Jump to content
php.lv forumi

Jackal

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  215
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Gender
  Male

Jackal's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 1. Domāju, ka tie type_..... lauki būs lieki. Man nav tik spēcīgas zināšanas iekš sql, bet liekas, ka otro līmeni vajadzētu varēt atrast bez papildus laukiem. http://explainextended.com/2009/03/17/hierarchical-queries-in-mysql/ http://www.eggheadcafe.com/software/aspnet/35676730/nested-sets--get-only-nodes-at-certain-depth--level.aspx
 2. Nu nez vai mvc ir labākais ko ieteikt, lai atdalītu html no php. Man ir aizdomas, ka čalis pat nezin, kas ir funkcijas. Lai no šitāda koda atbrīvotos ir jāsāk mācīties oop. Pēc tam jasaprot kā var labi uztaisīt templeitus izmantojot <?php .... ?>, lai nav jāizmanto visādi smarty utt. sūdi, un tad var ķerties pie projekta arhitektūras.
 3. Ir mysql tabula kurā glabājas notikumi. Katram notikumam ir gan sākuma datums, gan beigu datums. Ir vajadzīgs parādīt visus pašlaik aktīvos (skatoties pēc datumiem) un turpmākos notikumus. Pašlaik esmu ticis līdz šādam risinājumam: SELECT * FROM `events` WHERE active = '1' AND ( (NOW() BETWEEN `from` AND `to`) OR (`to` >= NOW() AND `from` <= `to`) ) GROUP BY `id` ORDER BY `from` ASC bet problēma ir tāda, ka notikumu sarakstu vajag izdrukāt sagrupējot pa datumiem sākot ar tekošo datumu. Ja notikums ir sācies pagātne un turpinās nakotnē, tad tas arī ir jāizdrukā pie katra datuma līdz notikuma termiņs ir beidzies. Piemēram: 22. aprīlis -------- 2011-04-20 - 2011-04-25 -------- 2011-04-21 - 2011-04-27 -------- 2011-04-22 - 2011-04-26 23. aprīlis -------- 2011-04-20 - 2011-04-25 -------- 2011-04-21 - 2011-04-27 -------- 2011-04-22 - 2011-04-26 -------- 2011-04-23 - 2011-04-25 27. aprīlis -------- 2011-04-21 - 2011-04-27 -------- 2011-04-24 - 2011-04-30 Vai ar mysql vispar šādi var sagrupēt? Ceru, ka ideju sapratāt.
 4. Ja nemaldos, tad šo problēmu varēja atrisināt ielādējot php_mbstring.dll pirms php_exif.dll Šo extension=php_mbstring.dll rindu ievieto pirms php_exif.dll Nākamreiz iekopē ķlūdas paziņojumu googlē. Jau pirmajā saitē varēja atrast atbildi http://www.phpbuilder.com/board/showthread.php?t=10306043
 5. Noņem $text = stripslashes($teksts); Ar šo $text = mysql_real_escape_string($teksts); tu eskeipo apostrofu, bet ar stripslashes($teksts); uzreiz dari pretējo
 6. Jā, šis ir mūžam neatrisināmais jautājums. global problēma ir tāda, ka to var jebkurā vietā pārdefinēt. Visām globalajām metodēm likt static, manprāt, arī ir sūdīgs risinājums, bet tās gan ir manas domas. Pēdējā laikā esmu nonācis pie tā, ka nav tāda universāla risinājuma šai problēmai. Ir jākombinē singleton, factory, dependency injection, utt., pēc vajadzības. Piemēram, neiesaku db klasi taisīt kā singleton, jo nebūs iespēja izveidot vairākas konekcijas datubāzei, ja būs vajadzība. To ezis: jā, tas tiešam ir vairāk stila jautajums, ja tev ērti ir izmantot global,tad izmanto to, atmiņu tas "nepiegruzī"
 7. Jackal

  waring:

  Nē, viņš nevar atvērt C:/wamp/www/extractor/examples/test_passport.php
 8. Paldies! Par tādu extract funkciju nemaz nezināju. Mans template objekts jau strādā diezgan līdzīgi tik bez maģiskajam metodēm un extract.
 9. Nezinu vai tas ir labais tonis vai sliktais, bet es neredzu citu iespēju kā iekļaut tikai to, kas konkrētajam kontrolierim vajadzīgs. Var jau iekļaut templeitā, bet man patīk visu sabāzt iekš head taga. Iekš head taga tad man arī stāv: <?php foreach($this->get('script') as $script): ?> <script type="text/javascript" src="<?php echo $this->get('js') . $script; ?>"></script> <?php endforeach; ?> wintermute, vari varbūt pastāstīt sīkāk ko tu domāji ar pirmo punktu?
 10. Piemēram, ir jaunumu kontrolieris class news extends controller{ public function show(){ //parādam jaunumu sarakstu $this->template->assign('script', 'js/news.js'); } public function description(){ //parādam vienu konkrētu jaunumu $this->template->assign('script', 'js/news.js'); } } Ir gadijumi, kad vajag iekļaut kādu specifisku .js failu, kurš vajadzīgs tikai jaunumiem. Kā labāk šo failu iekļaut, lai tas nebūtu jādara katrā metodē atsevisķi. Ir doma, ka varētu katrā kontrolierī izveidot metodi "auto", kas tiek ielādēta automatiski izsaucot kontrolieri. Problēma jau nav tikai ar js failiem. Var gadīties, ka jaunumus vajag atgriezt kādā specifiskā konteinerī (div tagā, kas ir kopīgs gan jaunumu sarakstam, gan sīkākam aprakstam). Kā labāk risināt šo problēmu?
 11. asp.net neesmu skatijies, bet cik ir bijusi pieredze ar parasto asp, tad pie asp.net nemaz negrabās ķerties klāt :).
 12. Varbūt es kļudos, bet man liekas, ka lielākā daļa valsts iestažu serveri griežas uz ms operētājsistemas.
 13. droša ir jātaisa ne tikai reģistracijas forma, bet visa lapa. Var uztaisīt drošu reģistrācijas formu, bet ja tev kaut kur citur lapā būs caurums, tad droša reģistrācijas forma tevi nepaglābs
 14. Source kodā nobīde parasti gadās dēļ html'ā ielikta <?php echo $this->get('template.html'); ?>. HTML failā viss rādās pareizi, bet sourcē nē. Cik zinu, tad šai problēmai risinājuma nav.
 15. Man pašam jau arī liekas, ka nav īpaša jēga taisīt atsevišķi admin paneli. Sanāk gandrīz divreiz kodēt vienu un to pašu. Laikam jau tomēr būs jālikvidē tas admin panelis.
×
×
 • Create New...