Jump to content
php.lv forumi

kasisppr

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  70
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kasisppr

 1. Nu principā izskatās pēc varianta, kad ne-utf8 encodētas lapas dati ir sagrabāti utf8 encodētā datubāzē. Variantu kā salabot caur MySQL funkcijām es nezinu, ja kāds gudrāks zin priecātos redzēt strādājošu piemēru. Var caur scriptu. No pieredzes varu teikt, ka gan iconv(), mb_convert_encoding() un utf8_encode/utf8_decode īsti nenostrādās. Es izmantoju ko līdzīgu šim skriptam, eju cauri visām tabulas vērtībām un attiecīgi, ja ir izmaiņas, veicu update tabulā. //sagatavojam masīvus $umlaute = array( 'ü'=>'ü', 'ä'=>'ä', 'ö'=>'ö', 'Ö'=>'Ö', 'ß'=>'ß', 'à '=>'à', 'á'=>'á', 'â'=>'â', 'ã'=>'ã', 'ù'=>'ù', 'ú'=>'ú', 'û'=>'û', 'Ù'=>'Ù', 'Ú'=>'Ú', 'Û'=>'Û', 'Ãœ'=>'Ü', 'ò'=>'ò', 'ó'=>'ó', 'ô'=>'ô', 'è'=>'è', 'é'=>'é', 'ê'=>'ê', 'ë'=>'ë', 'À'=>'À', 'Ã'=>'Á', 'Â'=>'Â', 'Ã'=>'Ã', 'Ä'=>'Ä', 'Ã…'=>'Å', 'Ç'=>'Ç', 'È'=>'È', 'É'=>'É', 'Ê'=>'Ê', 'Ë'=>'Ë', 'ÃŒ'=>'Ì', 'Ã'=>'Í', 'ÃŽ'=>'Î', 'Ã'=>'Ï', 'Ñ'=>'Ñ', 'Ã’'=>'Ò', 'Ó'=>'Ó', 'Ô'=>'Ô', 'Õ'=>'Õ', 'Ø'=>'Ø', 'Ã¥'=>'å', 'æ'=>'æ', 'ç'=>'ç', 'ì'=>'ì', 'í'=>'í', 'î'=>'î', 'ï'=>'ï', 'ð'=>'ð', 'ñ'=>'ñ', 'õ'=>'õ', 'ø'=>'ø', 'ý'=>'ý', 'ÿ'=>'ÿ', '€'=>'€' ); $find = array_keys($umlaute); $replace = array_values($umlaute); $sql = "SELECT id, value FROM some_table"; $field_set = mysqli_fetch_array($sql); // dzīvē izmantoju ADODB klasi, tāpēc nepārzinu tik labi mysqli foreach($field_set AS $row_set) { $id = $row_set['id']; $value = $row_set['value']; $value_fixed = str_replace($find, $replace, $value); if(strcmp($value, $value_fixed) != 0) { $sql_update = "UPDATE some_table SET value = ".mysqli_escape_string($value_fixed)." WHERE id = ".mysqli_escape_string($id); mysqli_execute($sql_update); //pārrakstām vērtību datubāzē } }
 2. document.getElementById("id_vertiba") ir tavs draugs. Pārējais jau ir paskatīties ko ar elementa property vēlies darīt, dabūt vērtību vai uzsetot/noņemt "disabled".
 3. Ar Word boundaries ([[:<:]]port[[:>:]] MySQL vai "\bport\b" regexpā) ir viena īpatnība, kura iepējams šeit netraucēs. Tie atradīs arī hyphen ( - ) atdalītus vārdus Piemēram: Singe-port, military-airport.
 4. Nu vari pamēģināt ar STR_TO_DATE() https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/date-and-time-functions.html#function_str-to-date Manuprāt šim vajadzētu strādāt SELECT * FROM mani_ieraksti WHERE STR_TO_DATE(datums, '%d.%m.%Y') BETWEEN STR_TO_DATE("14.08.2015", '%d.%m.%Y') AND STR_TO_DATE("15.08.2015", '%d.%m.%Y') Taču skaties cik ātri tas izpildās. Pareizāk gan būtu tomēr, lai datums ir "date" vai "datetime" lauka tips. No pieredzes saku, ja ļausi saglabāt nestandartizētus datuma formātus gaidi pamatīgas problēmas ar galvassāpēm vēlāk. Savukārt par to kā pārkonvertēt: Izveido jaunu datuma laiku ar "date/datetime" tipu (var arī būt timestamp, bet es pēc iespējas cenšos izvairīties) piemēram "temp_datums". Tad ar MySQL pieprasījumu pārkonvertē UPDATE mani_ieraksti SET temp_datums = STR_TO_DATE(datums, '%d.%m.%Y'); Ja visi dati korekti pārnesās uz jauno data tipu, dzēs ārā veco "datums" colonu un nomaini "temp_datums" uz "datums". Protams neaizmirsti, ka tagad datubāzē datums jāsaglabā jaunā formātā "Y-m-d" (vai "Y-m-d H:i:s"), tāpēc applikācijas kodā, kurš glabā ierakstus veic attiecīgas izmaiņas.
 5. Tu laikam domāji to 1 skolotāju no Siguldas, kurai laikam par 2.5 slodzēm savācās šī BRUTO alga. Uzskatāms TV sižetu upuris, kur visur minēja skolotāju algas izmērus, tikai aizmirsa pieminēt, ka tās ir BRUTO algas. Man sieva strādā par skolotāju un reāli tā ir, ka uz rokas saņem nedaudz virs 400 EUR. Principā uzturu viņas "hobiju".
 6. No pieredzes varu teikt, ka šobrīd Excel gadījumā neko labāku par phpExcel neesmu atradis. Agrāk bija BiffWriter klase, bet priekš MS Excel 5 versijas un šķiet kopš 2007 nav mainīta. PhpExcel nāk variants saglabāt kā PDF, bet nepratīšu teikt, jo neesmu izmatojis to iespēju. Ja vien tev nav plānots ģenerēt failu ar &amp;gt; 200tk ierakstiem, nevajadzētu rasties problēmai ar atmiņu, jo phpExcel tur visus datus objektā pirms faila ģenerēšanas. Arī Word gadījumā ir līdzīga klase phpWord (izstrādātāji tie paši kas phpExcel, tāpēc sintakse un uzbūves loģika identiska). Jāatdzīstas, ka phpWord ir sarežģītāks un tas ir mazāk izstrādāts, tāpēc saformatēt tekstu tā kā tu vēlies varētu būt krietni sarežģītāk vai pat neiespējami. Tur gan ir iespēja ielādēt template, bet neesmu mēģinājis, tāpēc nepratīšu teikt vai rezultāts ir labs. Tāpat klase piedāvā saglabāt PDF formātā. Vēl protams ir daži tūļi, kas HTML konvertē uz PDF. Es savulaik vienā projektā lietoju HTMLDOC, strādā līdz šim brīdim, bet tai ir sava specifika kā sadefinēt stilus, lai PDF tie parādītos. Protams ir LaTeX, bet, ja neesi vispār neko tur darījis, tas būs neliels "chalange".
 7. Nu tats ir labi, kad tev tagad ir cits kods, bet tu saproti, ka tev $add = serialize($array); ir jau cits neka pirms tam. Iespējams tev ir jādara kaut kas līdzīgs $laiks2 = $_POST['date2']; foreach($array AS $sub_array) { $add = serialize($sub_array); mysql_query("DB INSERT"); // ???? neesi neko strukturali noradijis, tapec nevaru te palidzet }
 8. kasisppr

  php countdown

  Njā nu cilvēki, 2 min google pēc vārdiem "JS countdown" un lūdzu. http://www.ricocheti...countdown-timer Nesaprotu kāpēc gribēji PHP countdownu, tipa serveris uztur PHP? Tāpēc? Tev tak uz browsera tas viss jārāda, nevis serverim likt tikšķēt.
 9. Nu nezinu, bet manuprāt neko labāku par PHPExcel pluginu diez vai atradīsi. Lai arī pats izmatoju to datu exportam uz MS Excel, bet demo failos redzēju, ka viņam ir iespēja ieimportēt datus no excel faila uz savu klases objektu un tad spēlēties ar datiem pēc patikas. Nezinu kāda tev MS Excel failam versija, bet viņs spēj saprast pat veco "Excel5" formātu, par jaunākiem (.xlsx) nerunājot.
 10. Tas vairāk pašam Cibiņam, viņs laikam "iekšēji" vēlas pretendēt uz to amatu. ;)
 11. Sportiskas intereses pēc gribētu uzzināt kāda tur ir "darba atmosfēra". Cik spēcīgs tur ir "izspiežam citronu" vai "darīsi 3 cilvēku darbu par 1 cilvēka algu" un cik saprātīgs ir menedžments un nemanipulē ar "mēs esam kruti, tāpēc projetu izpildīsim 1 mēneša laikā" ja tas reāli prasa pusgadu?
 12. Nu bet tev skaidri un gaiši pajautāja "Parādi kodu!". Tā vietā tu rādi textarea tagu ar kaut kādiem saviem komentiem. Kas tev atrodas starp tiem <textarea>???</textarea>? Pliks texts vai mainīgais, ja mainīgais kā tas tiek saveidots?
 13. kasisppr

  LOOL

  Nu ja tev jāizmanto dizaineru atsūtītais .psd fails un jāgriež ārā tikai dizaina elementi, vari iztikt ar Photoshop Elements (maksā ap 80$) un nav jāpērk Photoshop CS4. Mēs vismaz tā darījām, jo apnika ņemties ar dizaineru transformētajiem workautiem. http://www.adobe.com/products/photoshopelwin/ Varbūt kāds var padalīties ar labākām alternatīvām?
 14. kasisppr

  Cron jobs

  Jautājums vai tev ir svarīga cron job izpildes secība, kur 5min nedrīkst palaisties, ja 10, 15 un 30 min ilgie nav beiguši darbību? Vienkāršs variants ir izveidot tabulu ar ierakstiem visiem 4 cron jobiem. Kad tie sāk izpildīties uzseto kautkādu "In progress" statusu, kuru nomaini kad attiecīgi cron jobs beidzas. Savukārt skriptos uzliec cron joba status chekošanu, ja "In Progress" skipojam darbu un gaidm nākamo logu. Problēma varētu būt, ja tev ilgākais ik pēc 30 min skripts "uzkaras", tad pārējie tā arī var nesākt izpildīties. Bet nu principā skaties kāda tev situācija.
 15. minūte ar Googles tanti un paprasot "PHP get file extension" un rezultāts rokā. Nu tad tālāk papildinām tajā sadaļā, kur nolasi filus no direktorijas ar attiecīgo kodu // Read directory if (is_dir($dir)) { if ($dh = opendir($dir)) { while (($file = readdir($dh)) !== false) { $full_name = "$dir/$file"; $ext = substr(strrchr(strtolower($file), '.'), 1); // dabujam paplashinajumu failam if (is_file($full_name) && $ext == "mp3") { $files[$full_name] = $file; } elseif ($file[0] != '.') { $dir[$full_name] = $file; } } closedir($dh); } } "Paldies" lūdzu pārskaitīt uz kontu. ;)
 16. Airbus nepažēlo naudu un paņem dažas privātstundas pie savas latviešu valodas skolotājas, lai tā tev iemāca pirmkārt gramatiku un interpunkciju. Labprāt noderētu arī padomi domas noformulēšanai un teikumu veidošanā. Būsi 2 labas lietas izdarījis: palīdzējis savai skolotājai grūtajos laikos un arī sev, lai saņemtu noderīgas un sakarīga atbildes tevis skaidrotajām problēmām.
 17. kasisppr

  Mysql select

  vai arī WHERE forum_id NOT IN(2,3,4)
 18. kasisppr

  WOW web

  Ja godīgi man nav zināms kāpēc "nevar uzstadit serveri un webu atseviski" un vai "serverim nak lidzi webs" Bet ja gribi "wow wotlk templtates", tad web developmentam iespējams varētu noderēt "World of Warcraft Fan Site Kit" paka ar dažādu stilisko drazu. http://www.wow-europe.com/en/links/fansites.html
 19. echo '.....</td><td>'.$arr['username'].'date("j.m.Y H:i",$arr['expire']);'</td></tr>'; nedaudz vienkāršosim echo '...a'.$x.'$d;'b'; //kur $d ir tas rezultats, ko dod date("j.m.Y H:i",$arr['expire']) Un tagad tā vērīgi paskaties uz to echo rindinju un to ko tev teica v3rb0, ka mainigos un tekstu apvieno 2 veidos. echo 'a'.$x.'b'; //vai echo 'a',$x,'b'; Varbūt tas palīdzēs ieraudzīt tās 2 vietas, kur esi kļūdījies?
 20. kasisppr

  scripts+bilde

  Man ir aizdomas ko tu gribi panākt, bet kā jau Morphius teica, skaidrāk izklāsti savu domu. Ja jau tu pats nevēlies pacensties un veltīt laiku, lai NORMĀLI izskaidrotu kas Tev neizdodas un ko īsti vēlies panākt, tad kāpēc lai mēs pārējie tērētu tam laiku? Pats zini, valstī krīze un kristāla bumbām naudas nav. Un starp citu, kas tad pa vainu bija šim http://php.lv/f/index.php?showtopic=13105 topikam, ka taisi klonu? Tur ļoti precīzi tika pateikts kur un kas jāpamaina.
 21. Bik vairāk derētu informācijas, kas tad tieši nav tā kā vajag?
 22. Sveiki visi! Sastapos ar dīvainu mail() funkcijas uzvedību, kad pievienoju papildus BCC: headeri. Manā gadījumā vajadzēja, lai jauno lietotāju "welcome" reģistrēšanās maili tiktu pārsūtīti arī adminstrējošām personām. Problēma ir tur, ka ne visas personas, kas ir BCC: sarakstā saņem šo mailu. Veicot testēšanu, pietika pat pamainīt epastu secību, lai viena persona vairs nesaņem mailu. epasta izsūtīšanas kods ļoti vienkāršs. $Bcc = "BCC:admin1@email.lv,admin2@email.lv,admin3@email.lv\r\n"; mail($email, $emailsubject, $message, "From: info@email.lv\r\n".$Bcc."X-Mailer: Content Manager - PHP/".phpversion())); Ar mainīgajiem $email, $emailsubject, $message viss ir kārtībā. Kāds ir sastapies ar ko līdzīgu? Googlē tiek minēti visi iespējamie problēmas cēloņi sākot ar mailserveriem, epastu parlūkiem un pašas mail() f-jas gļukiem. Bija doma pārtaisīt mailus izmantojot "PHPmailer" klasi, bet it kā vienkārša papildus fīča, turklāt neesmu drošs vai problēmu tas atrisinās.
 23. Tu vēlies caur javascript palaist php kodu? Ja tā, tad tev būs jāņem talkā AJAX.
 24. kasisppr

  IF krasas

  Nu es rakstītu to dalu ar if-iem un echo kaut kā tā: if($cw['km1_rez'] < $cw['km2_rez']) { $kraasa1 = $sarkans; $kraasa2 = $zaljsh; } elseif($cw['km1_rez'] > $cw['km2_rez']) { $kraasa1 = $zaljsh; $kraasa2 = $sarkans; } else { $kraasa1 = $zils; $kraasa2 = $zils; } echo '<tr><td>'; echo '<b><img src="images/flags/'.$cw['valsts'].'.gif" alt="" /> Mana komanda '; echo '<span style="color:#'.$kraasa1.';">'.$cw['km1_rez'].'</span>:'; echo '<span style="color:#'.$kraasa2.';">'.$cw['km2_rez'].'</span> '; echo $cw['pretinieks'].'</b> @ '.$cw['karte']; echo '</td></tr>'; es tikai nesaprotu, kāpēc tu definē $kraasa2, ja pēc tam tāpat to mainīgo neizmanto. P.S. Šķiet ieraudzīju tavu kļūdu.
 25. Nu bāc, us es par šo pasākumu uzzinu tikai tagad, kad tas jau noticis.
×
×
 • Create New...