Jump to content
php.lv forumi

php newbie

Reģistrētie lietotāji
 • Content Count

  380
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by php newbie

 1. Šitam uzdevam es ieteiktu izmantot kādu js framework. Piemēram vue vai react. Pats sāku apgūt vue. Viņš ir diezgan ērts un viegls.
 2. Varbūt tos validācijus patternus kaut kā konvertēt? Vismaz basic lietas kā required. $pattern = 'required|alpha_numeric'; $arr = []; foreach (explode('|', $pattern) as $val) { $arr[] = ($val == 'required' ? $val : "custom[{$val}]"); } $pattern_js = implode(',', $arr);
 3. Es mēģināju arī uz junior sūtīt un CV nebija nekas teikts par algu. Tas bija pāris gadus atpakaļ kad biju gatavs strādāt par junior algu. Pieņēmu ka mans CV nav tas labākais, vai vienkārši nepaveicās. Exigen jau paspēju pastrādāt. Atlaida 2009. gadā kopā ar gandrīz visu mūsu nodaļu. Toreiz kad atlaida aizsūtīju 2 CV - 2 intervijas - 2 darba piedāvājumi.
 4. Sūtot to pašu CV uz vakancēm tieši pēc manas specialitātes bija laikām 3 intervijas no 4 pieteikumiem Latvijā un vēl pāris uz ārzemēm. Tagad jau diez vai varētu atļauties par junior strādāt jo ir bērni un hipotēka. Sanāk tā ka būdams students randomā aizgāju strādāt ar noteiktu tehnoloģiju no kuras vairs tagad nevaru aiziet :) CV nepublicēšu, bet varbūt vēlāk aprakstīšu apmēram kā izskatās edit: sūtīts no gmail. Laikam draugiem atbildēja... pēc kāda gada
 5. Man ir bijusi tikai slikta pieredze. Tā arī nesanāca migrēt IT sfērā no vienas nozares uz citu. Kādu brīdi atpakaļ gribēju pārkvalificēties no biznes sistēmas programmētāja uz php. Ir gan izglītība, gan pieredze IT, bet ja nav ieraksta CV par darba vietu ar konkrēto tehnoloģiju, tad potenciālie darbadevēji vienkārši ignorē. Pašam jau liekas ka es varētu diezgan viegli pārkvalificēties, jo apgūstu jaunas lietas diezgan viegli. PHP pats mācījos un ir vairāki projekti uztaisīti un background erp programmēšana varētu noderēt, bet no 10+ aizsūtītiem CV tā arī netiku līdz nevienai intervijai. Visvieglākais tagad šķiet ir uztaisit jaunu tukšu CV un meklēt junior vietu.
 6. php newbie

  Padalos

  Vai tad var mājas pirkšanu vai kredīta atmaksu uz savu SIA noformēt? Tad jau var vispār visu peļņu novirzīt un gandrīz neko nodokļos nemaksāt.
 7. vēl lapa kur var salīdzināt: https://www.expatistan.com/cost-of-living Izmantoju kad gribēju pats aizbraukt. Principā ja LV ir savs dzīvoklis vai pat neliela hipotēka līdz 200 eur mēnesī, tad ārzemēs grūti atrast ko finansiāli labāku dēl dargās īres un dārgiem pakalpojumi.
 8. Normāla vidēja alga tev sanāk - ap 700 eur mēnesī uz rokām. Tas ir ja maksā visus nodokļus 1000 eur ir drīzāk 3 dienas nevis 3 nedēļas
 9. Topika nosaukumā minēts mid level, bet likme ir junior. Es iesācējam ieteiktu atrast pastāvīgo junior darbu un mācīties no eksistējošiem projektiem un kolēģiem, nevis pašam burties cauri sūdīgam kodam un rakstīt vēl sūdīgākus kodu.
 10. Pašā sākumā rakstīts visi cipari USD uz rokām. Nu LV liekas mazākas algas :)
 11. Varbut cilveks iet prom no darba un grib maksimali labi izpildit savu pedejo uzdevumu
 12. function foo($bar) { $i = 0; $t = $bar; echo str_repeat(('b' | 'd').('n' | 'k').('g' | 'm'), $bar).'<br>'; do { $bar = $bar ^ 1 << $i; } while (!($t & 1 << $i++)); if ($bar) foo($bar); } foo(4); slinkums kaut ko izdomāt...
 13. Nezinu cik precīzi tie dati ir, bet apmērām var saprast: https://www.expatistan.com/cost-of-living/comparison/riga/madrid? Algas EU norāda bruto jo nodokļi var ļoti atšķirties un manuprāt tas ir pareizi, piemēram Vācijā ja saņem 5k bruto tad sanāk 2.9k uz rokām, bet ja ir nestrādājoša sieva 3.3k
 14. Man ir stacionārais i3 + SSD. Kad sāk indeksēt tad bišk iebremzē uz īsu brīdi, bet kopumā ir ok. Pat liekas ātrāks nekā darba laptops ar i7, bet ar hdd
 15. CV sutiju uz junior/mid. 2k+ prasiju tur kur ir pieredze 8 gadi. Tur kur nav pieredzes prasitu mazak ja uzaicinatu uz interviju :)
 16. Diemzel man ir cita pieredze. Te pat Latvija Ja aizsutu CV uz java/scala poziciju kur man nav pieredzes, tad pat neatbild. Ja aizeju uz interviju uz poziciju kur ir pieredze, tad paprasot 2k+ pec tam ari neatbild. Pie tam interviju nenofeiloju. Ka jau kkur rakstiju no 7 CV visi 7 palika bez atbildes.
 17. Tie tak ir kontrakti uz noteiktu laiku. Neviens nekad nepalidzes un neapmacis. Panem profi kurs visu mak un kode ka rembo, kad darbs beidzas izmet. Var atlaist jebkura bridi. Nekadu garantju nav. Nav slimibas lapas, nav atvalinajumi. Uz pastavigo ir ap 60k paundu gada kas ir ap 3.5k menesi. Samaksa 1.5k par dzivokli un paliek 2k. Bet vienalga labak neka "laba" 1k eur alga Latvija.
 18. Tā laikam skaitās normāla prakse... pedēja pusgada laikā no 6 nosūtītiem CV nesaņēmu atbildi ne no viena uzņēmuma, kaut gan bija 2 intervijas.
 19. Es saviem privātajiem projektiem izmantoju bitbucket. Izvēlējos viņu jo ir bezmaksas :) Jautājums ar ko maksas githubs ir labāks par bitbucket vai gitlab?
 20. Tas ka man ir iphone, macbook, ipod un ipad nakādīgi nav saistīts ar laravel. p.s. esmu vegans
 21. Atnāks codez un uzrakstīs risinājumu scalā 1 rindiņā kuru neviens nesapratīs. Man pirmais kas iekrita acīs ir ieejas dati. Kā no tā ieejas masīva $G atšķirt vai šķautne neeksistē, vai eksistē ar svaru 0?
 22. VID dati no janvāra līdz septembrim. Bruto stundas likme: Profesiju apakšgrupa 25 INFORMACIJAS UN KOMUNIKACIJAS TEHNOLOGIJU JOMAS VECAKIE SPECIALISTI 11.79 Profesiju maza grupa 251 Programmetaji un lietojumprogrammu veidotaji un analitiki 12.56 Profesiju grupa 2511 Sistemanalitiki 15.28 Profesiju grupa 2512 Programmetaji 11.94 Profesiju grupa 2513 Timekla lapu un multimediju veidotaji 9.98 Profesiju grupa 2514 Lietojumprogrammu izstradataji 14.67 Profesiju grupa 2519 Citur neklasificeti programmetaji un lietojumprogrammu veidotaji un analitiki 11.86 Profesiju maza grupa 252 Datu bazu un tiklu vecakie specialisti 10.80 Profesiju grupa 2521 Datu bazu veidotaji un administratori 12.71 Profesiju grupa 2522 Sistemu administratori 9.61 Profesiju grupa 2523 Datortiklu vecakie specialisti 10.23 Profesiju grupa 2529 Citur neklasificeti datu bazu un tiklu vecakie specialisti 11.57
 23. 5k tas ir ja uz pastāvīgo tur pat uz vietas UK strādā. Kontrakteriem maksā vairāk, bet ej nu atrod tādu darbu un vēl jo vairāk lai atļautu strādāt attalināti. LV VID ir mazliet citi dati: vidēja likme 12.13 jeb 1.5k uz rokām...
×
×
 • Create New...