Jump to content
php.lv forumi

saimon_k

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  16
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by saimon_k

 1. Ko nu, ko nu =] Es jau tikai atbildeeju uz jautaajumu nevis gudri spriedeleeju par debiilajiem latviskojumiem.
 2. Ooo, paldies Saimon_k, tu esi tik izpaliidziigs! ;)
 3. Atbilde ir-- jaasuuta serveris.lv adminam e-mails ar luugumu uztaisiit atsevishkju kontu un jaanoraada disk quota.
 4. Nedaudz jau offtopic no PHP, bet shii ir vieniigaa vieta, kur to vareetu pajautaat: hosteejos uz serveris.lv. Es veelos nopirkt domeinu uz .lv saitam, kursh tagad staav kaa subdomeins Kas buutu jaadara peec tam, kad reeķini samaksāti? Pie kā būtu jāgriežas? Pie serveris.lv cilveekiem ar luugumu sačikāt to DNS (laikam tā to sauc, ja?) štelli manam jaunajam domeinam? Vai jaunaa domeina roots var atrasties tajaa pashaa direktorijaa kur staaveeja tas saits kaa sub-domeins?
 5. damn, visu dienu bakstu visaadus tutoriaaljus un manuaaljus, bet nekaadi nesanaak izveidot jaunu juuzeri ar kaut kaadaam noteiktaam priritaateem, visu laiku man izmet 'You have an error in your SQL syntax near 'tere-pere' at line 1. Saak jau besiit uz vakara pusi. Mosh kaadam te veel ir phpMyAdmin un jamais var uzmest kveriju, ar kura paliidziibu var radiit jaunu juuzeri? UPD: Izmeeginaaju ielogoties bez passw un errora mesaages vairs nebija. Ko tas noziimee?
 6. Tas noziimee to, ka man ir jaaizveido kaut kadi juuzeri ar paroleem, kuriem ir noteiktas privileegijas?
 7. Mocības turpinās. Esmu iebietējis kā ar phpMyAdmin uztaisiit teiblu un ievadiit tajaa kaut kaadus datus. Tagadinjaas gribēju notestēt, bet nesanāk piekonektēties DB, kas staav uz hosta netaa. Gribeeju uzvaicaat peec reaala piemeera datu baazes konekcijai netaa (nevis kaarteejais localhost un root). Datu baazes nosaukums ir 'test'. Tabulas nosaukums ir 'table' Vēl ir zināms username un passw, ko jaaievada, lai ielogotos phpMyAdmin. Kods $db = mysql_pconnect('domain.lv', 'login', 'passw'); Atgriež: Warning: mysql_pconnect(): Access denied for user: 'domain@ns.datateks.lv' (Using password: YES) in /home/virtual/site80/fst/var/www/html/blabla/blabla/db_conn01.php on line 9
 8. Gudrs tu mums esi. ;) tikai izklausas peec kaarteeja speca augstpaatiigaa "DAAAA.... " skatiijuma uz iesaaceeju. pamatotas atbildes buutu laba lieta. kaapeec neredzeeshu? kaapeec serveris datus neglabaa *.sql failos? Vai datu baaze varees administreet tikai un vieniigi ar phpMyAdmin, vai iespeejams piesleegties arii ar, teiksim, MySQL - Front?
 9. Sveiki. Tā kā esmu gana slinks lai ķēpātos ar localhosta instalēšanu [kas man nekad nav izedevusies līdz galam] un man ir vieta uz serveris.lv, visus savus darbus testēju uzreiz netā. Pēdējais laiks sākt kaut ko darīt ar datu bāzēm. [pašlaik reāli neprotu neko, ir tikai teorētiskas zināšānas un +- izpratne par principiem] So-- esmu izveidojis datu bāzi ar nosaukumu 'test' izmantojot serveris.lv Web Administrēšanas tūli. Gribētu uzzināt kā man būs piekonektēties datu bāzei ar PHP? Kods dots 'sarkanajā PHP grāmatā': $dbh = mysql_connect("adrese.lv", "lietotājs", "parole"); Kāda tad būtu tā adrese šai noteiktai datu bāzei? UPD: laikam shitaada: domain_lv_-_databasename [Database Prefix: domain_lv_-_] Vēl te ir tāds phpMyAdmin 2.3.2 tūlis bet no tā pagaidām neko nesaprotu, tajaa shobriid arii nekaa nav. Sorry, ka tiek uzdoti šādi jautājumi, bet tie ir pilnīgi loģiski ja nezinam ne-ko. Varbūt kāds labdaris var uzrakstīt tādu īsu ievadu ar ko man sākt? Vēl viens nesaprasts jautājums - kā šādu datu bāzi vispār administrēt, ja tā atrodas uz servera, pie kam *.sql failus nekur arii nekur neredzu.
 10. Met to graamatu miskastee. Es peec vinjas neesmu ieguvis praktiski neko. Meklee DC++ "Sams - PHP and MySQL Web Development, 2nd Edition.pdf" - shitaa ir iistaa zinaashanu graamata. To PHP soli-pa-solim var atveert tikai lai paarlasiitu to, ko esmu angliski izlasiijis. BTW, es arii ar localhost nomociijos liidz apnika un visu hosteeju uz servera ko iireeju [neizbeegami arii tev buus vajadziiga vieta netaa]. Taakaa lietoju Macromedia Dreamweaver, ko var sakonfigureet taa, ka fails tiek updeitots uz servera katru reizi, kad tas tiek noseivots, savus piemeerus varu testeet realitaatei vairaak pietuvinaatos apstaakljos.
 11. Okei. Pēdējā laikā kā redzams arī LV uzdarbojušies visvisādi web lapu lauzēji un defeisotāji. Studējot PHP un laikus plānojot topošo web projektu manu prātu nodarbina neziņa par sava projekta drošību. 1) Kas ir t.s. 'caurumi'? 2) Kam būtu vērts pievērst uzmanību kodējot web projektu lai būtu drošs, ka ne manu web lapu tāpāt serveri, uz kura hostējos, neviens neizvaros?
 12. Man ilgi bija vecaaka versija kura nebija slikta tikai gljukoja :D
 13. Va tik Tu netaisies mainīt tās saucamās public_html direktorijas tiesības? Jaa, taa sasnaak. Tutorialii tiek mineets, ka jaaizmanto $DOCUMENT_ROOT/../orders/ folderis, taatad above public_html, bet FTP klients neļauj man shaadu direktoriju radiit. shajaa vietaa staav arii sub-domeina folderi kopaa ar taadaad direktorijaam kaa cgi-bin, interpreters, perl un html, kas ir $_SERVER['DOCUMENT_ROOT']. (ftp.domain.lv/var/www/html) PHP chmod atšķiras no FTP chmod. Direktorijām chmod vajag likt no FTP. Kā redzam CHMOD nav iespeejams
 14. Īsti nesapratu. Vai nepaskaidrosi siikaak? Vai šo nevar atturēt ar kaut ko liidziigu fgetss(), kas izsleedz jebkaadu PHP/HTML tagu ierakstiishanas iespeejamiibu? UPD unlink() arii nevaru piedabuut straadaat, lai gan sorce file CHMOD = 777!!!
 15. Haidi - hou. Pašmācos PHP un esmu ticis līdz Storing Data txt failos. Lieta tāda - ja es uz servera manuāli novietoju txt failu un uzlieku tam CHMOD 777, viss iet. Funkcijai fopen ("$DOCUMENT_ROOT/php/orders/orders.txt", 'a'); direktorijā orders būtu jāizveido jauns fails gadījumā ja tāda nav. Tomēr tas nav iespējams, PHP bļauj, ka nav permišona. Cik saprotu tad CHMOD var uzlikt arī direkorijai, bet SmartFTP, ko lietoju man to neļauj. Vai tam par iemeslu būtu manas jūzera neesošās privilēģijas vai settingi drošības apsvērumu dēļ no hostētāju puses? Varbūt kāds var pastāstīt par CHMOD, flat failu (ne)drošību un reāliem draudiem, ko tie var izraisīt? Būtu ļoti pateicīgs
×
×
 • Create New...