Jump to content
php.lv forumi

xfr33

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  504
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by xfr33

 1. Dodu novērtēšanai. http://fantasykhl.com
 2. Tik vienkārši dodot source kodu savai spēlei, tu drīz vien to redzēsi gan iekš facebook, gan iekš draugiem.lv, gan ar parastu loginu, bet nu jau uz kāda cita vārdu, ja vien kādam nebūs slinkums un būs vēlēšanās.
 3. Nav tur tāda štelle, kā salīdzināt divas bildes un noteikt cik atšķirīgas tās ir, rezultātu iedodot kaut kādā noteiktā skalā, kas varētu būt pēc atšķirību skaita (līdzīgi kā Levenšteina algoritms)? Tas šķistu interesanti. Plus, ir arī iespējams resaizot uz lielāku bildi, dramatiski nesabojājot kvalitāti? Arī tam ir dažādi algoritmi. Šīs fīčas būtu pluss tavai bibliotēkai manuprāt.
 4. Zelta likums ir tiešām zelta rindas. Skarbā dzīves realitāte :)
 5. Uztaisīju nelielu piemēru. Ir tabula ar postiem: CREATE TABLE `posts` ( `id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT, `user_id` int(11) NOT NULL, `text` text COLLATE ascii_bin NOT NULL, PRIMARY KEY (`id`), KEY `user_id` (`user_id`) ) ENGINE=InnoDB AUTO_INCREMENT=6 DEFAULT CHARSET=ascii COLLATE=ascii_bin Tabulās ir 3 posti: INSERT INTO `posts` (`id`, `user_id`, `text`) VALUES (1, 1, 'bla'), (2, 1, 'blabla'), (3, 2, 'text'), (4, 2, 'texttext'), (5, 2, 'texttexttext'); Un, pirmkārt, ja ir nepieciešams atrast no visiem datiem, cik katram lietotājam ir posti: SELECT COUNT(*) AS postu_skaits FROM `posts` GROUP BY user_id Atgriež: postu_skaits: 2 | 3 Ja nepieciešams iegūt postu skaitu konkrētam lietotājam: SELECT COUNT(*) AS postu_skaits FROM `posts` WHERE user_id = 2 Atgriež: postu_skaits: 3
 6. xfr33

  yoyoyo

  http://www.nieko.net/projects/brainfuck Galvenais ir gribēt un arī varēsi iziet šo tutoriāli.
 7. Domāts tā, ka tev ir 2D grafiks, zināms, kas ir uz X un kas uz Y un uzzīmēt grafiku? Kā tu domā kaut ko pareģot?
 8. xfr33

  Autoclicker

  Nav vienkārši čekot vai uz body tiek klikšķināts? Sākt laika atskaiti no lapas ielādes, ar katru klikšķi palielināt mainīgo par 1 un pie, piemēram, 100 klikšķiem, pārbaudīt cik laiks ir pagājis. Ja tās būs pāris sekundes, tad acīmredzot parasts lietotājs tas nav. Portams, to var diezgan vienkārši atslēgt, jo viss ir klienta pusē, bet es domāju, ka ar serveri konektēties būs lēni, ja izmanto to variantu kādu es. Tas protams, ja nepieciešams liegt piekļuvi uzreiz kā iečeko autoklikeru. Un itklīdz javascript izmet erroru, ka ir autoklikers, tad ierakstīt IP iekš datubāzes caur ajaxu un ar PHP vnk pie lapas ielādes pārbaudīt vai IP adrese atbilst kādai no datubāzes un, ja atbilst, tad errors atkal. Ja nepieciešams nočekot pēc tam manuāli, tad var skaitīt klikšķus ar javascriptu un pēc tam, kad lietotājs iet ārā no lapas, iemest skaitu un laiku datubāzē. Protams, var taisīt bišku paplašinātāku variantu un čekot intervālus starp katru klikšķi.
 9. Laba diena! Vēlējos painteresēties par Zend PHP 5.3 Certification (http://www.zend.com/en/services/certification/php-5-certification/). Vai iegūtais diploms ir noderīgs, kā to ņem vērā Latvijas darba devēji, kā ārzemju, vai ir vērts vairāk nekā tikai pašapliecināšanās nolūkam? Varbūt kāds ir mēģinājis? Daniels
 10. Vienīgi jautājumus un atbildes varēja labāk noformulēt - tas "cool kid stuff" nav smuki. Kā arī atbilžu varianti - rullē, ir ok etc - nav pārāb objektīvi. Varēja vienkārši jautājums, ko ikdienā lieto un novertē savu ikdienā lietoto valodu 10 baļļu sistēmā.
 11. Raksts labs, diezgan daudz patiesības par to, kas un kāpēc izmanto PHP. Bet tad es vēlos piebilst, ka ir daudz uzņēmumi, kuros iekšējās sistēmas ir bāzētas uz PHP. Cilvēki apsver, kuras valodas ir labākas un progresīvākas, un tad izlemj, kura valodā būs dominējošā. Ja izvēlas PHP, tad tas nozīmē, ka PHP nebūt nav slikta valoda; un ja vairumā uzņēmumi izvēlas PHP, tad tas nozīmē, ka tā ir labāka valoda nekā konkurējošās. Un, ja arī man darbā teiktu, lai mainu PHP, es izvēlētos ASP.NET, jo tā ir valoda, kas man simpatizē, kas ir apvienota ar ļoti populāro C# un ir samērā ērta, cik esmu strādājis uz ASP.NET.
 12. Mani fascinē tās runas par laika tērēšanu. Ja tev kaut kas liek par kaut ko domāt, tad tā nav vairs laika tērēšana. Tīņi dažreiz ir labāki programmētāji par pieredzējušiem programmētājiem - labas, jaunas idejas - vēlme mācīties un sava, bet varbūt ne nepareiza, izpratne par lietām. Tas tā, par general lietām, nevis par pašu PHP.
 13. Es necenšos stāstīt par Python, Ruby nepilnībām, jo tās nezinu, bet stāstīju par PHP un kāpēc tas nav sliktāks par citām valodām. Pieredze ar PHP ir, bet, lai arī būtu sakasīts no interneta, mācēt aizstāvēt savu viedokli ir jāvar, un tā nebūt vairs nav laika kavēšana.
 14. Ja ir iespējams izdarīt, tad tas, kā to izdarīt, ir atkarīgs no programmētāja. Tā var sasortēt programmētājus pēc spējām. Jebkuru valodu iespējams uzrakstīt nepārredzamu un nesakārtotu, citām tas ir grūtāk, citām vieglāk, bet izdarīt var. Tas pats ar pretējo.
 15. Kādam te ļoti nepatīk PHP? PHP ir vienkārša valoda, un, kā saka, viss ģeniālais slēpjas vienkāršībā. Ko ar PHP nevar izdarīt tādu, kas citās web valodās ir izdarāms?
 16. Mani pārsteidz cilvēki, kas spriež par citiem pēc saviem pieņēmumiem. Nav jau tā, ka zinu tikai PHP. C++, C#, Java, ASP.NET, Silverlight, esmu pētījis Groovy, kā arī node.js. Ja Python un Ruby vēl nav bijis manā sarakstā, tad, tas nenozīmē, ka vienīgais, ko zinu ir PHP. Nav tā kā es biju teicis? Ja nav tā kā biju teicis, tad pārlabo, ja bija, tad kāpēc kritizēt?
 17. Neesmu gan strādājis ar Python un Ruby, bet pieņemu, ka tas tīrais OOP princips varētu būt kā C# vai Java - viss atrodas iekš klasēm, galvenā ir main klase. Ar PHP to pašu principu var izveidot, ja nepieciešams, papildus datus glabā kādā xml failā, ja nepatīk bez klases esošais php kods. Lasīju, ka python esot labāks koda garuma ziņā - īsāks kods ne vienmēr nozīmē, ka ir pārskatāmāks un nākošajam lietotājām ērtāk lietojams. Tad varētu vēl sākt strīdēties par to, kas ir labāka valoda - asp.net vai php, jo redz asp.net ir piebūvēta klāt c# valoda - ērtai un labai lietošanai. Un kas ir labāk - roze vai tulpe?
 18. Tas nav, ja apache stāv uz windows instalēta? Sistēmā, kur es darbojos, apache ir uz linux. Pornogrāfija? :D Īsti neizpratu.. Man arī likās, ka modulis tiek pielikts tikai klāt, bet redz, ka ar visa veida moduļiem tā nenotiek - gribēju PHP pielikt LDAP moduli, bet lai to izdarītu, vajag visu PHP pārinstalēt.
 19. Labdien! Varbūt kāds būs zinošs šajā jautājumā. Ir nepieciešamība uzlikt uz jau esoša, nokonfigurēta apache servera papildus atbalstu asp.net lapām. Cik esmu pētījis tad mod_mono to dara, bet ir daži jautājumi. Vai uz šī servera pēc tam paliek iespēja palaist arī PHP failus? Vai šī servera konfigurācijas paliek tādas pašas - visi htaccess, htpassword faili? Vai varbūt ir kāds vienkāršāks variants? Piemēram, lasīju, ka PHP var palaist caur html lapu vienkārši iekš htaccess faila ierakstot pāris rindiņas. Varbūt kādam zināms kaut kas līdzīgs tikai par aspx? Paldies jau iepriekš, Daniels
 20. Vot iešausies prātā kāds labs knifiņš frameworkā, ko pielikt frameworkam un sāks lietot ne tikai es pats. Kā nekā, visi populārie frameworki arī ir no kaut kā sākuši. Bezjēdzīgas nodarbes nav kā tādas ;) viss kaut kur noder.
 21. Ne visi ir piedzimuši ar spējām uztaisīt kaut ko ideālu ar pirmo reizi un pirmo versiju.
 22. Jautājums par datubāzes konekcijas ierobežošanu: Kas ir labāk un kāpēc - izmantot singleton pattern vai arī pirms konekcijas pārbaudīt vai ir jau tāda konekcija ar, piemēram, mysql_thread_id($connection) vai citām komandām? Un vēl jautājums par erroriem: Ir iespējams, ka jebkuru erroru - nav masīvs, kur vajag masīvu, nav pareiza tabula, neeksistē mainīgais u.c - parādīt tā kā es to vēlos nevis izmest default error vietā, kur bija jābūt informācijai?
 23. Paldies par ieteikumiem, pārskatīšu visu un centīšos apgūt singletona patternu, lai optimizētu darbību :)
 24. Hmm, tas gan. Ja tādu ieliks, tad būs konekcija pie datubāzes x 1000, kas nebūt nav labi. Pierakstīšu savā task listē, lai šo noņemtu un būtu viena globāla konekcija pie datubāzes. Paldies!
×
×
 • Create New...