Jump to content
php.lv forumi

Robis

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  1,263
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Robis

 1. Pārvietots no http://php.lv/f/index.php?showtopic=11540 Smieklīgi zems - 200 Ls uz rokas, neadekvāti augsts - 1000 Ls uz rokas, izvelkam vidējo - 600 Ls uz rokas Java programmētājam - urrāāāā!!!
 2. PEAR tak vispār bija dibengāze, kas sakrājusies klasē - pirda pārāk smagi un zaļi... :D PEAR - tā ir mūsu pagātne. ZendFramework - tā ir lopu nākotne! Bet pats pats labākais un visu laiku progresīvākais ir MS Front Page!
 3. Tev darīt nav ko, lasīt grāmatu brīvajā laikā par datoriem? Tas aizņem laiku, tur ir citāda izpratne, jo datoram nav nekā kopēja ar papīra lapu, tur viss ir dinamiski un jāizprot dinamiskā kontekstā. No grāmatas vari iekalt vienīgi pliku teoriju - pašu fundamentu un viss.
 4. http://docs.jquery.com/Main_Page http://www.prototypejs.org/learn http://www.xul.fr/en-xml-ajax.html P.S. Atradu 5 min visus kopā, jo māku lietot Google.
 5. Ko nozīmē atteikties no privātās dzīves, kas pat ar sievietēm nedrīkstētu satikties? Ja tā, tad tas ir muļķīgi, cik tad ilgi tie programmeri tur šķaidīs tās sienas baltas?? Nu tur jābūt labam līgumam un pamatīgām summām, lai jebkurā gadījumā pa to 1.5 gadu paliek pāri žūksnītis, nu vismaz savi 20'000 Ls kopā pāri tīri paliktu... + iknedēļas bezmakas prostitūtas (vēlams vienas un tās pašas, lai zin kaut cik...)
 6. Sorry, bik pārspīlēju par tiem 2 klientiem mēnesī. Es domāju, normāls un ikdienišķs mēnesis Liepājā būtu ar 1 klientu, kurš ir gatavs nolikt 200 Ls kopā, bet ekstrēmi veiksmīgs, ja mēnesī uzrastos 3 klienti, no kuriem, viens piemēram, ir gatavs no maciņa izvilkt 150 Ls, viens atkal 300 Ls, bet kāds arī gatavs izšķērdēt "veselus" 400 Ls. Tik un tā nesaprotu, kā tur var 400 Ls alga NETO sanākt! :) Es tik tā - dzīves reālitāte. ;)
 7. Pārvietots no http://php.lv/f/index.php?showtopic=11211 Tāds SIA BALTIC ITWEB nemaz neeksistē vai arī ir vakar reģistrēts. (ja jau nav uzņēmumu reģistra datu bāzē vēl)... Diez kurš idiņš ies uz tādu uzņēmumu? Liepājā vidēji varbūt atradīs 2 klientus mēnesī, katrs būs gribēs mājaslapu par 300 Ls (kopā). Beidziet tak mānīt cilvēkus vai arī sakiet konkrēti, cik plašs jums ir klientu loks vai arī ir sagrabinātas kapeikas kādam lielākam projektam?
 8. Kā vienmēr, izceļas ar "krutām" algām! Zinu programmētāju, kurš tur bija aizgājis, aizlaidās pēc pāris nedēļām - ne tur alga, ne cilvēciski darba apstākļi...
 9. Un par šitādiem vārdiem tev vajadzētu pa purnu! >:( Kas tu domā, ka te kaut kādi miljonāri salasījušies? Nē, cilvēki strādā pat 12 stundas diennaktī, lai varētu nomaksāt par dzīvokli, paēst un vēl apģērbties, droši vien esi kaut kāds āksts, kas dzīvo pie vecākiem un neprotas uzvesties...
 10. :D Klau, jo vairāk šos piemin, jo vairāk viņi rodas :)
 11. Es ar apgūstu ZendFramework un man viņš patīk. P.S. Kas te man radinieks uzradies? Šaubos, nav radu vidū php pratēju :D
 12. Robis

  Tuss

  Iesaku php programmētājiem sarīkot "PHP programmētāju ikgadējās sporta spēles"! Galvenā sporta disciplīna - litrabols! Kā arī veiklības pārbaude koda <?php print $c . ' ' . $z;?> uzdrukāšanas ātrumā ar koku smiltīs. Vēl varētu protams, piešķirt balvu arī tam, kurš ar vismazāk kļūdām noskaitīs, izmantojot GD library, attēla samazināšanai ar ūdenszīmes "PHP vīri" uzlikšanu kodu no otra gala. Pēdējo vietu ieguvējiem varētu izsniegt balvā grāmatas "PHP soli pa solim", savukārt pirmo vietu ieguvēji varētu saņemt godarakstus. Zend sertificētiem php inženieriem ieeja aizliegta! :D Nu, ko sakāt par šito?
 13. Es tikai brīnos, kur šie mākoņu stumdītāji šai valstī rodas - tik daudz kā sēnes pēc lietus! :) Laikam neapzinās ne aptuveno darba apjomu, ne to, cik kas maksā IT sfērā! :)
 14. Sludinājuma ievietotājs ir reāli uzvilcies - laikam jau kaut kas tur nav tīrs! :)) Bet vispār, kā jau jebkurš investors, tak vari reāli paprasīt biznesa plānu, kā plānots projektu realizēt, kāda veidā gūt līdzekļus utt. Es nemaz savādāk uz piedāvāto iespēju nepietiektos, kā vien uzzinot visu par projektu, kurā pastāv kaut kādi varbūtēji peļņas %. Un otra lieta - obligāts līgums un tam arī jābūt uzņēmumam. A to, nopērsies ar projektu, idejas autoram kaut kas vēl sanāks un peļņas procentu vietā piga, vai arī mānīšanās par patieso peļņu un maksās tev 1 Ls divreiz gadā, sakot, ka tie ir tavi peļņas procenti! :) Saviem finansu datiem tak tiek klāt tikai viņš. Tāpēc jau tur viss ir juridiski pareizi jānoformē! :D Citādi šim sludinājumam nav nekādas jēgas, jo nav zināms, kas īsti tiek piedāvāts, jo "pretii piedaavaajot attieciigus pelnas %." - tas nav nekāds piedāvājums reāls! ;)
 15. Pārvietots no http://php.lv/f/index.php?showtopic=9415 Ja nemaldos, tad ir jau noskaidrots, ka šitais džeks ir limonādnieks, kuram pat nav naudas ne tuvu minimāli nepieciešamajai summai šim projektam! Tā, ka varat neiespringt un velti netērēt laiku! Protams, varat arī to tērēt, ja vēlaties! :)
 16. Robis

  echo īsais variants

  Protams, ka tas ir programmēšanas stils. Kaut ko izmantot vai neizmantot tu vari vienmēr, tieši tāpēc, ka pie short_tags ieslēgtiem tas lietas būtību nemainīs. Bet ir jārēķinās, ka short_tags var būt arī izslēgti un tad rakstīt pilnus tagus - par 3 simboliem vairāk, nekā īsos - ir universālāk un principiāli pareizāk līdz ar to! Gadu pieredze pietiekami un šī, starp citu, ir elementāra lieta.
 17. Robis

  echo īsais variants

  Un par noslēdzošo tagu - arī atkārtošu tiem, kas vēl te strīdās - ticiet, man - esmu lasījis vairākas nopietnas dokumentācijas un rekomendācijas php kodēšanā un VISĀS nopietnās pamācībās ir teikts: Short tags NEVAJAG izmantot! Vienmēr izmanto <?php , nevis vienkārši <? !!! Un nekad neizmanto <?= , bet gan tā vietā <?php echo Tas vienkārši ir pareizs kodēšanas stils, par ko te vēl ir diskusijas - kā nepareizāk kodēt? :) Sliktam baletdejotājam olas traucē! Tāpat arī slikts programmētājs pateiks, ka <?php echo ir ātrāks, nekā <?=. Jo reāli ātrdarbību ietekmē pavisam citas lietas - kā tu esi saitu sakodējis... Piemēram, kādas funkcijas izmanto, lai panāktu konkrētu mērķus, kā ir izveidots algoritms (ar n-tajiem cikliem iekš cikliem un pārāk daudziem pieprasījumiem db nekas ātrs nesanāks). Protams, serveris, truba, konfigurācija - tas arī ietekmē ātrumu.
 18. Robis

  echo īsais variants

  Palasi labāk Zend dokumentāciju, ko viņi saka par noslēdzošajiem tagiem... Vai arī jūties gudrāks par Zend? ;)
 19. Ja ar DW tu domāji Dreamviewer, tad tas nav nekāds frameworks - tas ir teksta editors un arī ne tuvu tas labākais variants priekš php! Bet nu iesaku nevis sākt ar konkrēta frameworka izstudēšanu un tad taisīšanu uz tā, bet gan programmēt uz php no nulles! Izstudē php5 oop teoriju un uztaisi uz tās, kaut vai vienkāršu, bet savu sistēmu ar visiem pamatelementiem - piekonektēšanos db, templeita failu apstrādi utml. Pēc tam, kad būsi izpratis php pilnībā, vari ķerties un veidot saitus uz konkrētu frameworku! Jo tas atvieglos darbu tālāk, bet sākt ar to nav prāta darbs, jo zināšanas nav tik pietiekamas, lai zinātu, kā salabot to, vai to vai to un rezultātā pie vienas vienkāršas problēmas, kas atrisināma pusstundas laikā, patērēsi 3 dienas...
 20. Nu tad atrodi, kur tev php notiek ievadīto $_POST vai $_GET datu pārbaude konkrētai formai. Iespējams, tur ir kāds preg_match, ja tā, tam ir jāpamaina noteikumi - kā tas pārbauda! Tur nav nekā sarežģīta, tāpēc vajag izmantot advancētus frameworkus, nevis savu līko kodu!
 21. Ja tas ir javascript - pārbaudi attiecīgo javascript funkciju un veic pārbaudi tam laukam savādāk - nevis e-pasta stilā. Bet ja pārbaude ir php attiecīgās darbības veic php - kur problēma? Ar datubāzi tas diezvai ir saistīts!
 22. Sakarīgāk vari izstāstīt un plašāk? Kas par teibliem? Tu runā par formu un tās datu saglabāšanu datubāzē?
 23. Šitādi kadri jau te redzami visu laiku, bet kas ir vainīgs, ka klients ir tik stulbs un nesaprot, ja viņam bizness ir svarīgs, tad mājaslapas kvalitātei arī jābūt būtiskai? Tas ir tāpat kā ar kurpēm! Nopērc vienreiz kvalitatīvas kurpes pa 100 Ls, staigā ar tām vairāk kā gadu, nopērc kaut kādas pagrabos līmētās par 12 Ls un pēc nedēļas ej pērc atkal jaunas!
 24. Dēļ tādiem kā TU arī rodas tie limonādnieki, kam interesē uztaisīt mājaslapu ar visu dizainu par 150-200 Ls. Pie tam, viņi uzskata, ka interneta veikala izveide maksā max 300 Ls. Jā tieši tā - dēļ tādiem vergiem kā tu - kas ir gatavi strādāt par kapeikām, kaut tikai alum sanāktu un kam tur vēl vajag, kad dzīvo uz vecāku rēķina un neko īsti tā neprot darīt...
 25. Tieši tā - svarīgi ir ko Tu dari, kāpēc Tu to dari un ko Tu vēlies ar to panākt! Ir tāda lieta, kā uzņēmuma misija un vīzija! Ja Latvijā visiem mērķis parasti ir viens - gūt pēc iespējas lielāku peļņu, tad ārzemēs daudz kur šis nebūt nav galvenais mērķis. Kāda jēga gūt pēc iespējas lielāku peļņu? Tas tak tāpat skaidrs, ka peļņu vajag, bet varbūt vajag to līdzsvarot ar citiem mērķiem - attīstīt nozari, palīdzēt cilvēkiem veikt konkrētus uzdevumus, veicināt nodarbinātību un dot darbu vietējā reģiona vai visas valsts iedzīvotājiem (veidojot filiāles)! Uzņēmējs, kas visu grib tikai raust sev, apdalot citus, ne ar ko nav labāks par mūsu korumpētajiem zagļiem augstajos ešalonos! Latvijas uzņēmējiem, pirms uzsākt uzņēmējdarbību Latvijā, iesaku pamācīties rietumu teoriju par to, kas ir uzņēmējdarbība, kas ir tās būtiskās sastāvdaļas, kāpēc ar to būtu jānodarbojas un kāda ir tās ētika! Diemžēl neizglītotība un neprofesionalitāte Latvijā nebūt nav visplašāk novērojama starp programmētāju profesijas pārstāvju, bet gan tieši uzņēmēju...
×
×
 • Create New...