Jump to content
php.lv forumi

l33t

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  8
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by l33t

 1. Sc, jau kādu labu laiciņu atpakaļ ņēmos ar tādu lietu, kā klienta puses XML -> XHTML, tikai metu plinti krūmos, kad atklājās, ka FF īsti neatbilst standartiem un ir ļoti piekasīgs šajā jautājumā. Kas ir vēl trakāk, FF izstrādātāji ir oficiāli paziņojuši, ka viņi nepārtaisīs FF, lai tas būtu standartiem atbilstošs, jo tas nozīmētu serdes uzrakstīšanu no jauna un krietni zemāku ātrdarbību.. Tādas tās lietas.
 2. l33t

  CSS center + padding

  Kā jau hu ha rakstīja, lai centrētu blok-tipa elementus ir nepieciešams lietot: margin-left: auto; margin-right: auto; Tas arī viss.
 3. Uz manuāli vari mani nesūtīt. Redzu, ka Tu laikam īsti neizproti manu problēmu (varbūt es vnk neprecīzi paskaidroju). Redz, ar xslt viss ir oki doki. Šmuce rodās, kad es mēģinu .xml failu noparsēt, lai izdarītu kkādas izmaiņās un ierakstītu atpakaļ, jo lielākā daļa man zināmo php biliotēku, kas nodarbojās ar "caurspīdīgu" xml parsēšanu (t.i. pārveido .xml failu par masīvu, vai objektu), neatbalsta mixed-content (atpazīsti tādu?). Patreiz interesējos par DOM pieeju šim jautājumam, varbūt kkas jēdzīgs sanāk.
 4. l33t

  kāpēc XML?

  Hehe, bubu! Tev tas traucē? Es postējot īpaši nepētīju datumus, takšto atvainojos, ka pacēlu vecu tēmu. Un nav jau svarīgi, kad ir uzdots jautājums, bet gan fakts, ka cilvēkam tāda lieta interesē. Un tikpat labi būs arī citi, kam kkas līdzīgs incē, tā kā, es, personīgi, te neredzu nekādu problēmu, lai es nevarētu paspīdēt ar savām zināšānām, pie reizes izdarot kko noderīgu.
 5. l33t

  kāpēc XML?

  CSS un XSLT nekādīgi nav vienā katlā bāžami. CSS - elementu formatēšanai (krāsa, fonti, robežas, izmēri, utt.). XSLT - xml datu pārveidošanai citos formātos (xhtml, pdf, "ievieto šeit savu mīļāko text/plain formātu"). Un tikai pārveidošanai, visu informāciju, kā izskatīsies elementi tik un tā satur CSS. Pademonstrēšu uz piemēra: XML fails: <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <lapa> <virsraksts>Vienkārša testa lapa.</virsraksts> <teksts>Tram pa pam.. pilnīgi parasta testa lapa <izcelt>Hello World</izcelt> stilā.</teksts> </lapa> XSLT (tas, kurš transformē XML) fails: <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> <xsl:stylesheet version="1.0" xmlns:xsl="http://www.w3.org/1999/XSL/Transform" xmlns:fo="http://www.w3.org/1999/XSL/Format"> <xsl:template match="/page"> <html> <head> <title><xsl:value-of select="virsraksts" /></title> </head> <body> <h3><xsl:value-of select="virsraksts" /></h3> <xsl:apply-templates select="teksts" /> </body> </html> </xsl:template> <xsl:template match="teksts"> <xsl:apply-templates /> </xsl:template> <xsl:template match="izcelt"> <span class="izcelt"><xsl:apply-templates /></span> </xsl:template> </xsl:stylesheet> XML failam piemērojot XSL stylešītu (nezinu kādēļ viņu sauc par stylešītu, ja viņš neko nestylo), rezultātā iegūsim šādu HTML kodu: <html xmlns:fo="http://www.w3.org/1999/XSL/Format"> <head> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8"> <title>Vienkārša testa lapa.</title> </head> <body> <h3>Vienkārša testa lapa.</h3> Tram pa pam.. pilnīgi parasta testa lapa <span class="izcelt">Hello World</span> stilā. </body> </html> Un tad rezultējošo HTML kodu varam ar CSS stiliem sataisīt pēc savas sirds patikas. Plikam XML pievienojot CSS neko jēdzīgu nevar iegūt. Ceru, ka kaut nedaudz palīdzēja.
 6. Visai izsmeļoši. Cik man zināms, tad include(); vēl (?) neatbalsta C bilbiotēkas.
 7. Ka reiz tagad pie viena tāda saita arī strādāju. Kad būs kkas rādāms, ziņošu. p.s. ja būtu interesenti, varētu pat kādu raksteli par xslt uzveidot.
 8. Lieta sekojoša, patreiz strādāju pie PHP bāzēta dzinēja, kas neizmanto nekādas SQL datubāzes, bet gan plikus xml failus. Un, kad lietotājs pieprasa kādu resursu, PeHashPe izlaiž .xml failu caur xslt parseri, izmantojot attiecīgo stylešītu, et voila. Efektīvi un galvenais - eleganti. Taču problēma ir tāda, ka mana iemīļotā php-xml bibliotēka (http://keithdevens.com/software/phpxml) netiek galā ar mixed-content. Respektīvi, es nevaru resursos izmantot citus xml tegus ("Tralala.. <i>Stilīgs <b>Virsraksts</b><i>"). Lieta tāda, ka uzrakstīt tādu xml failu nav nekādu problēmu, taču lielie kreņķi sākās ar parsēšanu. Tādēļ gribu jautāt, vai kāds nezin kādu php-xml bibliotēku, kas atbalsta xml mixed-content? Un varbūt kādus ieteikumus, ja man tomēr pašām nākas vienu uzrakstīt.
×
×
 • Create New...