Jump to content
php.lv forumi

101111

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  274
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by 101111

 1. Mazliet resnākiem freimworkiem dokumentācijai ir nozīme, bet poplārajiem freimworkiem ar to pārsvarā nav problēmas. Piemēram tam pašam Symfony2 ir virkne labu komponentu, kas atrisina standartproblēmas, bet bez labas dokumentācijas daži no tiem būtu tiešām grūti izmantojami. Noteikti jāpiekrīt, ka projekta tehnoloģiju izvēlē lielāks svars ir komandas dalībnieku viedoklim nekā anonīmu "ekspertu" apgalvojumiem internetā. Ja komandas dalībnieki var vienoties par freimworku, ar kuru ērti strādāt un redzēt plusus un mīnusus konkrētā projekta kontekstā, tad tas jau ir daudz, arī, ja freimworks nav tik modīgs.
 2. Ja tava produkta galvenā priekšrocība attiecībā pret linkedin ir tikai labāks vai skaistāks UI/UX, tad kaut vai minimālas tirgus daļas iekarošana ir bezcerīga. Piemēram tāda nesmuka miskaste kā ss.lv joprojām ir nepārspēts līderis savā sfērā. P.S. nosaukums tiešām neveiksmīgs.
 3. Šie censoņi ir OK http://www.styleweb.lv/
 4. Šī ideja ir ļoti attālināta no reālās pasaules apstākļiem. Ja tavus pakalpojumus izmanto puslīdz saprātīgi cilvēki, tad ātri vien tavi viltīgie nodomi nāks gaismā. Bet par to maksāšanu par izdarīto. Es esu pats piegādājis programmēšanas nodevumus gan izstrādes kantoriem, gan pa tasino klientiem. Vienmēr samaksa ir notikusi uz plānoto nodevumu bāzes. Pirms uzdevuma uzsākšanas vienojamies par paredzamo termiņu un samaksu. Klients ieplāno savā budžetā attiecīgus izdevumus, programmētājs savā darba plānā noteiktu laiku. Jāsaka, ka reālajā pasaulē, pēc šāda modeļa, tu nevis cītīgi kodējot izdarīsi darbu ātrāk par plānoto un baudīsi apmaksātu brīvlaiku atlikušajā laikā, bet gan pārtērēsi savu laiku stipri virs sākotnēji novērtā un samaksu saņemsi tādu pašu kā novērtējumā. Iemesls tam ir tāds, ka izdarot novērtējumu tu nevari paredzēt virkni nianses pie kurām būs jāpiestrādā pēc tam kad pamata prasības būs izpildītas (it īpaši pie lielākiem uzdevumiem). Vai arī vari, bet ieguldot rūpīgu analīzes darbu, pēc kura nāk klajā realitātei pietuvināts novērtējums, bet tas atkal uzrāda tik lielus izdevumus, kurus pasūtītājs nav gatavs maksāt. Kā arī ir vēl tāds apstāklis, ka programmēšana nav vienīgais kas patērē laiku. Prasību apkopošana, analīze, testēšana, kļūdu labošana un tikšanās ar pasūtītāju prasa ne mazāk laika. Ir noteikti kantori kas izmanto šo programmatūras izstrādes īpatnību, lai saviem pašu darbiniekiem maksātu mazāku atalgojumu to skaisti nosaucot par Performance Based Salary un pasniedzot kā iespēju pelnīt vairāk. Taču realitātē iznākums ir pretējs. Tapēc esmu priecīgs, ka varu pelnīt naudu vairs neesot iesaistīts pasūtītāja-klienta attiecībās.
 5. Primajā punktā visticamāk runa iet par Accenture Ļauno impēriju
 6. Visas tās fīčas izklausās loģiskas un interesantas, bet vai vajadzīgas un izmantojamas reālās dzīves komandai reālos darba apstākļos, tas cits jautājums. Es tā padomāju, kas gan komandas darba organizācijai ir vairāk vajadzīgs bez uzdevumu vadības sistēmas, skype, dropbox un citiem labi zināmiem tūļiem... Droši vien nekas. Dizains arī varēja būt glītāks.
 7. Koda kvalitātei ir nozīme tikai tad, kad projektam ir paredzama aktīva uzturēšana un regulāri papildinājumi. Vai zini kādu informatīvu lapeli vai blogu, kam tas viss ir vajadzīgs? Bāzšanās ar freimworkiem un labo kodēšanas praksi šādos projektos, tā vietā, lai paņemtu un uzinstalētu Wordpress, ir zemē nomests laiks.
 8. Ko nozīmē šis? 'children' => '0' Tas ir skaits vai kas? Tas neatbilst tam serializējumam ko sākumā minēji.
 9. Pārveido sarakstu koka struktūrā $allItems = $query->result_array() foreach ($allItems as $key => $value) { $allItems[$key]['children'] = array(); } $addChildrens = function($item) use ($allItems, & $addChildrens) { foreach ($allItems as $i) { if ($i['parent_id'] == $item['id']) { $i['children'][] = $addChildrens($i); } } return $item; }; $tree = array(); foreach ($allItems as $i) { if ($i['parent_id'] == 0) { $tree[] = $addChildrens($i); } }
 10. Principā Roberts visu jau pateica. Ievērojams produktivitātes grāvējs ir neskaidri nodefinēts sagaidāmais rezultāts un nepārtraukta monotonu uzdevumu raušana noved pie izdegšanas. Vēl produktivitāi var ietekmēt neapmierinātība pret darbavietas specifiku (neadekvāts atalgojums, jāuztur nevīžīgu/paviršu/dumju kolēģu rakstīts kods, utt). Vispār jau gribētos teikt ka Pomodoro un tamlīdzīgas tehnikas drīzāk ir vajadzīgas tādiem kuriem darbs ir tik garlaicīgs, ka nepieciešams izdarīt ievērojamu piepūli, lai uz to piespiestos. Tas arī noteikti nepalīdzēs kad produktivitāte tiek zaudēta to iemeslu dēļ, kurus aprakstīju pirmajos teikumos.
 11. Iekārtojies kādā darbiņā. Strādāsi ar tehnoloģijām un metodēm ko nosaka projekta specifika. Tad būs citas tēmas par ko lauzīt galvu.
 12. Kāda ietekme te vēl vajadzīga. Tas jau tikai tāds kārtējais vadlīniju komplekts vien ir - ja patīk tad izmanto to, ja nē tad meklē ko citu savai gaumei atbilstošāku. Manai gaumei tas lielā mērā atbilst, tāpat to izmanto respektabli PHP freimworki.
 13. Tas nav nekas neparasts, ka menedžementam programmatūras iekšējā struktūra ir pie dirsas. Tas ir arī visai loģiski, jo primārais vienmēr ir un būs strādājošs rezultāts. Ja tev kolēģi, kas taisa miskasti, liekas traucējoši, tad tev jāmeklē cita vieta. Nekārtīgs kods pats par sevi nav tā lielākā nelaime. Parasti tā tikai viena izpausme no arī visādā citādā ziņā neprofesionāla programmētāja, ar kuru sadarbība neizraisa tās patīkamākās emocijas. Negribu tajā iedziļināties, bet virspusēji uzmetot aci tam koda gabalam, neizskatās tik švaki. Vismaz negribētu uzreiz tā autoru nodēvēt par tērētu. Lai gan ikdienā ar tādiem dzejniekiem strādājot kopā var likties traucējoši, tā ir vairāk menedžementa problēma nevis tava. Ja, kā tas ir tavuprāt, iekšējās struktūras kvalitātei ir nozīme konkrētajā projektā, tad viņi baudīs sekas uz savas ādas (neadkevāti daudz gļuko, sarežgīta uzturēšana). Tu visas problēmas vari atrisināt tik viegli kā kā aizejot strādāt citur.
 14. Par ko kreņķis? Žēl vietas uz diska? Atgādināja veco labo stāstu par paštaisīta CSV parsera programmēšanu.
 15. Ir, vari paskatīties kā formu apstrāde notiek programmējot objektorientēti https://github.com/symfony/Form https://github.com/symfony/Validator
 16. Nedarī tā, tas nesanāks. Mans ieteikums: nekontaktējies ar diletantiem, kuri vienīgais ko māk ir savu CS webu bakstīšana, bet gan skaties industrijas virzienā (uzņēmumiem, kas nodarbojas ar izstrādes pakalpojumu sniegšanu). Ja ar uzkrāto pieredzi ir pašvaki, tad, protams par vecāko programmētāju nevari pretendēt, bet par praktikantu gan. Šis ir noteikti way to go, jo reālos apstākļos izbaudīsi softa izstrādes procesu (kas nekādi nav iespējams slīpējot savas iemaņas mājas vienītī). Pat, ja praktikantam neko nemaksā (es savulaik krīzes gados tiešām vairākus mēnešus praktizējos neko nenopelnot, bet pieļauju domu, ka mūsdienās praktikanti ir izvirtušāki), tiklīdz no tavas eksistences būs vairāk ieguvuma nekā zaudējumu uzņēmumam, tev par to attiecīgi maksās. Domāju, ka šādiem jauniem censoņiem, kas sajutuši programmēšanas burvību, alga aug pa mēnešiem (bet jāskatās arī no biznesa viedokļa - atkarīgs cik efektīvi saražo produkciju ar ko uzņēmums pelna). Protams, lai tavs pieteikums kaut cik tiktu uztverts nopietni, tev jāparāda, ka tava galvenā kaislība ir programmēšana, nevis pavārmāksla vai dzeja. Tāpēc ir jāuzrāda paraugus (nav obligāti lielā kvantitātē) no sava saražotā koda, lai var vismaz kaut cik spriest par kompetences līmeni (tam nav obligāti jābūt augstam, bet tam jāizskatās cerīgi). Kas var kalpot kā šis "koda paraugs": Kāda pasūtījma izpilde no reālās dzīves (uzprogrammēta neliela mājaslapa, vai tās papildinājums - obligāti jānorāda, kāds tieši ir tevis paša darba ieguldījums). Padoms: izvairies no CS webu kodēšanas pieredzes, tā izskatās drīzāk nožēlojama Tevis izstrādāts koda paraugs, hostēts publiskā repozitorijā. Tā varētu būt kāda noderīga tevis izstrādāta bibliotēka vai kāds contribution atvērtā koda projektam. Manuprāt šis variants izklausās inteliģentāk, jo parāda, ka spēj indentificēt standarta problēmas un piedāvāt tām risinājumus. Par savu pasūtījumu meklēšanu iesaku sākumā pārāk nedomāt. Diemžēl bez normālas iepriekšējas pieredzes, kā likums, sākumā rezultāts nesanāks pārāk labs, un būs tikai problēmas klientam.
 17. Bez reālu darbu uzrādīšanas tie ir tikai tukši vārdi, un neviens kam kaut cik ir veselais saprāts neizrādīs pat minimālu interesi. Tā pat kā neviens nerakstīs uz šo bezpersonisko un anonīmo e-pasta adresi. Sorry, champ.
 18. Paskaidrosi man, lauķim, ko nozīmē KB?
 19. Plaši lietotā Doctrine2 implementē Data Mapper piegājienu, ko pats izklāstīji. Mazliet sarežģīta, bet kopumā laba biliotēka, iesaku tai uzmest aci katram, kas interesējas par ORM/DBAL izmantošanas iespējām.
 20. 1) Elementāros latviešu valodas pareizrakstības likumus 2) Vienkāršas komunikācijas prasmes 3) Programmēšanas pamatus, datoru uzbūves pamatus Bet principā, ja vispār tumša bilde par programmēšanas tēmu, tad iesaku pašam nesteigties notikumiem priekšā - tehnikumā pasniedzēji droši vien labāk spēs dot padomu par to kā labāk spert pirmos soļus programmēšanas pasaulē. Drīzāk vairāk koncentrējies to nepieciešamo zināšanu apguvi (matemātika piem.), lai tevi vispār uzņemtu tavā izvēlētajā mācību iestādē.
 21. Atzīšu, ka mazliet par skaļu sanāca izteikums. Neuzrādīšu konkrētus piemērus, atceros tikai, ka ir nācies ne pa jokam lauzīt galvu, lai atlasītu netriviālai atskaitei nepieciešamos datus ar vienu pieprasījumu (pieņemu tas būtu tīrais sīkums kādam kas laika gaitā iemācījies pārvaldīt šo ielu maģiju).
×
×
 • Create New...