Jump to content
php.lv forumi

yuppio

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  74
 • Joined

 • Last visited

Contact Methods

 • Website URL
  http://pekle.lv
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

yuppio's Achievements

 1. Esmu lietojis C9, pirms viņu nopirka Amazon, diezgan nice toolis, lai iesāktu darboties, jo neprasa visu config & setup maģiju, var sākt darboties ātri un executot kodu, priekš mācīšanās procesa ļoti labs toolis, bet cik viņš ir izmantojams IRL relatīvi lielā projektā ar palielu codebase un atsevišķiem kkādiem servisiem utt., grūti spriest.
 2. Būtu nu vismaz norādījuši kkādu aptuveno atalgojuma diapazonu. Tā kā sevi ik pa laikam pozicionējat (ne tikai pozicionējat, bet arī vērtīgas lietas izdarat) kā vienu no spēkiem, kas palīdz arī Latvijas IT nozares attīstībai Latvijā dažādos virzienos, tad nu būtu arī pielikuši artavu pie tā Latvijas stulbuma, ka netiek norādīts potenciāls algas diapazons. Es domāju, ka jums pašiem arī ir skaidrs, ka "Atalgojums ir atkarīgs no kandidāta zināšanām. Jo spēcīgāks programmētājs esi, jo labāks ir tev izteiktais piedāvājums." ir BS un reāli nav nekāda pievienotā vērtība šādai atbildei.
 3. Skatoties tās ārzemju algas arī der paturēt prātā, ka praktiski vienmēr tie norādītie cipari pie sludinājumiem ir pirms nodokļiem, un atkarībā no konkrētās valsts un vēl visādiem faktoriem kā jau visur, uz rokas var palikt dažādi apjomi. Teiksim tādā Vācijā pārtika maksā tikpat (daudz kas pat ir lētāks kā šeit), obv, atkarīgs kādas klases preces arī pērc, bet nu to nevarētu teikt par komunālajiem/īri u.c. veida pakalpojumiem, kas parasti ir diez gan dārgāki.
 4. Neapstiprinu nevienu, ko nepazīstu vai neesmu kopā strādājis. Jēga man no tās reqruiteru gūzmas, kas man piedāvā random bullshit darbus, kur 99.99% ir instant decline? Nespēju iedomāties, ka man spētu piedāvāt requiteris darbu, par ko es neuzzinātu pats kkādā ceļā, ja arī tiešām meklētu darbu. Iespēja, ka man random requiteris iedos pēkšņu mega piedāvājumu, par ko es neuzzinātu pats researchojot kko, kad meklētu darbu, ir praktiski tuvu nullei, līdz ar to tas priekš manis ir vienkārši noise. Man ir pārāk specifiskas prasības pret darbavietām, lai tāds random vidējais reqruiteris man kko piedāvātu par ko es pats neuzzinātu, ja meklētu, vismaz LV līmenī noteikti. Ja grib reallocate`oties uz kkurieni, tad, protams, var noderēt kkādi ārvalstu sakari, bet nu tas man galīgi pašlaik nav un diez vai būs plānā.
 5. mājās izmantoju ux32vd ar diviem monitoriem, ja būtu tagad jāupgrade`ojas, tad ņemtu visticamāk UX501VW. man personīgi liekas, ka ar Air ir pa īsu.
 6. uz nodes izmantojam Kue
 7. yuppio

  spa

  Ir jāsaprot, ka react ir tikai view layeris iekš single page appa struktūras, kas kalpo priekš viewu sistēmas. Lai uzbūvētu lielāku projektu, tur nāk klāt vēl čupa lietas, kas vajadzīgas, lai kkas actually strādātu, vai nu flux patternā, jebkādā citā veidolā, bet jebkurā gadījumā datu plūsma kkā būs jāmenedžē klientā un "apjomīgā" projektā tos datu requestus stabili neveiksi no react gala un būs nepieciešams kkas, kas atbilstu modelim/datu storei vai tamlīdzīgi. Sajūgt ārējos pluginus vajag kādu laiciņu, lai saprastu kā tas jādara, bet līdz šim nekādu lielu problēmu nav bijis, ir ajax uploads bijis un citi plugini. Par SEO draudzīgumu - standarta vizītkartes lapas, kurās nav praktiski nekāda dinamiska kontenta veidot ar react ir diez gan bezjēdzīgi, jo reacta ideja un spēks ir tieši dinamiskam kontentam, kur modularizācija pa komponentēm dod kkādu value, kas parasti ir raksturīgs tieši aplikācijas iekšienē, kur SEO ir pie vienas vietas. Bet ja vajag lietot tomēr arī "ārpusē" react saturu kkādu iemeslu dēļ, tad to var renderēt arī server side, attiecīgi iegūstot +/- tādu pašu rezultātu kā ražojot html ar standarta server side rīkiem. Bet atbildot uz jautājumu - jā, react var izmantot kā view layeri arī liela apjoma projektiem.
 8. Jā, Wuu, man arī liekas baigi dīvaini, jo šajā forumā parasti nekad nav offtopica un bezjēdzīgas diskusijas.
 9. yuppio

  node.js MySql ORM

  Mazizmēra projektiem Mongo ir ļoti labs imho, ja nevajag baigi scale`ot lietas un/vai replicēt. Anyway štelle, ka by default`ā write concern`s ir tāds, ka "varbūt ierakstīja" ir diez gan savādi imho. Mongoose arī bija visādas figņas un developeri īpaši atsaucīgi nebija uz ātru labošanu, bugs imho bija saistīts ar read preference flagiem (ja izmanto replikāciju), kur tika ignorēti padodamie flagi vai kkas tāds. Ar to gribu teikt, ka problēmas un bugi anyway ir visiem, jautājums cik ātri/lēni kkas tiek darīts lietas labā. Mongoose iebūvēto promisu supports arī ir kaka (mpromise implementācija sux). Sequelize tādā ziņā arī bija salauzts pēdējās versijās ar repliku izmantošanu saistītas lietas, bet pēc īsas paraudāšanas, fixi tika izdarīti.
 10. yuppio

  node.js MySql ORM

  Diez gan neprognozējami strādā replikācija, izmēģināti visādi setupi ar shardingiem u.c. variācijas par tēmu, bet stabilu rezultātu nevar no neviena dabūt ārā, kas strādātu adekvāti mūsu vajadzībām. Vienkārši mums tā problēma ir tajā, ka dati jāsinhronizē starp n-tajiem kontinentiem, līdz ar to vajag viņus kkā db levelī replicēt, lai katrā reģionā būtu data sets ātri accessojams, kas ar mongo diez gan sāpēja ar laiku. Īsumā - mongodb ir sūds mūsu gadījumā :) Mysql replikācija daudz stabilāk uzvedas. LĪdz ar 5.7 mysql arī sāk paradīties JSON supports, tā kā back to basics.
 11. yuppio

  node.js MySql ORM

  Intereses pēc - kas tev tieši nepatīk Sequelize? Pamazām atsakamies no MongoDB, līdz ar to nesen sākām izmantot Sequelize, pagaidām nekas nesāp.
 12. Jā, imho likumā nav īsti noteikts kā tiek bloķēts pa lielam, viņi prosta ik pa mēnesim iedod jaunu sarakstu ar domēniem, ko jābloķē, precīzi aprakstīts nekur nav kā tas ir jādara, galvenais, lai nav pieejams ~ Bija jau nesen arī epopeja, ka tika nobloķētas kkādas cloudflare IP un bija provideri, kas bloķējot pēc IP līdzi pagrāba arī reddit.com un citus saitus, kas izmanto cloudflare pakalpojumus, vienuvārdsakot diez gan lol pasākums. Vissmieglīgākais, protams, ir triobet, betsafe u.c. citi saiti, kas vienkārši reģistrē katru mēnesi jaunus domēnus, teiksim pašlaik aktuālais ir https://www.triobet25.com Inspekcija ik pa laikam izdod jaunu pielikumu, ka jābloķē 25tais un tā tas turpinās, lol.
 13. Jā, pašlaik kā zināms notiek aktīva online azarstpēļu saitu (domēnu) bloķēšana, kas ir pirmais interneta cenzūras variants pagaidām Latvijā. pokerstars.com, casino.com un vēl simtiem saitu. nav pieejami caur LV provaideriem, jo valsts ir uzlikusi par pienākumu viņiem tos bloķēt. Anyway azarstpēļu industrija ir parāk milzīga un "maziem censoņiem" tur īsti nav ko darīt imho, pa lielam ja nav lielu investīciju pie rokas, tad tajā industrijā ielauzties nav reāli. Es pa lielam tavā vietā quitotu to ideju un domātu par sfēru, kura nav tik dārga un sarežģīta. Vai arī mēģināt to savu ideju dabūt cauri transformējot uz kko, kas nekvalificējas kā azarstpēle. Vienīgais variants ir taisīt bitcoin azarstpēļu saitu :) Tādu protams arī ir čupām jau saradušies, bet nu vismaz visas licences pie vienas vietas +/- Protams potenciālais tirgus arī n reizes mazāks, bet nu iespēja pastāv kko rakt uz to lauciņu vismaz.
 14. es ieteiktu arī pievērst uzmanību: http://likumi.lv/doc.php?id=122941 Azartspēļu organizēšanas licenci (turpmāk arī — licence) var saņemt azartspēļu organizētājs, kurš atbilst šādiem kritērijiem: 1) tā apmaksātais pamatkapitāls nav mazāks par 1 400 000 euro;
 15. Arī bumbiņu sūkšanas aparāti var būt rigged, bet nu nedaudz sarežģītāk, protams. Dzīvā tiešraide nekad nav 100% "dzīva", vienmēr ir delay un iespējas čakarēt sistēmu vienmēr paliek. Bumbiņas, kas maina savus numurus dinamiski, čakarēts live ieraksts etc. Teiksim tajā pašā superbingo iesūkšanas kadrs ir viens, pēc tam jau rāda kā iet pa reni attiecīgā bumbiņa, kā tu zini, ka tā ir tā pati rene, kas bija kopējā tā aparāta skatā u.c. :) Anyway ar licencētu azarstpēļu nodarbošanos internetā nav grūti, bet tas ir vienkārši dārgi, atkarībā no valsts, kurā gribi piedāvāt savus pakalpojumus. Katrā valstī tie ir citādāki, lielākā daļā eiropas azarstpēļu uzņēmumu ir reģistrēti maltā, kiprā un citās valstīs, kur ir ļoti patīkami azarstpēļu licencēšanas likumi. Piemēram Latvijas gadījumā par to vari vairāk vai mazāk aizmirst, ja neesi ar miljonu+ kapitālu u.c. čupa ierobežojumu. Latvija online azarstpēlēm nav īpaši draudzīga, ja gribi to darīt "legāli", ne caur parastu Maltā reģistrētu uzņēmumu, kādu ir pilns internets, kas "nelegāli" piedāvā savus pakalpjumus Latvijā. imho +/- viss notiek tieši tā kā tu rakstīji, izņemot pēdējo punktu. Iespēja izmainīt iznākumus vienmēr eksistē, tas ir neizbēgami vairāk vai mazāk, tāpēc arī spēlēt "mazu" azarstpēļu uzņēmumu spēles ir potenciāli riskantāk, nekā lielu uzņēmumu, kuri vairāk uztraucas par reputāciju un spēļu reālumu. Starp citu, ja teiksim vēlas piedāvāt savus pakalpjumus UK (sen neesmu pētījis viņus, agrāk piedāvāja tikai pakalpjumus UK robežās), tad ir tāds ļoti interesants pasākums kā https://corp.betable.com/ kas pa lielam piedāvā "outsourceot" azarstpēļu daļu kādā projektā, līdz ar to tev nav nepieciešama nekāda lincence nekas, visa "apstrādes" daļa notiek uz viņu serveriem, līdz ar to pašam uzņēmumam nav nepieciešana nekādas azarstpēļu saistītās licences u.c. saistītās lietas. Tā kā ir arī iespējas to visu relatīvi "vieglā" veidā dabūt cauri. Neliels offtopic: Daudziem cilvēkiem vienmēr liekas, ka visa azarstpēļu industrija ir rigged, bet realitātē imho rigged varētu būt tikai kkādi mazi & mistiski kantori, jo reāli ir jāsaprot, ka azarstpēļu uzņēmumam ir vajadzīgi spēlētāji un lai tie liktu iekšā naudu, ja viņi sāk čakarēt sistēmu, tad vienkārši cilvēki nespēlēs. Viņi tieši darīs visu, lai nodrošinātu spēli tādu kāda tā ir atrunāta. Jebkuram normālam azarstpēļu uzņēmumam pietiek ar to %, kas reāli viņiem pienākas un ir oficiāli dokumentēts. Galvenā ideja ir tieši saglabāt "house edge" relatīvi mazu, lai cilvēks var arī vinēt, bet vienmēr turpināt spēlēt.Nevienam kazino nav izdevīgs spēlētājs, kas atnāk un zaudē visu iemaksu pirmajā stundā, viņiem vajag spēlētāju, kas zaudē visu mēneša vai vienalga cik lielākā laika posmā un iemaksā vēl :) Esmu gan vairāk pazīstams ar online pokera pasauli, bet ideja arī standarta (spēlētājs vs kazino) azarstpēlēs ir līdzīgi, viņiem pilnīgi vienalga, vai tu uzvari, vai tu zaudē īstermiņā, viņiem ir svarīgi, lai tu spēlē un spēlē pēc iespējas ilgāk, zaudē visu lēnām dēļ tā, ka vienmēr būsi mīnusā dēļ house edge un iemaksā vēl. Jo cilvēks ilgāk spēlē, jo vairāk iegūst kazino, ilgtermiņā tie paši ruletes 2.7% uz to cilvēku masu, kas apgrozās ir pilnīgi pietiekami. Protams, vienmēr tiek piedāvāti dažādi bonusi u.c. figņas, lai tu arī zaudē ar laiku, bet tev vienmēr dod vēl iespēju paturpināt nedaudz vairāk un iedod vēl papildus kkādas iespējas uzspēlēt, lai mudinātu tevi ielikt vēl $ ar laiku, tāpāt ka superbingo var sūtīt viņiem nevinējušās kartiņas, lai tiktu uz studiju vai tamlīdzīgi. Pa lielam diskusija ir vai nav online azarstpēles rigged ir vairāk filozofisks. Ir ļoti liela daļa cilvēku, kas uzskata, ka "dzīvajā" ir tā īstā štelle utt., bet realitātē tas ar neko daudz neatšķiras un ja viņš uzskata, ka ir rigged, tad dalīt online no live ir diez gan muļķīgi.
×
×
 • Create New...