Jump to content
php.lv forumi

Robis

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  1,263
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Robis

 1. Atrast grāmatu nebūtu problēmu, bet jautāju, lai nesanāk nopirkt grāmatu, no kuras nebūtu nekādas jēgas(t.i sarakstīta kļūdaini, bez konkrētiem pamatojumiem utml).

   

  Tev darīt nav ko, lasīt grāmatu brīvajā laikā par datoriem? Tas aizņem laiku, tur ir citāda izpratne, jo datoram nav nekā kopēja ar papīra lapu, tur viss ir dinamiski un jāizprot dinamiskā kontekstā. No grāmatas vari iekalt vienīgi pliku teoriju - pašu fundamentu un viss.

 2. Ko nozīmē atteikties no privātās dzīves, kas pat ar sievietēm nedrīkstētu satikties? Ja tā, tad tas ir muļķīgi, cik tad ilgi tie programmeri tur šķaidīs tās sienas baltas??

   

  Nu tur jābūt labam līgumam un pamatīgām summām, lai jebkurā gadījumā pa to 1.5 gadu paliek pāri žūksnītis, nu vismaz savi 20'000 Ls kopā pāri tīri paliktu... + iknedēļas bezmakas prostitūtas (vēlams vienas un tās pašas, lai zin kaut cik...)

 3. Sorry, bik pārspīlēju par tiem 2 klientiem mēnesī. Es domāju, normāls un ikdienišķs mēnesis Liepājā būtu ar 1 klientu, kurš ir gatavs nolikt 200 Ls kopā, bet ekstrēmi veiksmīgs, ja mēnesī uzrastos 3 klienti, no kuriem, viens piemēram, ir gatavs no maciņa izvilkt 150 Ls, viens atkal 300 Ls, bet kāds arī gatavs izšķērdēt "veselus" 400 Ls. Tik un tā nesaprotu, kā tur var 400 Ls alga NETO sanākt! :)

  Es tik tā - dzīves reālitāte. ;)

 4. Pārvietots no http://php.lv/f/index.php?showtopic=11211

   

  Tāds SIA BALTIC ITWEB nemaz neeksistē vai arī ir vakar reģistrēts. (ja jau nav uzņēmumu reģistra datu bāzē vēl)...

   

  Diez kurš idiņš ies uz tādu uzņēmumu? Liepājā vidēji varbūt atradīs 2 klientus mēnesī, katrs būs gribēs mājaslapu par 300 Ls (kopā).

   

  Beidziet tak mānīt cilvēkus vai arī sakiet konkrēti, cik plašs jums ir klientu loks vai arī ir sagrabinātas kapeikas kādam lielākam projektam?

 5. Tas būs atkarīgs no pārbaudes laikā parādītā, ja būsi īstais - tad alga var tikt piesaistīta pie biznesa rezultātiem.

  Pārbaudes laikā no 400-700.

   

  Kā vienmēr, izceļas ar "krutām" algām! Zinu programmētāju, kurš tur bija aizgājis, aizlaidās pēc pāris nedēļām - ne tur alga, ne cilvēciski darba apstākļi...

 6. plds par atsauciibu :D

   

  Un par šitādiem vārdiem tev vajadzētu pa purnu! >:(

   

  Kas tu domā, ka te kaut kādi miljonāri salasījušies? Nē, cilvēki strādā pat 12 stundas diennaktī, lai varētu nomaksāt par dzīvokli, paēst un vēl apģērbties, droši vien esi kaut kāds āksts, kas dzīvo pie vecākiem un neprotas uzvesties...

 7. Iesaku php programmētājiem sarīkot "PHP programmētāju ikgadējās sporta spēles"!

  Galvenā sporta disciplīna - litrabols!

  Kā arī veiklības pārbaude koda <?php print $c . ' ' . $z;?> uzdrukāšanas ātrumā ar koku smiltīs.

  Vēl varētu protams, piešķirt balvu arī tam, kurš ar vismazāk kļūdām noskaitīs, izmantojot GD library, attēla samazināšanai ar ūdenszīmes "PHP vīri" uzlikšanu kodu no otra gala.

  Pēdējo vietu ieguvējiem varētu izsniegt balvā grāmatas "PHP soli pa solim", savukārt pirmo vietu ieguvēji varētu saņemt godarakstus.

   

  Zend sertificētiem php inženieriem ieeja aizliegta! :D

   

  Nu, ko sakāt par šito?

 8. Sludinājuma ievietotājs ir reāli uzvilcies - laikam jau kaut kas tur nav tīrs! :))

  Bet vispār, kā jau jebkurš investors, tak vari reāli paprasīt biznesa plānu, kā plānots projektu realizēt, kāda veidā gūt līdzekļus utt. Es nemaz savādāk uz piedāvāto iespēju nepietiektos, kā vien uzzinot visu par projektu, kurā pastāv kaut kādi varbūtēji peļņas %. Un otra lieta - obligāts līgums un tam arī jābūt uzņēmumam. A to, nopērsies ar projektu, idejas autoram kaut kas vēl sanāks un peļņas procentu vietā piga, vai arī mānīšanās par patieso peļņu un maksās tev 1 Ls divreiz gadā, sakot, ka tie ir tavi peļņas procenti! :) Saviem finansu datiem tak tiek klāt tikai viņš. Tāpēc jau tur viss ir juridiski pareizi jānoformē! :D

  Citādi šim sludinājumam nav nekādas jēgas, jo nav zināms, kas īsti tiek piedāvāts, jo "pretii piedaavaajot attieciigus pelnas %." - tas nav nekāds piedāvājums reāls! ;)

 9. Protams, ka tas ir programmēšanas stils. Kaut ko izmantot vai neizmantot tu vari vienmēr, tieši tāpēc, ka pie short_tags ieslēgtiem tas lietas būtību nemainīs. Bet ir jārēķinās, ka short_tags var būt arī izslēgti un tad rakstīt pilnus tagus - par 3 simboliem vairāk, nekā īsos - ir universālāk un principiāli pareizāk līdz ar to!

  Gadu pieredze pietiekami un šī, starp citu, ir elementāra lieta.

 10. Un par noslēdzošo tagu - arī atkārtošu tiem, kas vēl te strīdās - ticiet, man - esmu lasījis vairākas nopietnas dokumentācijas un rekomendācijas php kodēšanā un VISĀS nopietnās pamācībās ir teikts:

  Short tags NEVAJAG izmantot!

  Vienmēr izmanto <?php , nevis vienkārši <? !!!

  Un nekad neizmanto <?= , bet gan tā vietā <?php echo

  Tas vienkārši ir pareizs kodēšanas stils, par ko te vēl ir diskusijas - kā nepareizāk kodēt? :)

  Sliktam baletdejotājam olas traucē! Tāpat arī slikts programmētājs pateiks, ka <?php echo ir ātrāks, nekā <?=. Jo reāli ātrdarbību ietekmē pavisam citas lietas - kā tu esi saitu sakodējis... Piemēram, kādas funkcijas izmanto, lai panāktu konkrētu mērķus, kā ir izveidots algoritms (ar n-tajiem cikliem iekš cikliem un pārāk daudziem pieprasījumiem db nekas ātrs nesanāks). Protams, serveris, truba, konfigurācija - tas arī ietekmē ātrumu.

 11. Nosledzosos tagus jaizmanto vienmer . Ja piekritu ka Php pats sapratis ka kods beidzies,

  bet tad jau sakot HTML failu arii nevajag sakuma rakstiit <html> ... , prieks kam jo brauzeris jau tapat izdomas ka lidz ar 1 tagu , tas ir HTML ...

  Un protam beigas arii nevajag..... Ne </body>,n ne </html> ..... :P

   

  Palasi labāk Zend dokumentāciju, ko viņi saka par noslēdzošajiem tagiem... Vai arī jūties gudrāks par Zend? ;)

 12. Ja ar DW tu domāji Dreamviewer, tad tas nav nekāds frameworks - tas ir teksta editors un arī ne tuvu tas labākais variants priekš php!

   

  Bet nu iesaku nevis sākt ar konkrēta frameworka izstudēšanu un tad taisīšanu uz tā, bet gan programmēt uz php no nulles! Izstudē php5 oop teoriju un uztaisi uz tās, kaut vai vienkāršu, bet savu sistēmu ar visiem pamatelementiem - piekonektēšanos db, templeita failu apstrādi utml.

   

  Pēc tam, kad būsi izpratis php pilnībā, vari ķerties un veidot saitus uz konkrētu frameworku! Jo tas atvieglos darbu tālāk, bet sākt ar to nav prāta darbs, jo zināšanas nav tik pietiekamas, lai zinātu, kā salabot to, vai to vai to un rezultātā pie vienas vienkāršas problēmas, kas atrisināma pusstundas laikā, patērēsi 3 dienas...

 13. Tas ir php

   

  Nu tad atrodi, kur tev php notiek ievadīto $_POST vai $_GET datu pārbaude konkrētai formai. Iespējams, tur ir kāds preg_match, ja tā, tam ir jāpamaina noteikumi - kā tas pārbauda! Tur nav nekā sarežģīta, tāpēc vajag izmantot advancētus frameworkus, nevis savu līko kodu!

 14. Par cenas nositējiem. Apņemas džeks pa 100Ls uzbliezt mājaslapu, vienojās ar pasūtītāju. Pēc tam džeks žvikts uz PHP forumu ar jautājumiem kā to, kā šito, nokačāju un uzliku vēl šito, bet kāpēc man rāda `undefined a`, `not found b`, `you have error on line c`, kāpēc, kāpēc, kāpēc... Foruma memberi, siltu jūtu un tēvišķas apziņas, ka kādam palīdz, vadīti foruma trīs lapu garumā mēģina viņam paskaidrot/ieskaidrot kas par lietu, kamēr jams arī kautkā to lapu nebūt piebeidz. Saņem 100Ls, iet dzert alu kamēr foruma memberi paliek diskutēt kur paliek pasūtītāji un kāpēc neviens negrib maksāt.

   

  Šitādi kadri jau te redzami visu laiku, bet kas ir vainīgs, ka klients ir tik stulbs un nesaprot, ja viņam bizness ir svarīgs, tad mājaslapas kvalitātei arī jābūt būtiskai? Tas ir tāpat kā ar kurpēm!

  Nopērc vienreiz kvalitatīvas kurpes pa 100 Ls, staigā ar tām vairāk kā gadu, nopērc kaut kādas pagrabos līmētās par 12 Ls un pēc nedēļas ej pērc atkal jaunas!

 15. Nu skaidrs, bet nu 200-400 Ls nav nekāda mazā nauda :)

   

  PS: Pats arī esmu no Liepājas

   

  Dēļ tādiem kā TU arī rodas tie limonādnieki, kam interesē uztaisīt mājaslapu ar visu dizainu par 150-200 Ls. Pie tam, viņi uzskata, ka interneta veikala izveide maksā max 300 Ls. Jā tieši tā - dēļ tādiem vergiem kā tu - kas ir gatavi strādāt par kapeikām, kaut tikai alum sanāktu un kam tur vēl vajag, kad dzīvo uz vecāku rēķina un neko īsti tā neprot darīt...

 16. Tieši tā - svarīgi ir ko Tu dari, kāpēc Tu to dari un ko Tu vēlies ar to panākt!

  Ir tāda lieta, kā uzņēmuma misija un vīzija!

  Ja Latvijā visiem mērķis parasti ir viens - gūt pēc iespējas lielāku peļņu, tad ārzemēs daudz kur šis nebūt nav galvenais mērķis. Kāda jēga gūt pēc iespējas lielāku peļņu? Tas tak tāpat skaidrs, ka peļņu vajag, bet varbūt vajag to līdzsvarot ar citiem mērķiem - attīstīt nozari, palīdzēt cilvēkiem veikt konkrētus uzdevumus, veicināt nodarbinātību un dot darbu vietējā reģiona vai visas valsts iedzīvotājiem (veidojot filiāles)! Uzņēmējs, kas visu grib tikai raust sev, apdalot citus, ne ar ko nav labāks par mūsu korumpētajiem zagļiem augstajos ešalonos!

   

  Latvijas uzņēmējiem, pirms uzsākt uzņēmējdarbību Latvijā, iesaku pamācīties rietumu teoriju par to, kas ir uzņēmējdarbība, kas ir tās būtiskās sastāvdaļas, kāpēc ar to būtu jānodarbojas un kāda ir tās ētika!

   

  Diemžēl neizglītotība un neprofesionalitāte Latvijā nebūt nav visplašāk novērojama starp programmētāju profesijas pārstāvju, bet gan tieši uzņēmēju...

×
×
 • Create New...