Jump to content
php.lv forumi

shurix

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  188
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by shurix

 1. Laikam paša bind konfigurācijā kaut ko salauzu un vairs nevaru viņu ieslēgt :/ Pagaidām iztikšu bez, paldies
 2. Pagaidām ir 1 domēns un wildcard derētu, bet nākotnē doma pielikt citus un tad varētu rasties problēmas, ja kaut kad serverim mainās ip vai vēl kaut kas. Un itkā ja virtualmin piedāvā šādu iespēju, uzturēt dns serveri, tad gribētos to izmantot. Pieliku ns ierakstu nicā un viņš pingojās, bet izveidojot jaunu virtual server pie viņa nepieslēdzas. Tātad kaut kas servera uzstādījumos nepareizs. BIND man ir pievienotas šādas defaultās zonas http://prntscr.com/99ksy Vēl kaut kas jāpievieno varbūt?
 3. Cik saprotu otrs ir neobligāts. Nicā man vajag veidot ns ierakstu un norādīt ns1.domain.lv un ip. Vai arī veidot A ierakstu?.
 4. Cenšos ieinstalēt webmin + virtualmin uz centos6. Problēma tāda, ka īsti nevaru atrast info par to, kā man vajadzētu uzstādīt pareizi iekš nic.lv un iekš bind, lai pareizi darbotos nameserveris un es varētu veiksmīgi veidot subdomenus virtualminā.
 5. Mans kods apmēram šāds, bet uploadojot gifu viņš ir nekustīgs. $source_image = imagecreatefromgif($file['tmp_name']); $dest_image = imagecreatetruecolor($dest_imagex, $dest_imagey); imagecopyresampled($dest_image, $source_image, 0, 0, 0, 0, $dest_imagex, $dest_imagey, $source_imagex, $source_imagey); $image_name = $name.'.gif'; $newname = "images/".$folders."/".$image_name; imagegif($dest_image, $newname);
 6. Kā droši atļaut augšupielādēt gif bildes lietotājiem. Zinu ka jpg un png bildes, lai uzlabotu drošību pēc augšupielādes pārveido ar imagecopyresampled, bet ko darīt ar gif bildēm? Varbūt kādam ir neliels scripts, ar kuru var augšupielādēt gif bildes?
 7. Paldies Lai nav jātaisa jauns topiks vēl viens mazs jautājums Kā varētu noselektot 3 bildes atpakaļ un 3 bildes uz priekšu no pašreizējās bildes? Id neiet pēc kārtas.
 8. Ir 3 tabulas. Viena kurā glabājas bildes(id, bilde), otra kurā glabājas keywordi(id, word, count) un trešā, kas sasaista abas kopā (id, bid, kid) Nevaru izdomāt kāds varētu būt query, lai varētu meklēt pēc atslēgas vārda un izvadīt visas bildes?
 9. Problēma exportējot datus uz excel failu. Palielam viss darbojas, vienīgā problēma, ka tiek izkropļotas garumzīmes un mīkstinājuma zīmes. Kā varētu pielabot šo kodu, lai problēmu novērstu un garumzīmes rādītos? function cleanData(&$str) { $str = preg_replace("/\t/", "\\t", $str); $str = preg_replace("/\r?\n/", "\\n", $str); if(mb_strstr($str, '"')) $str = '"' . str_replace('"', '""', $str) . '"'; } $filename = "poll_".$pollid."_" . date('Ymd') . ".xls"; header("Content-Disposition: attachment; filename=\"$filename\""); header("Content-Type: application/vnd.ms-excel"); $flag = false; foreach($excel as $row) { if(!$flag) { echo implode("\t", array_keys($row)) . "\r\n"; $flag = true; } array_walk($row, 'cleanData'); echo implode("\t", array_values($row)) . "\r\n"; }
 10. Paldies par atbildēm. Uztaisīju ar vsprintf bet radās problēma ar query, kurā ir kaut kas šāds LIKE %%s%. Kā to apstrādāt?
 11. Es gribēju izveidot datubāzes query funkciju, kas automātiski eskeipo visus padotos mainīgos. Apmēram šādi: query("SELECT * FROM neko WHERE id = #x AND user = #x AND neko = #x", $arg1, $arg2, $arg3); Nebūtu jāuztraucas par sql injekcijām, bet nemāku to query funkciju pareizi uztaisīt.
 12. Gribu izveidot vienu it kā vienkāršu funkciju. ir viens strings = "Te #x ir strings #x" un masīvs ar tik elementiem cik ir #x. Kā varētu katru #x aizietot ar vienu masīva elementu? Pirmo #x ar pirmo elementu, otru ar otru u.t.t.
 13. Paldies par atbildēm, izdevās arī pievienot useru tabulu un viss gandrīz ir labi. Izņemot to, ka nemāku uzlikt limitu, lai ņemtu vērā tikai level 1 komentāru. 10 galvenie komentāri lapā, bet neierobežots skaits atbilžu.
 14. Tādu variantu es arī biju iedomājies, bet izdomāju, ka querijam, lai dabūtu atbildes ir jāiet cauri arī pašiem komentāriem, kas it kā ir lieki un patērē laiku. Atbildes atsevišķi būs mazāk un ātrāk, vismaz pēc manas loģikas :D
 15. Taisu komentēšanu lapai un netieku skaidrībā, kādu query man vajag, lai izvadītu komentārus. Ir 3 tabulas komentari - visi komentāri, komentari_atb - atbildes uz komentāriem, users - useru dati. Es gribu izvadīt komentāru un tad aiz viņa visas atbildes un atkal nākošo komentāru ar visām viņa atbildēm + gan komentāram gan atbildei paņemt no users vārdu un bildīti. Pats uzmeisteroju kaut ko šādu, bet protams īsti tur nenotiek tas ko vajadzētu. SELECT komentari.*, komentari_atb.*, users.* from komentari left outer join komentari_atb on komentari.id=komentari_atb.kid left outer join users on komentari.user_id=users.user_id or komentari_atb.user_id=users.user_id
 16. Paldies, tieši tas ko meklēju.
 17. Ir apmēram šāds array: $k[1][1w2l3w4l] $k[1][1w2l3l4l] Vai ir kaut kādas iespējas sameklēt array vērtību ja es zinu tikai otrās dimensijas sākumu? $k[1][1w2l3w%] Sameklēt pirmo kurš atbilst šādam kritērijam?
 18. Labvakar. Uz Centos 5.5 ir pieejams, kāds firewall, kurš spēj bloķēt dos uzbrukumus? Caur iptables mēģināju kaut ko šādu bet tik un tā ļaunā dos programma sprut tiek klāt apachem un pilnībā paralizē tā darbību. Nepalīdz arī mod_evasive. Ir vispār kāds software līmeņa variants? Vai vienīgā iespēja ir rūteris?
 19. Kur par to lattelecom variantu var uzzināt vairāk? Neko īsti pat google nevaru atrast.
 20. Zinu ka jau ir bijušas miljons šādas tēmas, bet gribētu iegūt svaigāko info. Cik saprotu kingsms.lv ir beidzies un tā vietā ir kaut kas ar iphonu saistīts. Nesen izmēģināju fotumo.lv un no 1.5ls sms es ieguvu 0.61ls no kura man vēl pašam jāmaksā nodokļi. Kaut kā gribētos mazliet vairāk no viena sms. esteria.lv būtu labs, bet viņi bez maksas piedāvā tikai 5 kodus, nav pārāk forši tā ierobežot un arī admin panelis nav īpaši funkcijām apveltīts. Kura kompānija piedāvā sms uz 157 numuru? Ir vēl kādi nopietni varianti?
 21. Nesen iepirku nelielu vps un ir radušies daži jautājumi. Uz servera ir cent os 5.5, webmin un ispcp omega. Lielākā problēma ir skatoties top ik pa brīdim parādās procesi, kas patērē pārāk lielu jaudu. Vai ir iespējams, kaut kur redzēt, kādu sciptu izpilda php-cgi tajā brīdī, kad cpu usage viņam uzlec pārāk liels? Cik esmu sapratis tad, tad kad parādās jauns process php-cgi, kāds lietotājs ielādē weblapu? Cik apmēram vajadzētu rādīt cpu noslodzi ielādējot tādu lapu kā šī foruma sākumlapa? Vēl viena problēma ir kad ik pa laikam notiek, kaut kādu statu vākšana utt. un stats.pl scripts uzreiz patērē visu brīvo cpu jaudu. Ir kaut kādas iespējas limitēt? Lai arī viņš lēnāk to dara, bet nenoslogo uzreiz par 100% visu. Un tajā pašā laikā, lai citi procesi var tērēt cik vajag jaudu. Tāda kā prioritāšu sadalīšana vai kaut kas tāds?
×
×
 • Create New...