Jump to content
php.lv forumi

cuuu

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  67
 • Joined

 • Last visited

About cuuu

 • Birthday 09/04/1983

Contact Methods

 • Website URL
  http://monkeyseemonkeydo.lv
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Location
  Latvia

cuuu's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 1. stackoverflow.com ir nesen uzradies programmēšanas resurss, patlaban betā, un laikam drīz ies gaisā. Te norādījumi, kā tikt beta lapā: http://blog.stackoverflow.com/ Dibinātāji ir pazīstamie Jeff Atwood (codinghorror.com) un Joel Spolsky (joelonsoftware.com). Šajā sakarībā tur ir savākušies gudri cilvēki un jau norit cītīga jautājumu uzdošana un atbildēšana. Var visu ko vērtīgu atrast. Piem., bija interesanti palasīt jautājumus/atbildes ar tagiem "best-practices", "productivity".
 2. Ja nu kādam noder - http://paste.php.lv/1482 tur ir funkcija, kas dotai IP adresei nosaka, vai tā ir no LV zonas cik pareizi strādā, vilks viņ' zin'
 3. fotobloga rīks - Pictorialis Lielais labums tāds, ka būvēts uz wordpress bāzes - var dabūt daudz visādu pluginu, tēmu, utml, var pats pēc vajadzības pielabot (Wordpress ir tīri labi "hakojams")
 4. imagemagick (un, tātad, thumbnailiem, komanda "convert") iet gan uz windows, gan uz linux.
 5. cuuu

  SEARCH

  resp., lai lietotājs var meklēt ne tikai pēc nosaukuma, bet arī pēc brenda? select ... from preces left join brendi on preces.brenda_id = brendi.id where concat(preces.vaards, brendi.vaards) like '%tava mekleejamaa veertiiba%' vai, pareizāk, select ... from preces left join brendi on preces.brenda_id = brendi.id where preces.vaards like '%tava mekleejamaa veertiiba%' or brendi.vaards like '%tava mekleejamaa veertiiba%'
 6. cuuu

  sesijas

  uz windows, cik atceros, php.ini noteikti vajadzēja izlabot to vietu, kur tiks glabātas sesijas. By default viņš grib glabāt mapē "/tmp", kura logos, dabīgi, nav.
 7. cuuu

  date

  tīri dabiski ir datumus glabāt unix timestamp formātā. tad, pieprasījums iznāk gauži vienkāršs - $limit = time() + 86400 * 20; $sql = "select ... from the_table where exp_date < $limit";
 8. Nu, kešojamie dati ir klasifikatori, ja gribētu no admin rīka ģenerēt, nāktos uzģenerēt visu visu. Nāksies paļauties uz gudro MySQL.
 9. par kešošanu - tā kā daži db dati ir diezgan statiski, būtu noderīgi tos atlasīt vienreiz, nevis katrā requestā. Jautājums - kur viņus glabāt. Glabājot sesijā, katrai sesijai būs sava kopija, kas, lai arī nav pats sliktākais, kas var būt, galīgi nav vajadzīgs. Tā uzreiz nāk prātā turēt ramdisku un kešotos datus celt no turienes, bet vai nav pašā php/apacī kaut kas iebūvēts šādiem nolūkiem?
 10. Vieglāk rakstīt, lasīt, saprast. Ja ir labs XHTML markups, ir acīmredzami, kāda iksa pēc katrs tags katrā vietā atrodas, kāda ir katra bloka semantiskā jēga. Skatot sourci ieraugi nevis nāvīgu <TR><TD><TABLE><TR><TD colspan=5> utt uttjpr, bet vienkāršu, viegli lasāmu, intuitīvi saprotamu kodu. Vairs nav tāda nepārskatāma mudžekļa, kurā ar pašam autoram bez adekvāta bruņojuma kaut ko izlabot ir ļoti piņķerīgi. Tīri psiholoģiski - ir tāda tīrības un kārtības sajūta - "tur man sākas tas, tad aiziet tas bloks, tas <ul>'s ir mans navbar" un ir pārliecība, ka nevajadzēs mainīt simts vietās lai, piemēram, izvēlni pārceltu no kreisās puses uz labo.
 11. cuuu

  Encoding

  vietas, kuras vajag pārbaudīt: * httpd.conf - DefaultEncoding vai kaut kas tāds * ar headeri Content-Type * ieksh head content=" bla bla bla charset=..." pārbaudi vēlreiz, vai visur ir pareiza sintakste, lielie/mazie burti, nepareizā veida pēdiņas, vai pat vienkārši liekas atstarpes var browseriem/webserverim nepatikt.
 12. īstais variants nav piedāvāts: * - tāpēc, ka man gribās ēst, bet negribās grāvjus rakt
 13. cuuu

  Header un cache

  jb4 taisniiba, back/forward pogaam jaastraadaa taa kaa to lietotaajs logjiski sagaidtiis. Vairaak nav pretiigaakas lietas, kad, peec gara raksta uzdrukaashanas un submit uzspieshanas dabuujam kaadu tiikla taimautu vai arii kljuudu ""kaut kaads parametrs" not specified", spiezham back lai saglaabtu savus muuzha viedaakos teikumus un dabuujam priekshaa tukshu formu, "page expired", citu lapu, vai nedod dies, taas back pogas nemaz nav. Normaals lietotaajs, ja vien vinju vajadziiba akuraat nespiezh, ies prom no taadas lapas neskatoties. Dziive. PS shitaadu joku sakaraa ir izstraadaajies ieradums pirms submitoshanas taisiit ctrl+a ctrl+c, tiesa, tas neliidz gadiijumos, kad gaitenii elektrikjis speeleejas ar droshinaataajiem.
 14. vai glabaat txt failaa atdalot ar komatiem un ar paplashinaajumu xls. Verot valjaa eksels teiks, ka tas nav gluzhi vinja formaats, bet tomeer nolasiis kaa pieklaajas
 15. veel jau jaaizdomaa kur glabaat un kaa paarsleegt visu to saturu kas nav datubaazee, bet arii ir jaatulko, nu visus siikos tekstinjus Labdien, Sadaljas, Par Mums un taa taalaak. Taa tachu nemeedz buut, ka viss raadaamais teksts liidz peedeejam simbolam tiek njemts no db
×
×
 • Create New...