Jump to content
php.lv forumi

Ghenis

Reģistrētie lietotāji
 • Content count

  115
 • Joined

 • Last visited

About Ghenis

 • Rank
  Daudzsološais profiņš
 1. Ghenis

  dabūt tekstu pēc konkrēta simbola

  Daži gudrenieki alkst izgudrot divriteni no jauna un vēl strīdās par to, kuram garāks. Ir tāds teiciens, ka ja tu esi mudaks, neved otru mudaku maldināšanā :) $extension = pathinfo($path, PATHINFO_EXTENSION); Fest piemērs ēd zemi aiz tā iemesla, ja failam nav paplašinājuma (unix-like, anī one know that ?), atgriezīs substr($file, 0 + 1), jebšu visu, atskaitot pirmo simbolu . FAIL. Marcis piemērs FAIL, jo tādā gadījumā, ja nav paplašinājuma, atgriezīs faila nosaukumu . fest, mime_content_type ir deprecated . Respektīvi, saglabāts tikai priekš backward compability . Normālāks, OO stila un customizējams risinājums ir http://lv.php.net/fileinfo . Bez tam, vienam mime typam var atbilst vairāki extensioni (Like, .JPG, .JPEG ?) un lai no mimetype dabūtu extensionu būtu jāvelk diezgan normāla vārdnīca līdzi. I arī čekošana pēc mime typa ne vienmēr nostrādā (Anībody rememberz uzing GIF imagez as PHP shellz, 1337 gayz ? http://www.builderau.com.au/news/soa/PHP-e...39278850,00.htm ), jo mime-type tiek noteikts pēc pāris maģiskiem baitiem faila sākumā.
 2. Ghenis

  Daudzvalodas datubāzē

  Mhh, gettext ?
 3. Ghenis

  Teksti no citas lapas

  CURL + SimpleXML FTW
 4. Ghenis

  Diskusija par OOP iespējām PHP

  Neesmu pamanījis, ka klienta puses jaunākā tendence ir padot klientam milzīgu un nevajadzīgu blāķi datu . Idejiski HTML ir markup`s un CSS norāda kā markupu renderēt. Ja neatkarīgi, tad tās ir 2 dažādas klases - un princips, ka vienam HTML modelim atbilst viens CSS, tam obligāts.
 5. Ghenis

  Formu apstrāde un objekti

  http://lv.php.net/manual/en/function.filter-input.php + http://lv.php.net/manual/en/class.pdostatement.php un visas problēmas par datu validāciju tiek aizmirstas .
 6. Ghenis

  Cookies vs Session

  BlackHalt, normāla prakse ir katram saitam savu tmp direktoriju ;-) Un sesijas var glabāt kur vien sirds vēlas Un par drošu sesiju tēmu: http://phpsec.org/projects/guide/4.html
 7. Ghenis

  funkciju inklūdošanas

  Klases + __autoload . Funkcijas parasti ērtumam izmantoju tikai viewos un tad viņas var pielikt/inklūdēt reizē ar atbilstošo klasi.
 8. Ghenis

  Par garmtech.lv

  karoče Garmtech.lv - blacklistē :D Varbūt jāsāk veidot LV hostinga provaideru BlackLists - ar ko nesasieties ?
 9. Mhh, a)Login sistēma, kura ļauj ielogoties tik no viena subneta utt. b)Kaut kādi OOP pamati (Uzrakstīt klasi utt). c)Inklūdot failu pēc GET parametra. Principā, čeklists par to vai koderis zin elementāras drošības un programmēšanas lietas :-) A par mainīgo mainīšanu - list($a, $b) = array($b, $a);
 10. Secinājums: PHP ir kompilēts pret RHEL/CentOs un serveris darbojas uz CentOs. Retorisks jautājums: kas tas par hostinga sniedzēju, kas nezin vai melo uz kādas LINUX distras darbojas viņa serveris ?
 11. Ghenis

  <?php searchProgrammer(); ?>

  Man stājoties darbā iedeva pieeju kompim ar notepad un bez neta un uzlika izdarīt šo to bikiņ sarežģītāku, ir okei :D
 12. Ghenis

  ko labāk vai kas pareizāk?

  echo var darīt šitā <?php echo $var1, $var2, 'bla bla bla'; ?> ātrāk kā stringu konkatēšana
 13. Principā mainīgos publiskus var atstāt tad, ja viņu patvaļīga mainīšana nevar negatīvi ietekmēt datu loģiku . Savādāk izmantojam getterus, setterus. Konstruktorā padodam defaultās vērtības. Labais stils ir darīt šādi class aaa { private $db; public function __construct($db = null){ if($db == null){ $this->db = db::getInstance(); } else { $this->db = $db; } } nevis class aaa { private $db; public function __construct(){ $this->db = $db; } }
 14. Ghenis

  DdoS sux

  Tu esi pārliecināts, ka tavu mājas kompi kāds DDoSo ? Kuram tas ir vajadzīgs ? No sākuma diagnosticē DDoSu un tad stāsti, ka viss ir slikti :P
 15. Ghenis

  Django hostings

  Sigmanetam atškirībā no lielākās daļas wannabe hosteru ir savs DC, 24/7 telefona supports, normāla backupu stratēģija. Ja hosterim jābaro ir tikai viens admins, tad var atļauties limonādi. Ja ir jābaro supports un puslīsdz profesionāli admini + kaut kas jāliek attīstībā, limonāde nesanāk. Diemžēl, LV hostinga tirgus ir par mazu, lai varētu "ņemt uz masu" un par kvalitatīvu hostingu piedāvāt US līmeņa cenas .
×