar to, ko izmanto/neizmanto Latnet?

 

Starp citu, ja hostinga piedāvātājs neapmierina tevi, tas ir jāmaina. Teiksim serveris.lv cenu lapā atradīsi MySQL sākot jau no Ls 5.89

Edited by Kaklz
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...