Jump to content
php.lv forumi

Par un ap return


MiYavI

Recommended Posts

Labdien,

esmu iesācējs JS un vēlētos mazu paskaidrojumu.

Es īsti nesaprou return funkcijas jegu.

Es saprotu, ka ar return var atgriezties pie kādas funkcijas, piem return funkcija();, taču ko nozīmē, piem, return false; vai return true;?

 

Un vēl. Piemēram Man ir kods:

 

<script>
function funkcija(){
alert("Sveiks!");
var x = prompt("Kā tevi sauc?");
if (x == null || x == "") {
alert("Lūdzu ieraksti savu vārdu");
} else {
alert("Sveiks, "+x);
}
}
</script>

Un kad uzspiež uz Ok alert funkcijā, kur saka, lai ieraksta vārdu, tad aiziet atkal uz mainīgo x, jeb prompt, lai atkāroti mēģinātu ierakstīt vārdu. Taču gribu, lai tas nesākas atkal no funkcijas sākuma, bet tikai no tā confirm.

 

 

aa un vēl.. piem kods.

 

<script>
function funkcija(){
alert("Sveiks!");
var x = prompt("Kā tevi sauc?");
if (x == null || x == "") {


alert("nu ja neteiksi, tad piem tavs vārds būs kaka");
var x == "kaka";


} else {
alert("Sveiks, "+x);
}
}
</script>

viņš negrib x dot jaunu vērtību..

Edited by MiYavI
Link to comment
Share on other sites

return nevar atgriezties pie kādas funkcijas. Return vienmēr atgriežās no tekošās funkcijas.

Koda piemērs:

function fun()
{
  A;
  return 123;
  B;
}

C;
var x = fun();
D;

Vispirms tiks izpildīts tas, kas ir C daļā, pēc tam tiks izsaukta fun funkcija. Tiks izpildīta A daļa. Pēc tam tiks izpildīts return steitments, kas iziet no fun funkcijas. Tātad x mainīgajam globālā apgabalā (scope) tiks piešķirta vērtība 123. Pēc tam tiks izpildīa D daļa un skripts beigsies.

 

Rakstot return Foo(); netiek domāts, ka notiek kautkāda atgriešanās pie/no Foo funkcijas. Notiek Foo funkcijas izsaukšana un funkcijas Foo atgriežamā vērtība (kuru norāda arī ar return steitmentu) tiek atgriezta kā tekošās funkcijas rezultāts:

function Foo()
{
return 233;
}

function Bar()
{
return Foo();
}

var x = Bar();

x vērtība šajā piemērā būs 233.

 

 

Tavā piemērā, kur gribi cikloties, ir jālieto while konstrukcija. Palasi vairāk dokumentācijā, kas tas tāds while ir un ko tas dara.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...