Jump to content
php.lv forumi

Aleksandrs

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  123
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Aleksandrs

 1. Aizmirsu piebilst, ka manā variantā indeksu arī vajag datuma laukam. Un ja ir indekss, tad nebūs ātrāk ar 12 vienkāršiem pieprasījumiem nekā ar grupēšanu?
 2. Varbūt šāds pieprasījums būtu optimālāks. for($i=1; $i<=12; $i++){ $month = mktime(0,0,0, $i, 1, 2008); $month2 = mktime(0,0,0, $i, date('t', $month), 2008); $query = 'SELECT COUNT(*), SUM(apmekletaji), SUM(pirkumi) FROM `tabula` WHERE `datums`>='.$month.' AND `datums`<='.$month2; $results = mysql_query($query); $row = mysql_fetch_row($results); echo date('m', $month).' '.$row[0]; }
 3. Foršs title --> http://php.lv/f/index.php?act=boardrules
 4. MySQL klienta vietā papildus neko nedarīs, kādā secībā ir ierakstīti dati tabulā, tādā arī parādīs. Ja vajag citu secību, tad vajadzēs Order nosacījumus rakstīt klāt.
 5. Aleksandrs

  Atkal IE dara jokus

  "div#augsas_sturi" pamēģini pielikt "font-size:1px;"
 6. http://oami.europa.eu/CTMOnline/RequestManager/en
 7. Man liekas, ka ar jaunajiem uzlabojumiem datumu formāts arī mainījās. :( T.i. Mēnesis.Diena.Gads, Latvijā ir pieņemts Diena.Mēnesis.Gads.
 8. 1) $query = 'SELECT MAX(id) FROM `tabula`'; $results = mysql_query($query); $row = mysql_fetch_row($results); $id = $row[0]+1; Mīnuss, pie aktīvākiem pieprasījumiem ID var dublēties. 2) Vēl ir variants, ievieto tukšus datus tabulā, ar mysql_insert_id() iegūsti ID un pēc tam veic Update attiecīgajam ierakstam. Mīnuss, divas reizes tiek papildināta datubāze. localhero jau pasteidzās :)
 9. Datubāzes izveidošana ir tā kā pašsaprotama lieta, kaut vai visu mapi var pārkopēt. Izveidojot fiziski jaunu mapi, ar pārkopētām tabulām, mysql visu atpazīst pēc SHOW DATABASES izsaukšanas (Ja ir privilēģijas uz visām datubāzēm).
 10. Tā kā šos failus nokopēji no mysql datu mapes, tā arī tie ir jāiekopē tur atpakaļ. T.i. fiziski faili jāiekopē mysql datu mapē. Importēt pa tiešo caur phpmyadmin šos failus nevarēs.
 11. Šāds variants bija sākumā, kad sapratu, ka neder, jo tad viss tiek pakārtots pēc 'lauks' un id secībai tur vairs nekas nekārtojas. Rezultāts būtu šāds(neder): 4| 2| 1|a 3|c Ar union tas jau sanāk gandrīz kā divi vaicājumi. Būs jāpatestē ātrdarbība, kurš ātrāk.
 12. Vai ir iespējams kārtot datus mysql(4.1) datubāzē, vienā vaicājumā, pēc šādiem kritērijiem ? 1. Kārtot visus tukšos laukus augšā. 2. Kārtot visus aizpildītos laukus pēc id. Vizuāls piemērs: Tabula(id|lauks) 1|a 2| 3|c 4| Vēlamais rezultāts: 4| 2| 3|c 1|a Atradu variantu: ORDER BY IF(lauks='', ' ', id) ASC
 13. Ar ini_set('memory_limit', '8M'); pamēģini izmainīt vērtību varbūt.
 14. Ja ID ir viens pēc otra nepārtrauktā secībā un tipi ir konkrēti nodefinēti, tad der šāds vaicājums: SELECT a.laiks,b.laiks FROM `TABULA` a JOIN `TABULA` b ON a.tips=1 AND b.tips=2 AND a.id+1=b.id
 15. Nevar vienkāršāk? Iegūstam saturu ar file_get_contents(), iegūtam formu ar explode(), uztaisam formai target="HiddeniFrame" ar str_replace(). Un lietotājs iframā pats atver vaļā LMT lapu ar visiem datiem.
 16. Droši vien ielogošanās daudzumu limitē uz to lietotāju, ar kuru mēģini ielogoties.
 17. Ka tik Hostnet.lv nepiedāvā tādu pašu administrācijas paneli kā Serveris.lv, kas pēc taviem vārdiem nekam neder.
 18. Vai ar preg_replace() var uztaisīt un ja var, tad kā, adreses atpazīšanu ar nosacījumiem: 1. Jāsākas ar "http://", "www." vai ar abiem. 2. Ja sākās ar "http://", tad to atmet nost. 3. Atdalīt adreses beigu daļu no domēna. (Piemēram: http://php.lv/f/index.php?act=post&do=new_post&f=11 Varētu saīsināt uz: http://php.lv/ ) Tagad man ir tāds kods: preg_replace("/(http:\/\/)?(www\.)?([^\s]*)(\.[a-z]{2,6})([^\s]*)/i", '<a href="http://$2$3$4$5">$2$3$4$5</a>', ''); Problēma ir ar pirmo nosacījumu. Kā varētu uztaisīt, lai ir vai nu viens, otrs vai abi. Tagad ir, ka viens, otrs vai neviens. Trešais nosacījums ir sarežģīts, pašlaik tas strādā ~60% adrešu. Kā varētu uztaisīt, lai tas darbojas kā augstāk minētajā piemērā? Ir ieteikumi kā to realizēt? Varbūt var optimizēt pašreizējos nosacījumus? Paldies jau iepriekš!
 19. 1. JavaScript - Kaut kas tāds: if(getelementbyid['field_1']==''){ alert('Field 1 is empty'); } 2. Php funkcija, nl2br(), http://lv2.php.net/nl2br
 20. Funkcija: strip_tags() http://lv2.php.net/strip_tags
 21. Šādam gadījumam ir variants pielikt papildus lauku "level", kur tad glabājam līmeni un pēc tam tad arī atlasam dziļāko.
 22. Varbūt šī lapa palīdzēs: http://pear.php.net/package/PHP_CompatInfo
 23. Labāk uzreiz iemācīt valīdi un droši rakstīt kodu, nekā pēc tam uzklausīt jautājumus kapēc tā, kapēc šitā.
 24. Virtuall, bet isset() jālieto arī ir, ja nu $_REQUEST['search'] nav nodefinēts?
 25. Lasot šo un citus komentārus ienāca prātā ideja, kā varētu uzturēt aktivitāti šajā forumā vēl vairāk. Uztaisīt forumā sadaļu: php.lv forumi > php.lv > PHP & MySQL uzdevumi Sadaļas misija: Kāds veic pieprasījumu kādam konkrētam kodam(php un mysql robežās), piemēram: n-līmeņu izvlēne, parasta datubāze ar kādu specifiskāku vaicājumu utml. Uzdevums, kādam foruma dalībniekam uzrakstīt pēc iespējas ātrāk un kvalitatīvāk kodu, kas apmierina pieprasītāju. Pēc tam, tas, kurš uzrakstija kodu var veikt savu pieprasījumu. Sadaļas mērķis: Šādā veidā varētu viens otra zināšanas papildināt un pārbaudīt.
×
×
 • Create New...