Jump to content
php.lv forumi

echo īsais variants


ray

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu skaidrs.

 

Kā tas parametrs(?) saucās, kurš nosaka vai ir uz servera pieejama / nepieeja ši iespēja rakstīt īso variantu?

 

Ar to es domāju, vai var nochekot to ar php izvadot true vai false..

Link to comment
Share on other sites

Nekad neizmantot short tags <? un ?> - noslēdzošo tagu faila beigās arī nevajag izmantot, jo php interpretators pats saprot, ka php aizveras ar faila beigām. Protams, nevajag izmantot arī šos tagus <?=$mainigais;?>

Tā vietā vajag izmantot <?php ?> un <?php echo $mainigais;?>

Kāpēc? Nu tieši tāpēc, ka ir uzreiz pilnīga skaidrība, ka sācies ir php kods, nevis xml, piemēram. Un serverī tāds sīkums var būt atslēgts un tas ir pilnīgi normāli - tā nav lieta, kurai obligāti jābūt ieslēgtai. Es domāju, ka php sākumā ieviesa short tags, lai vienkārši paplašinātu iespējas valodai, ka cilvēks var pierast pie nedaudz īsāka koda.

Bet es nekad neesmu sapratis tos, kam ir slinkums pielikt 3 burtus aiz <? un arī tos, kas nevar uzrakstīt vienu lieku 4 burtu vārdu aiz <?php

:)

Ja ir slinkums un nevar to izdarīt, tad kāda jēga vispār kodēt? Jo neba nu simbolu skaits nosaka, cik labs kods ir... Kodam ir jābūt iespējami īsam, bet jātaupa ir uz pavisam ko citu...

Link to comment
Share on other sites

Nu tik daudz, kā padot xml jau nu var ar echo '<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>';

Tas nav īsti arguments....

Pats lietoju <?=$mainīgais?>, kamēr tas man netraucē un nejūtu vajadzību tā nedarīt.

Edited by mounkuls
Link to comment
Share on other sites

noslēdzošo tagu faila beigās arī nevajag izmantot, jo php interpretators pats saprot, ka php aizveras ar faila beigām.

Nosledzosos tagus jaizmanto vienmer . Ja piekritu ka Php pats sapratis ka kods beidzies,

bet tad jau sakot HTML failu arii nevajag sakuma rakstiit <html> ... , prieks kam jo brauzeris jau tapat izdomas ka lidz ar 1 tagu , tas ir HTML ...

Un protam beigas arii nevajag..... Ne </body>,n ne </html> ..... :P

Link to comment
Share on other sites

Jā, nu žēl, a tas par PHP 6 versiju - doma, ka nestrādās tikai <? ?>, vai arī <?= ?> ? Un tīri tehniski, vai neoptimizētiem skriptiem <?= neapstrādājas par sekudnes miljono daļu ātrāk, nekā <?php echo ?

Link to comment
Share on other sites

vispar jau tiiri teoretiski tieshi lenaak.....

jo interpretaatoram japarbauda vai gadijumaa nav tie tagi atslegti .... + japarliecinas vai pirms = gadijumaa nebuutu kautkam jabuut utt...

, bet nedomaju ka taa atskjiriiba ir vispar izmeraama.....

Nu katraa zinjaa Optimizacija taa nav....

Link to comment
Share on other sites

Nosledzosos tagus jaizmanto vienmer . Ja piekritu ka Php pats sapratis ka kods beidzies,

bet tad jau sakot HTML failu arii nevajag sakuma rakstiit <html> ... , prieks kam jo brauzeris jau tapat izdomas ka lidz ar 1 tagu , tas ir HTML ...

Un protam beigas arii nevajag..... Ne </body>,n ne </html> ..... :P

 

Palasi labāk Zend dokumentāciju, ko viņi saka par noslēdzošajiem tagiem... Vai arī jūties gudrāks par Zend? ;)

Link to comment
Share on other sites

Un par noslēdzošo tagu - arī atkārtošu tiem, kas vēl te strīdās - ticiet, man - esmu lasījis vairākas nopietnas dokumentācijas un rekomendācijas php kodēšanā un VISĀS nopietnās pamācībās ir teikts:

Short tags NEVAJAG izmantot!

Vienmēr izmanto <?php , nevis vienkārši <? !!!

Un nekad neizmanto <?= , bet gan tā vietā <?php echo

Tas vienkārši ir pareizs kodēšanas stils, par ko te vēl ir diskusijas - kā nepareizāk kodēt? :)

Sliktam baletdejotājam olas traucē! Tāpat arī slikts programmētājs pateiks, ka <?php echo ir ātrāks, nekā <?=. Jo reāli ātrdarbību ietekmē pavisam citas lietas - kā tu esi saitu sakodējis... Piemēram, kādas funkcijas izmanto, lai panāktu konkrētu mērķus, kā ir izveidots algoritms (ar n-tajiem cikliem iekš cikliem un pārāk daudziem pieprasījumiem db nekas ātrs nesanāks). Protams, serveris, truba, konfigurācija - tas arī ietekmē ātrumu.

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...