Jump to content
php.lv forumi

Kaklz

Moderatori
  • Posts

    1,401
  • Joined

  • Last visited

Posts posted by Kaklz

  1. Nedomāju, ka 27 gadu vecums ir šķērslis. Viss ir atkarīgs no paša motivācijas un spējas, vēlmes mācīties. Piemēram fakts, ka 29 gadu vecumā tev būs 2 gadu pieredze, bet citam 12 gadu pieredze maz ko maina, jo iespējams tie viņa papildus 10 pieredzes gadi vairāk traucēs, kā palīdzēs. 

    Par scenāriju, ka, kamēr uztaisi, vairs nepatīk - normāla lieta. Ja ne attiecībā uz dizainu, tad uz kodu tam pilnīgi noteikti tā būtu jābūt, jo taisīšanas gaitā tu būsi daudz ko jaunu iemācījies un būsi krietni gudrāks, nekā to sākot. 

  2. Pāris papildjautājumi, kas kādam varētu likties svarīgi:

    - Cik liela ir vadāmā komanda?

    - Cik liels kopumā ir kolektīvs?

     

    Pie reizes - investīciju apjoms maz ko pasaka par projektu/uzņēmumu. Daudz vairāk pasaka tas, vai jūs spējat dzīvot tikai no investīcijām vai arī jums ir savs stabils cashflow, kas nosedz pamata biroja/algu izmaksas. Elementāra matemātika: investīciju apjoms 100k, uzņēmumā ir 10 darbinieki, katram izmaksāt algu maksā, piemēram 3000 EUR mēnesī (alga no tavas norādītās apakšējās robežas + nodokļi). Tie ir 30k mēnesī un jūsu 100k ir beigušies 3 mēnešu laikā. Ja nav sava stabila cashflow, potenciālais kandidāts var meklēt citu vietu Amsterdamā vai braukt mājās. Šis ir arī iemesls, kāpēc virkne cilvēku vispār neizskata startupus kā potenciālu darba vietu.

  3. Tiem, kas domā, ka spēļu izstrādātāji tā vienkārši ņem un štancē nākamās spēles un tās visas aiziet rūkdamas, lūdzu pamostieties. Nu nav spēļu izstrāde viegls un paredzams bizness ilgtermiņā. Jā, ir atsevišķi veiksmes stāsti, bet tie ir uz roku pirkstiem skaitāmi.

    Biežākais scenārijs ir tāds, ka pēc kāda veiksmes stāsta nākamās spēles ne tuvu nav tik labas/auditoriju paķerošas. Tāpat ir redzēti ļoti daudzi piemēri, kur pēc grandiozas spēles izstrādes ieņēmumi no tām pat nav spējuši nosegt izstrādes laikā izdzertās kafijas izmaksas. 

  4. Kopumā izklausās labi, interesanti, bet tajā pašā laikā diezgan aizdomīgi.

     

    1) peļņa nav ieņēmumi. Ja kādam no vadības "aiziet ciet", tad peļņa var ilgstoši nebūt un tu ar saviem žetoniem vari iet ieskrieties.

    2) nezinu, kas tie ir par projektiem, sfēru, bet domāju, ka nav daudz nozares, kurās by default tu zinātu, ka peļņa būs. Arī tās, kurās tā kādu laiku ir teju garantēta, pēc brīža tas var tā vairs nenotikt. Te laikam secinājums - jāpaspēj ielekt vilcienā, pirms tas ir aizgājis.

    3) Ja tur vēl pieliktu % no piesaistīto koderu savāktajiem žetoniem, izklausītos pēc smukas piramīdu shēmas :)

  5. Iepriekš tika spēlēties ar šo - http://ionicframework.com/, patika

     

    Ir sanācis nesen vienu ionic app spaidīt no gala lietotāja viedokļa. Vismaz tai aplikācijai bija vāāāāāājprātīgi ilgs startup laiks. Tā, ka uz +/- moderna telefona vismaz 30sec rādās splash screen. Programmētājs apgalvoja, ka tas esot laiks, kamēr ionic ielādējas. Ja tā tiešām ir, tad bēdīgi. 

  6. "VIENA" projekta definīcija var būt ļoti plaša. Iedomājies, ka, piemēram, ir projekts ar kaut kādu service oriented arhitektūru, kurš ir sākts rakstīt ziljons gadus atpakaļ uz vienas php/ruby/python versijas, bet nākamie servisi tā paša projekta ietvaros jau tiek rakstīti uz jaunākām attiecīgo valodu versijām.

    Ne visus legacy brīnumus tā vienkārši var ņemt un aiz gara laika pārrakstīt. Pie tam reizēm ir kaut ko labāk vienkārši neaiztikt, ja tas strādā.

  7.  

    Izklausās skaisti. Vai Latvijā tas ir reāli?

     

    Atkarīgs, ko kurš saprot ar freelance. Ja tas ir darbs no mājām vienam konkrētam, stabilam klientam, tad situācija ir viena, ja tā ir nemitīga skriešana pēc kārtējās vizītkartes lapas, kuru nevienam nevajag, tad tas ir kaut kas pavisam cits. 

     

    Cilvēki, kas no freelance nāk uz standarta darba vietu bieži vien kā iemeslu min nepieciešamību pēc stabilitātes gan darāmajos darbos, gan atalgojumā. Ja ar stabilitāti šajās jomās viss ir ok, tad neredzu problēmu.

  8. Padalīšos ar savu svaigo pieredzi no šī rīta. Gāju stāstīt par programmētāja profesiju savu dēlu klasē. Viņi šogad uzsāka mācības pirmajā klasē.

     

    No sākuma izvilku no somas datoru, ipad, kaut kādas aizvēsturiskas bērnu klavierītes, kuras pēc pogas nospiešanas izdod atbilstošās nots skaņu. Izstāstīju, ka katrā no šīm lietām iekšā ir dators. Novienojāmies, ka datori nav dzīvi un tad uzdevu jautājumu, kā tad viņi zina, kas jādara, kad nospiež kādu no pogām. Tajā brīdī viens no puikām sāka stāstīt, ka varot ieprogrammēt, kas nozīmē, ka atsevišķi bērni jau tajā vecumā kaut ko par to zina. 

     

    Pēc tam sākām runāt par to, vai datori ir gudri vai muļķi. Mēģināju izstāstīt konceptu, ka dators ir muļķis, bet programmētājs ir tas, kurš viņam ļoti precīzi izstāsta to, kas ir jādara. Tad nu ņēmu talkā Nutella, tostermaizes un rakstījām uz tāfeles programmu, kā uzsmērēt nutellas maizīti. 

     

    Pirmajā piegājienā programma izskatījās aptuveni šādi:

    1) Paņemt maizi

    2) Paņemt nazi

    3) Iemērcēt nazi nutella

    4) Uzsmērēt uz maizes

    5) Apēst

     

    Kad tik tālu bijām tikuši, ņēmu un tēloju datoru, izpildīju programmu. Secinājām, ka pirmā kļūda ir tajā, ka neesam attaisījuši nutellas burciņu un ar nazi netiekam klāt. Pielabojām programmu, ka pēc naža paņemšanas attaisam nutellu:

    1) Paņemt maizi

    2) Paņemt nazi

    ->) Atvērt nutellu

    3) Iemērcēt nazi nutella

    4) Uzsmērēt uz maizes

    5) Apēst

     

    Mēģināju atkal. Arī šoreiz nofailojām ar to, ka abas rokas jau bija aizņemtas. Vēl pēc pāris reizēm programmu bijām pielabojuši tiktāl, ka tā tiešām jau bija ticami izpildāma - tajā skaitā to, ka vispirms ir jāattaisa nutella, tad jāattaisa maize, tad jāizņem viena maizes šķēle, utt.  

     

    Tā kā stundas laikā stāstīja 2 vecāki, tad man bija 20 minūtes, laiks kāreiz bija pietiekams. 

     

    Beigās ar skolotāju novienojāmies, ka programmētājs patiesībā ir "datoru skolotājs". 

     

    Ko varēja darīt citādāk? Tajā vecumā bērniem diezgan interesē, kas ir datorā iekšā. Attiecīgi - varētu mierīgi paņemt un pajaukt ārā, pastāstīt, kas ir datoram vēderā, kur ir datora smadzenes, kur ir datora atmiņa, kur ir vēders, kur glabājas enerģija (baterija), utt. Bija somā viens vecs arduino, to palaidu pa klasi apkārt, lai bērni patausta un paskatās uz datora smadzenēm. 

     

    Un jā. Datoru tā arī neieslēdzu.

     

    P.S. iedvesma no šejienes: http://stackoverflow.com/questions/2455786/career-day-in-kindergarten-how-to-demonstrate-programming-in-20-minutes/2457119#2457119

  9. Ir vietas/reizes, kad valsts ļoti konkrēti pasaka, kur grib, lai nodokļi tiktu maksāti. Piemēram, pārdodot nekustamo īpašumu pircējam ir jādabū izziņa no pašvaldības, ka pašvaldība atsakās no pirmpirkuma tiesībām konkrētajam īpašumam. Tā teikt, lai izslēgtu variantu, ka oficiāli pārdod par kapeikām, bet pārējo skaidrā naudā ārpus papīriem noskaita. Kas zina, varbūt kādreiz pienāks laiks arī īrei ar kādu līdzīgu likumdošanu.

     

    Mani gan principā izbrīna fakts, ka tas pats VID neķeras klāt nelegālajam īres tirgum, kur teju nekādi nodokļi netiek maksāti, bet krietnai tautas daļai ir vērā ņemami ienākumi.

     

    Attiecībā uz topika sākumu - ierobežojumi attiecībā uz programmēšanu priekš MU ir pat diezgan saprotami, jo būsim godīgi - teju jebkura programmētāja mēnešalga pārsniedz MU noteiktos algas griestus. Pieredzējušo kadru gadījumā pat vairākkārtīgi. Rezultātā praktiski visi ar programmēšanu saistītie MU izveic shēmas ar sievām/draugiem, u.c. fiktīviem darbiniekiem.

     

    No otras puses - liekas, ka lielākais labums MU ir nevis mazie nodokļu %, bet gan vienkāršība grāmatvedībā. Attiecīgi - mierīgi varēja pacelt %, bet atstāt atviegloto grāmatvedības likumdošanu. 

  10. Meklēju cilvēku, kas būtu gatavs uzņemties Android (native app) gabaldarbu. 

     

    Darbs - esošas aplikācijas rewrite pēc jaunām dizaina skicēm, papildus funkcionalitātes pievienošana. Pamata nepieciešamā funkcionalitāte - jāizmanto gatavs REST API priekš lietotāju autorizācijas, datu iegūšanas no servera, datu attēlošana. 

     

    Dizaina skices, aptuvenais apraksts un cita sīkāka info privāti:


     

    Budžets, termiņš: vienosimies. 

    Jāuzsāk: ASAP.

     

    Rakstot lūdzu pievienojiet kādus savu darbu paraugus, ko esat taisījuši iepriekš.

  11. Principā ja tu zini, ka pilnīgi visi dati ir šādi sabojāti, tad vari uzrakstīt vienkāršu skriptu, kas iziet cauri visām rindām, samaina ciparus vietām. 

     

    Ja vajadzēs turpmāk eksportēt datus, tad domā, kā jau pie eksporta viņus pareizi iedabūt MySQL. 

×
×
  • Create New...