Jump to content
php.lv forumi

latviešu alfabēts


teobalds

Recommended Posts

  • Replies 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kavacky nav tādu latgaļu dialekta, ir latgaļu valoda.

lai tu zinātu, priekš valodas ir pietiekami: savs alfabets vai sava gramatika. mums ir abi.

vispār man nenormāli tracina tiek neizglītotie kuri tā uzskata. es saprotu ministrus, kāpēc viņi to sauc par dialektu, jo redz bail, ka latvija sadalīsies savos vēsturiskos plašumos, kā tas bija pirms 100 gadiem.

bet nevajag kā auniem brēkt līdzi izdzirdot ūsainos (utainos) ministrus pa televizoru ar gudrām sejām, neidziļinoties sīkumos.

Edited by nemec
Link to comment
Share on other sites

nemec

 

http://www.liis.lv/latval/literval/lit4.htm

http://www2.la.lv/lat/arhivs/intervijas_no_11_10/?doc=484

 

Tas ir dialekts, latgaliešu dialekts nav oficiāli atzīts par valodu. un tam arī nav nekādas nozīmes, pat ja to atzītu :) Latgale takš ir ļoti vāja, kas notiktu ja vēl atdalītos no Latvijas un pasludinātu pāsi sevi par republiku?

 

P.S. ak Dievs, izlasīju pa pusei to interviju, nu priekš kam tas ir vajadzīgs? tērē vēl vairāk naudu, lai Valsts taisītu televīzijas un radio dažiem tūkstošiem cilvēku? Lai gan lai būtībā man ne silts ne auksts vai Latgale ir Latvijas Republikā, vai ir autonoma, varbūt tas pat būtu labāk, par vienu nabadzīgāku reģionu mazāk :) :D

Edited by IM24LV
Link to comment
Share on other sites

tai intervijai es uz 80 procentiem piekrītu, nepatīk ka viņs pielīdzina latviešus latgaļiem. tā nav, jo ļoti atšķirīgas tautas un tradīcijas.

 

palasi wikipedia par mūsu valodu, kur viss skaidri uzrakstīts.

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B0%...%B7%D1%8B%D0%BA

latviešu valoda izveidojas no latgaļu valodas. šai zemē dzīvoja latgaļi, tikai tad izveidojās kaut kādi čiuļi, samiksējas daudz tautības un sanāca latvietis. tik pat labi, latgaļi var saukt latviešu valodu par dialektu un neatzīt to.

bet ja godīgi, es neredzu jēgas strīdēties, jo tikai akls cilvēks to neatzīst.

 

krievu saiti pieminēju, jo krievi latgaļus atzīst. atšķirībā no vietējiem, kuriem patīk pārrakstīt vēsturi pa 100 reizēm, tā teikt, vara mainās un vēsture arī mainās.

 

Latgale takš ir ļoti vāja, kas notiktu ja vēl atdalītos no Latvijas un pasludinātu pāsi sevi par republiku?

 

ko nozīmē vāja? tanku nav? naudas nav?

lai nodibinātu valsti, nauda nav noteicošais faktors. tā nav firma.

 

P.S. ak Dievs, izlasīju pa pusei to interviju, nu priekš kam tas ir vajadzīgs? tērē vēl vairāk naudu, lai Valsts taisītu televīzijas un radio dažiem tūkstošiem cilvēku? Lai gan lai būtībā man ne silts ne auksts vai Latgale ir Latvijas Republikā, vai ir autonoma, varbūt tas pat būtu labāk, par vienu nabadzīgāku reģionu mazāk :) :D

nevis dažiem tūkstošiem, bet 200 tukstošiem (kas runā), tie ir 10 procenti.

 

par vienu nabadzīgāku reģionu mazāk :) :D

kā tu to izskaitļoji?

ja pie jums maksā hružovkā dzīvoklis 50 tūkstošus, bet pie mums māja pie ezera tik pat. nu tad jā, jūs esat bagātāki.

bezdarbs, jā, es arī esu bezdarbnieks, un nav man īpaši lielas vēlmes maksāt nodokļus svešai valstij.

Lai gan lai būtībā man ne silts ne auksts vai Latgale ir Latvijas Republikā, vai ir autonoma

tev iespējams vienalga, bet ne Latvijai. apskaties kartē, kur atrodas latgale. latgalei ir robežpunkti ar krieviju un balkriviju. Ja šo nogriezīs, tad latvija būs pilnīga pakārta uz ES āķa

Link to comment
Share on other sites

Nu bet kāda atšķirība vai valoda vai dialekts? valoda nav cilvēks ka būtu ļoti jāmīl un jāsargā. Bet nu tās ir tikai manas domas, piedodiet ja kādu valodu mīli aizskāru? ja tas ir vajadzīgs tikai lai tur būtu jauna TV un radio un avīze, tad tas ir bezjēdzīgi, ja jau jūsi saprotat vai nu krievu vai lv valodu vai abas =) būtu dīvaini ja latgalietis nesaprastu lv valodu un otrādi :D

Link to comment
Share on other sites

krievu saiti pieminēju, jo krievi latgaļus atzīst. atšķirībā no vietējiem, kuriem patīk pārrakstīt vēsturi pa 100 reizēm, tā teikt, vara mainās un vēsture arī mainās.

 

Jā - krievi arī apgalvo, ka Latvija tika pievienota padomju savienībai ligumīgā ceļā... ;)

Link to comment
Share on other sites

bezdarbs, jā, es arī esu bezdarbnieks, un nav man īpaši lielas vēlmes maksāt nodokļus svešai valstij.

Pēc šādiem teikumiem mana nepatika pret latgaļiem tikai palielinās. Kas tad ir tava valsts? Matuška Krievija? Vai arī latgaļi ir kā čigāni?

Link to comment
Share on other sites

Kādā sakarā jāpalielinās nepatikai pret latgaļiem? tas būtu apmēram tas pats, ka satiec vienu nepatīkamu īru un uzreiz pa visu pasauli sāc bļaustīties ka īri ir stulba nācija u.t.t. Stulbeņu netrūkst arī starp mums - latviešiem, tici man, kaut gan ko tur ticēt, tā kā pats nezinātu.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet kāda atšķirība vai valoda vai dialekts? valoda nav cilvēks ka būtu ļoti jāmīl un jāsargā. Bet nu tās ir tikai manas domas, piedodiet ja kādu valodu mīli aizskāru?

kādu vēl valodu mīli?

tu aizskari valodu, tautu, manu zemi ar nepamatotiem skaļiem vārdiem.

tad tas ir bezjēdzīgi, ja jau jūsi saprotat vai nu krievu vai lv valodu vai abas =) būtu dīvaini ja latgalietis nesaprastu lv valodu un otrādi :D

tu laikam tik tiešām nesaproti. ir latviešu valoda, ir latgaļu valoda, ir lietuviešu valoda. tu vari zināt vienu no tām vai zināt visas trīs.

protams viņas visas ir līdzīgas, bet tas taču nenozīmē, ka mēs bez problēmām sapratīsimies.

 

Jā - krievi arī apgalvo, ka Latvija tika pievienota padomju savienībai ligumīgā ceļā... ;)

tā ir politika, viņiem vienkārši neizdevīgi to atzīt. un tavam tekstam ir maz sakara ar manis teikto.

 

Pēc šādiem teikumiem mana nepatika pret latgaļiem tikai palielinās. Kas tad ir tava valsts? Matuška Krievija? Vai arī latgaļi ir kā čigāni?

mums ir sava zeme atšķirībā no čigāniem. un kāds tur sakars ar krieviju.

tev nepatīk latgaļi, laikam tu nezini ko latgaļi domā par latviešiem (man tas ir lamuvārds) jau simts gadus, vēl dzeda dzedi to teica.

man nepatīk šī valsts, pie varas nav neviena savējā. sēž tie paši no psrs laikiem cilvēki, par prezidentu vispār paklusēšu.

pat pasē nevar ierakstīt latgalis, jāraksta latvietis vai jāatstāj tukšu. kad latgaļus masveidā deportēja uz sibīriju, viņiem pasē ierakstīts latgalis.

latvietis =

1)skopdirsis

2)skaudīgs

3)taupītājs, 50 santīmu dēļ iet 100 metrus vairāk uz lētāku veikalu - es to nesaprotu

4)iedomīgs

5)domā tikai par savu pakaļu

6)patriots

latgalis =

1)dāsns, atdos pēdējo pat ja viņam nekā nav

2)neskaudīgs (jums laikam to nesaprast, bet latgalis nemāk skaust)

3)naudai nav nekādas vērtības, tas ir tikai papīrs

4)parasts vecis

5)brālīgs, viņam viemēr būs pie kā iegriezties pēc palīdzības vai vienkārši ciemos

6)arī patriots, laikam vienīgo normālo īpašību ieguva no mums

nesen biju pie drauga kāzās (latvieša). kāds man bija šoks, ka tas beidzās vienos naktī. man gribējās pastāstīt par latgaļu kāzām, kuras svin nedēļu.

es te ļoti maz kopīgu īpašību saskatu, tāpēc negribu likt vienādības zīmi starp šīm ļoti atšķirīgām tautām.

 

protams tas ir virspusēji, atkarīgs no cilvēka, nejau no tautības

Edited by nemec
Link to comment
Share on other sites

Nu redzi, tu jau visu pateici. Kāpēc, lai man patiktu latgaļi, ja latvietis viņam ir lamuvārds? Par ko man, tad tavuprāt, jūs cienīt?

Bet tu teici, ka tev šī ir sveša valsts kurai tu negribi maksāt nodokļus, lai gan pieņemu, problēmu gadījumā tomēr sauksi svešās valsts policiju, ugunsdzēsējus, bērniem gribēsi bezmaksas pamat izglītību utt, ko būsim apmaksājuši mēs. ;) Bet kas tad ir tava valsts, ja tev šī ir sveša?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...