Jump to content
php.lv forumi

Vistu Zaglis

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  28
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Vistu Zaglis

 1. Pag', ar headeriem / footeriem tu biji domājis kaut kādus lapas izdaiļojumus, nafigāciju utt? Var tak iekš .css uztaisīt stilu priekš media=print un tajā norādīt display:none visam, kas nav saturs! Sorr, ja kaut ko sajaucu par pašu problēmu. ---------------- Oj, pārlasīju un sapratu, ka tu laikam domā tos, ko pats browseris pievieno :/ Uzskati, ka neko neesmu teicis! :)
 2. Uzliec neaktīvā stāvoklī borderi, kas ir lapas fona krāsā un uz hover - tādu krāsu kā tu gribi un būs tev Laime!
 3. Nu vēl var gadīties, ka tur, kur tu hostējies, Mod_rewrite ir noliegts. Tādam gadījumam / ja lauž iedziļināties iekš detaļām, to visu var vienkārši realizēt ar 404 erroru un .htaccess faila palīdzību. Reku vienkāršā valodā: http://spectator.ru/technology/php/user_friendly_urls
 4. Floatotiem elementiem vajag platumu norādīt, tas palīdz.
 5. Nu un kas tad tev tur TIK svarīgs tajā pollā, lai jūzerim būtu stimuls čakarēties ap cepumiem, meklēt un dzēst? Neko gudrāku gan neizdomāsi, veselais saprāts neatļauj. Varbūt vienīgi kombinēt abus minētos.
 6. Hmmz.. atļaušos es arī te iepostēties. Ir vajadzīgs php/mysql lietpratējs pastāvīgam darbam uz dažiem mēnešiem viena paliela produkta izstrādei. Sākumā fulltime, pēc tam - tik cik nepieciešams supportam. Kantoris - zviedru, location: Rīga, centrs, alga: visnotaļ laba, iespējami tālāk bonusi. Tā ka ja ir kāds (bet tiešām spējīgs), kas meklē pastāvīgu nodarbi, ar ko sagandēt sev vasaru - met uz mailu helpline@shulcs.lv
 7. Banāls, bet efektīvs veids, kā šito štelli darīt: $max = 3; //vai cik jau tu kolonnas gribi, šito var $max vietā ierakstīt kodā $cnt = 0; $direktorija = opendir("kur_jau_tev_tur"); while (false !== ($file = readdir($direktorija))) { if ($file != "." && $file != ".." && $file != ".htaccess") { if ($cnt == 0) { echo "<tr>"; } echo "<td>"; -- tad te tu gruzī bildi no masīva -- echo "</td>"; $cnt = $cnt+1; if ($cnt == $max) { echo "</tr>"; $cnt = 0; } } } beidzam ciklu. Pārējo tak pats saķīmiķosi, ne? :)
 8. Ir tāds navarots, kā "FULLTEXT". Tev viņš patiks. Mhm! :)
 9. Nu bet tak jem visu lapas kodu un ģenerē "on the run". Jo, kā jau būsi pamanījis, PHP pieļauj tādu pierakstu, kā <?php while(bla bla) { ?> te seko html kods bez ierobežojumiem <?php } ?> Ja, savukārt, tu gribi, lai lapa tiek porcijām padota no servera, tad baidos, ka nespīd gan! Ja nu vien tu negribi, lai tā page visu laiku refrešojas, bet tas lietotājam būs vēl lielāks gemorojs, nekā sekundi pagaidīt, kamēr tiek apstrādāti tie 1000000 ierakstu.
 10. Nomaini-ka nu dienu nosaukumus pret cipariem 1-7, jo jams tev pēc "pirmdiena, otrdiena" nekārtos ne sitams! Un pēc tam kverija galā "ORDER BY diena ASC" un būs tev Laime!
 11. P.S. Droši zini, ka te nekas nav izlaists? "...$result = mysql_query("SELECT * FROM users WHERE username='$username'"); while($row = mysql_fetch_array($result)){..."
 12. Uz strlen() ir jāčeko noteikti šajā gadījumā, jo tukšs username un tukšs pswd pret MySql novalidēsies tā, ka redzēt nav ko! Šito piefiksēju ar zinātniskās bakstīšanas metodi un tāda nu tā lieta ir!
 13. Nu pirmkārt jau - tev aiz echo rindiņas trūkst semikola... bet tas, es saprotu, typo šeit rakstot, jo validatoram tas ir pie kājas. Bet man šķiet (palabojiet, ja kļūdos), ka viņš piekasās pie & zīmes, tipa visiem urļiem ir jābūt urlencode (&), utml.
 14. Akls šāviens tumsā: if (sizeof($_POST)) - WTF is $_POST? Un no kurienes parādās $name, $sadala, utt? Varbūt problēma ir kaut kur agrāk, pie jamo ekstrahēšanas? Bet patiesībā - gribēju piemest ieteikumu: to nl2br($text) labāk lieto pie izvadīšanas, nevis pie glabāšanas iekš DB, jo ja tev gribēsies kaut ko palabot, tad varēsi klusi rāmi nošauties, dzēšot viņus manuāli pie katras rindkopas pie katras editēšanas!
 15. Gracias - tas bija tieši tas contents, par kura eksistenci es nojautu, bet kurš labi un kvalitatīvi slēpās! :)
 16. Sasāpējās tēma par jūzera iespējām onlainā editēt saturu... Ne uz kādām extrām neuzprasos, bet ja nu gadījumā kādam ir aizķēries kāds links, kas itamo rediģēšanu (iekš IE, DHTML režīmā) izskaidro no pamatiem - esiet labi, iemetiet! (P.S. Tikai nevajag atkal par google.lv, tur kā parasti augšā stāv komerciālie produkti, bet man interesē paši pamati un scripti zem tā visa... tā ka ja nu kādam pa rokai... ) Un vispār - par konceptu "MS iebūvētās editēšanas fīčas" - I wanna know! :)
 17. Ka tik nu nebūs vienk. piemirsies / nepareizi pierakstījies charset iekš lapas head-a. Vei auto.delfi.lv arī kā nu mācēdami pierakstījuši, kā rezultātā vismaz Opera visu viņu pastāvēšanas laiku rāda "burtiem līdzīgus priekšmetus"! :) (viņiem pēdiņas nav modē) Syntax first, un tad pārejam pie Globālām Problēmām.. :)
 18. if ($PHP_SELF != "tavalapa") { exit; }
 19. jb4 -> Es par šito koda daļu: $query = "SELECT * FROM $tablename LIMIT " . $start . ", 10"; $result = mysql_query($query); $self=$_SERVER['PHP_SELF']; $query = "SELECT count(*) as count FROM $tablename"; $result = mysql_query($query); $row = mysql_fetch_array($result); $numrows = $row['count']; Tavuprāt, kas šobrīd sēž masīvā $row? :)
 20. $row = mysql_fetch_assoc($result) izveido masīvu (array), kas satur visus no datubāzes atgrieztos ierakstus. $row["texts"] tev neatgriezīs tekstu, jo masīvs $row tev satur pieprasījuma COUNT(*) rezultātus. Secība, vecīt... vai variabļu nosaukumi!!!
 21. daleader - tu pats saprati, ko tu tur uzrakstīji? :)
 22. Uztaisi pievienošanai atsevišķu failu, kurā ir tikai pievienošanas skripts un vairs nekā. Skripta galā header("Location: pamatfails.php"); Un būs laime tev un tavam suņam.
 23. Pieņemu, ka tev viss uz Localhost griežas... Nu ja tu tiešām tikai sāc, tad laba doma būtu uzlikt kādu MySQL managējamo softu (PremiumSoft MySQL Manager, piem.), kur tu to visu labi un ar normālu interfeisu varētu sabadīt. Citādi - lietotāja datus gruzī, izveidojot jaunu datubāzi.
 24. Vai, sākumā, pilnīgs "follproofs" - vai nav tā, ka tev sākumā (tb secība skriptos) ieraksts tiek nolasīts un tikai tad - pievienotss??? :) (Ja pievieno tas pats fails, kas lasa...)
 25. Nu ja pavisam elementāri un tas teksts tik tiešām ir konstants, tad: $saturs = "buržuju laika ziņas"; $teksts = str_replace('buržuju frāze', 'bāleliņu frāze', $saturs); Ierakstam, kas nu kur, un atlikušo dienas daļu urbinam degunu! :) Nu vai arī Kaklza koncepcija, ja šamo ir daudz...
×
×
 • Create New...