Jump to content
php.lv forumi

Ar PHP izveidoto failu permisiju probleemas


malka1

Recommended Posts

Lieta taada ka lietoju PHP5 + ISPconfig hostinga kontrolpaneli un PHP skripts veido failus ar nepareizaam permisijaam taa, ka pat ar ftp klientu nevar CHMOD. PHP izveido failus ar lietotaaju 33, bet vajag taa lai buutu 10002 un uz augshu. Cerams, ka paliidzeesiet :)

Link to comment
Share on other sites

jaa zinu, ka ir taada komanda un PHP skripts to arii veiksmiigi izdara, bet vinjsh failam pieshkjir nepareizo faila iipashnieku ieksh linux taa, ka veelaak tos failus ar FTP nevar ne chmodot, ne dzeest utt...

Edited by malka1
Link to comment
Share on other sites

PHP izveido failus ar lietotaaju 33, bet vajag taa lai buutu 10002 un uz augshu.

 

Ko nozīmē "vajag"? Acīmredzot, php darbojas no lietotāja #33, un attiecīgi, lai kā tu to vēlētos, viņš nevar izveidot failus svešā vārdā.

 

Ja tu vēlies, lai php veidotu failus ar attiecīgā lietotāja permīcijām, ļaudis runā, ka vari lietot suPHP, vai laist php cgi/fastcgi režīmā, un palūgt ispconfigam, lai tas lietotu suexec.

 

Ja viss ir tikai priekš sevis paša, un tikai gribi ar savu lietotāju tikt klāt failiem, vari vienkārši sevi piesviest klāt tai grupai, kuras owneris ir failu owneris.

Edited by elfz
Link to comment
Share on other sites

to es zinu, ka ar visaadaam manipulaacijaam var nomainiit owneri, bet es gribeetu zinaat probleemas ceeloni...

Ja viss ir tikai priekš sevis paša, un tikai gribi ar savu lietotāju tikt klāt failiem, vari vienkārši sevi piesviest klāt tai grupai, kuras owneris ir failu owneris.

shitais gan mani intereseetu, buutu ljoti pateiciigs, ja pateiktu, kura komanda ieksh terminaalja jaaizmanto :)

Edited by malka1
Link to comment
Share on other sites

Tu taču neizlasīji, vai ne?

 

Problēmas cēlonis:

faila īpašnieks ir faila radītājs.

Vari uzlikt citu primāro grupu šim lietotājam:

usermod -g 10002 lietotajs

 

vai arī mapei, kurā tiek uzuploadoti faili norādīt tiesības

chmod 660 /mape

chgrp 10002 /mape

chmod +s /mape

šādā veidā visi jaunie faili tiks veidoti ar rw- tiesībām grupai 10002.

Link to comment
Share on other sites

izdariiju taa:

chmod 660 /mape

chgrp 10002 /mape

chmod +s /mape

 

un veel peec tam uzrakstiiju:

chmod 777 /mape

bet vienalga jaunie faili izveidojas ar lietotaaju un grupu 33, bet man vajag grupu 10001 un lietotaaju 10002

 

Juus domaajaat taa:

usermod -g 10002 33?

 

pashkjirstot guugli pagaidaam liidz galam nav aizgaajis, kaa lietot usermod, vieniigi sapratu kaa GUI versijaa nomainiit privileegjijas, bet es nevaru to izdariit, jo Ubuntai nepatiik, ka lietotaajs satur simbolu "_".

Edited by malka1
Link to comment
Share on other sites

neatradu nevienu normaali izskaidrojoshu manuaali par usermod, kas dereetu manaam ne iipashi labajaam anglju valodas zinaashanaasm.

vai es pareizi dariishu, ja izdariishu taa:

usermod -g 10001 33

?

10001 (parasto FTP failu grupa un 10002 ir parasto FTP failu lietotaajs)

33 (gan faila grupa, gan lietotaajs, ko ir izveidojis PHP fails un sho failu nevar ne CHMODot un dzeest ar FTP)

 

vai izpildot sho komandu, grupai 10002 buus pieeja PHP izveidotajiem failiem? vai arii shii komanda dara ko citu?

 

 

paarprasu kaartiigi veelreiz, jo negribu neko sachakareet....

Edited by malka1
Link to comment
Share on other sites

usermod -a -G php-grupa ftp-lietotājs

 

nozīmē pievienot ftp lietotāju php grupai. Pēc šīs komandas, pēc pārlogošanās, ftp lietotājs ir spējīgs tikt klāt php lietotāja izveidotajiem failiem, ja failam ir norādīts, ka grupa to drīkst lasīt / rakstīt.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...