Jump to content
php.lv forumi

Joyride

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  168
 • Joined

 • Last visited

About Joyride

 • Birthday 04/23/1985

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Riga

Joyride's Achievements

 1. Es kad pievērosos programmēšanai, tad FW kā tādu vispār nebija un visu nācās apgūt no pašiem pamatiem. Līdz ar to ir ļoti dīvaini, ja "devs" nezin elementāras lietas. Vienīgais attaisnojums - indigo, kas dzimis 21. gadsimtā.
 2. Mēģināšu runāt valodā, kādā šeit saprot :D CommentFacade::replyTo('briedis', 'Ak tad populārāko FW sākotnējās versijas nemaz nekūpēja?');
 3. Kā ex Delphi programmētājs ļoti labi zinu, kas ir ASM, jo optimizācijas nolūkos nācās to savulaik izmantot. Kas tie par muļķīgiem pieņēmumiem, ka visi ir WEB devi un bez PHP neko citu nav redzējuši? Bet es pieļauju, ka Laravel devi gan to nezin :D
 4. Vistiešākais - cilvēks tā pieradis pie ietvara (šajā gadījumā ORM), ka bez tā neko nevar izdarīt.
 5. Savukārt, manā kantorī atlaida cilvēkus ar taisnvirziena domāšanu, piemēram, ex Ruby on Rails koderi, kurš pat samērā vienkāršu SQL bez manuāļa nemācēja uzrakstīt. P.S. Man nav savs freims :) Tieši tā.
 6. Kas vainas "es pats savu lietoju"? Tas liecina, ka cilvēks ir zinošāks par vidusmēra Laravel/Symfony/Yii/whatever fanboyu, jo izprot programmas dzīves ciklu un ir savs redzējums kā lietām jābūt. Ja tā nebūtu, tad arī nebūtu tik daudz FW, visi lietotu CodeIgniter.
 7. Arī es nesagaidīju atbildi, pie kam 2x :) Padalīšos ar savu stāstu. Apmēram divus gadus atpakaļ pieteicos uz vakanci projektā Istabai.lv. Tiku uzaicināts uz interviju, likās, ka gāja labi, beigās standarta frāze "mēs ar Tevi sazināsimies". Pagāja turpat gads un pats sazinājos ar draugiem.lv. Tiku uzaicināts uz otru interviju, tas pats scenārijs. Pagāja 3 mēneši. Radās tīri sportiska interese un atkal atgādināju par sevi. Tika iedots "mājasdarbs", ko arī veiksmīgi izpildīju un beigās atnāk e-pasts, ka "esam izvēlējušies visatbilstošāko kandidātu un diemžēl Tev jāatsaka". Palika riebīga sajūta, ka esmu bezjēdzīgi iztērējis laiku un pat nezinu, kādēļ mani izbrāķēja. Vakances ir visu laiku. Neviens nav pietiekoši labs?
 8. http://lv.xpresshd.com- The site ahead contains malware
 9. Vai atbilstošais, motivējošais un garantēti regulārais atalgojums ir būtiski uzlabojies, vai joprojām līmenī "vidējā programmētāja alga Latvijā / 2" ?
 10. Vajadzētu arī redzēt kontroliera uzbūvi. Lai nu kā, doma ir šāda - kad forma tiek nosūtīta, validē datus un, ja ir kļūdas, tad kļūdu paziņojumus saliec $errors masīvā, ko padod šim pašam View'am un parādi: <?php if (isset($errors)) { ?> <div class="errors"> <?= implode('<br />', $errors); ?> </div> <?php } ?> Ieteikums - manuprāt, prasīt paroli ievadīt 2x ir arhaisms. Lai dotu iespēju lietotājam pārliecināties par ievadītās paroles pareizību, vari pielikt iespēju to apskatīt.
 11. @F3llony - paldies par detalizēto aprakstu. Mani arī interesētu DB versionēšana. Uz doto brīdi labākais variants, ko esmu atradis - visas DB struktūras izmaiņas tiek veidotas ar migrācijām un, laiku pa laikam, kad to paliek par daudz, tās tiek nodzēstas, un tekošais DB struktūras dumps tiek ielikts versiju kontrolē kā bāze, pārrakstot iepriekšējo.
 12. Sākums ir OK, tikai vajag vēl šīs lietas: Pie tabulas "classifieds_attributes" jauns lauks "attribute_data_type", kurš norāda datu tipu (int, string, text, bool, ...) Un "classifieds_values" lauks "attribute_value" iet ārā, tā vietā attiecīgi saliec "attribute_value_int", "attribute_value_string", ... Atkarībā no classifieds_attributes.attribute_data_type selektē vajadzīgo attribute_value_* lauku.
 13. Kontrolieri iekš DIC nav jāreģistrē, tiem tiks automātiski iebarotas dependencies, caur maģisko create() f-ju. Reģistrēt vajag tikai core klases, data mapperus un servisus. Ir jāreģistrē visas klases, kuras tiek lietotas aplikācijas ietvaros, un kurām vajag dependencies, taču izveidotas (lasi: new SomeClass) tiks tikai reāli izmantotās konkrētajā requestā. Domā par DIC konfigurāciju tāpat, kā par programmas konfigurāciju - tur tiek definēti visi iespējamie programmas konfigurācijas parametri, nevis atsevišķs fails katram requestam ar tikai tajā izmantotajām vērtībām.
 14. Tavā piemērā Log klase ir pietiekoši "populārs" objekts, kas noteikti tiek lietots daudz kur. Nu inicializēts tiks šeit, nevis nākamajā klasē, kur tāpat tiks lietots, kas par to? EDIT: Ja nu ļoti vajag, tad var jau padot konteineru: function __construct(Dic $dic) { if ($dic->db->lalala()) { $dic->log->error('lalala'); } else { //... } }
×
×
 • Create New...