Jump to content
php.lv forumi

Shaman`is

Reģistrētie lietotāji
 • Content Count

  49
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Shaman`is

 1. Cik daudzi no nolicējiem paši ir izpētījuši visas iespējamās alternatīvas, lai varētu nodirst - tas ir lēni, neefektīvi utt.?

  Piedodiet, nu jau ļoti reti ienāku php.lv, bet nu - tas ir pirmais, kas duras acīs. Par topic gandrīz neviens posts.

   

  Jā, pašā pirmajā mirklī izstrādes ātrums ar jebkuru lietu ir lēnāks (atkarīgs no indivīda arī, ja kas), bet pēc apguves - nu ļoooti uzlabojas izstrādes laiks.

   

  Par citiem frameworkiem - esmu strādājis ar vairākiem, Zend Framework ir galvastiesu pārāks. Protams, jāsaprot arī, kur to vajag un kur nevajag izmantot.

  Par pašu veidotiem frameworkiem nekomentēšu - manuprāt tā ir stadija, kurai jāiziet cauri visiem programmētājiem. Bet nu, kļūstot gudrākam, parasti saproti, ka ir pieejamas jau labākas lietas - ja vien, protams, pašu izmantotais frameworks nav iedzīvināts lielos ilgdzīvojošos projektos...

  Sakiet ko gribiet - nu nevar viens cilvēks vai dažu cilvēku grupiņa uztaisīt labāku rezultātu par to, kur ļoti liela starptautiska cilvēku grupa ir strādājusi vairākus gadus.

   

   

  Un ja nu kādam nepatīk PHP ātrums, tad tiešām ir citas alternatīvas. Kā arī - PHP ir vairākas iespējas, kā uzlabot performanci ne koda līmenī.

   

   

   

   

   

   

   

  Par topicu - īpašas atšķirības nejūtu starp šīm ZF versijām. Varbūt tik ļoti nebija nācies izmantot specifiskas lietas. Patīk daži no jaunumiem, ja pareizi atceros, Zend_Captcha nāca klāt tieši 1.6 versijā.

 2. Viss atkarīgs no situācijas, protams ;)

  Zemākā līmeņa programmētājam alga ir +- 600 ls, ja ir pieredze. Tas tāds tomēr normāls cipars par pilnu darba dienu.

  Teiksim tā, ja ir bakalaura izglītība, tad 500 - 600 ls uz rokas mierīgi var prasīt. Ja nav izglītības, tad atkarīgs no situācijas.

   

  Ja kaut ko vairāk prot un ir izglītība - tad attiecīgi vairāk, bet tas arī atkarīgs no amata. Programmētājs vienmēr saņems mazāk par vadītāju, labu testētāju un analītiķi, manuprāt. Ja vien šis programmētājs nav "senior programmer", kurš zina visu - bet nu tādu nav daudz.

 3. Robi - nepabeigta augstākā izglītība ir plašs jēdziens. Tikpat labi varbūt Tev ir nepabeigta augstākā filozofijā? :)

   

  Es ļoti labi zinu, kā studenti dzīvo - ārējā tēlošana, ka kaut ko mācās, bet patiesībā kojās dzer! Un tad uz eksāmeniem saņemās un tad izslej garu degunu, ka ir nokārtojuši priekšmetu!

  Nevajag spriest pēc sevis ;)

   

   

   

  Visu laiku tiek apgalvots, ka universitāšu aizstāvji nepasaka neko konkrētu - ja pamanīji, vairākas reizes tika minētas darba intervijas. Pats esmu tādās piedalījies darba devēja lomā. Atšķirības ir tiešām jūtamas.

   

  Īstenībā neko argumentētu pats nespēj neko pateikt, Robi ;)

   

  PS. Izņēmumi tikai apstiprina likumu pareizību - tas par to, ka universitāti var pabeigt cilvēks, kas neko nezina. Lielākā daļa ar diplomu tomēr ir strādājuši un vēl paralēli tam spējuši pabeigt mācības un ir gudrāki...

 4. Pievienojos Bubu - links, ko tur ievietoja, ir no mana šīgada kursa. Nav tas elementārākais priekšmets.

   

  Robi - Tu joprojām neesi atbildējis uz jautājumu "Kā Tev pašam ar izglītību?".

   

  Pēc tekstiem spriežot, par lielāko daļu no uzskaitītā Tev nav ne jausmas.

   

  Angļu valoda - to esmu jau apguvis sen. Matemātiku tāpat.

   

  Sirmi profesori turpina mācīties matemātiku un nemitīgi atklāj kaut ko jaunu. Bet Robis to visu jau zina ;)

 5. 2) augstskolās iegūtā izglītība parasti neatbilst darba devēju vajadzībām, jo darba devēja prasības ir daudz specifiskākas un praktiskākas. Tas īpaši attiecas uz programmētājiem - nevajag gaidīt, ka datorzinātņu bakalaurs pratīs programmēt. Iespējams, viņš zināšanas ieguvis tikai papīra pēc, praktiskas pieredzes nav un kas bija galvā, tas jau sen pa otru ausi ir ārā. Jā, ir daži, kas prot labi programmēt pēc bakalaura iegūšanas, bet pamatā tie ir tādi cilvēki, kas par to lietu jau ir interesējušies krietni pirms studiju uzsākšanas un ir guvuši praktisku pieredzi ārpus skolas. Skolā viņi tikai ieguvuši dažas struktūrētas un vispārīgas zināšanas un PAPĪRU!

   

  Vai Tu esi iepazinies ar augstskolu programmu, ka tik droši apgalvo? Tu zini visu, ko māca augstskolā, lai varētu apgalvot, ka tas nav vajadzīgs?

   

  3) Latvijā datorzinātnes diezvai ir super augstā līmenī. Atšķirībā varbūt no fiziķiem un matemātiķiem, bet tiem jau pamatā ir cita sfēra. Programmēšana nav augstskolas kurss. Tas ir kā papildus lieta. Lai būtu jēgas iet uz universitāti, tur apgūt fundamentu būtu augstākā matemātika, fizika utt. Ne jau koda drukāšana! OOP un koda drukāšanu var iemācīties pats no grāmatām pāris mēnešos!

   

  No Tava teksta rodas sajūta, ka Tev nav nojausmas par daudzām svarīgām lietām, ko iemāca augstskolā. Es Tavā vietā nebūtu tik pārliecinats par savu taisnību ;)

   

  Jā, programmēšana ir tikai daļa no tā, ko māca augstskolā:

  Algoritmi, datu struktūras, projektu vadība, standarti, TESTĒŠANA, projektēšana, Angļu valoda, matemātika uc.

   

  Protams, ja visu mūžu gribi strādāt par zemākā līmeņa programmētāju...

   

  PS. Matemātisko loģiku es mācos nu jau šķiet 3.priekšmetu. Katru reizi ir jaunas lietas ;)

 6. Robi - Tu tā arī neatbildēji ;)

   

  Gribi konkrēti? Man darbā uz intervijām, kuras esmu pieņēmis, ir nākuši cilvēki ar dažādu izglītību. Zini, parasti atšķirības ir redzamas jau darba intervijas laikā.

   

  Piekrītu Kavacky. Diemžēl, datoriķu izglītība Latvijā nav tomēr nopietni salīdzināma ar reālo darbu pieredzi un izdarītajiem darbiem.

   

  Tas dažreiz atkarīgs no tā, kas salīdzina.

   

  Ja ņem vērā, ka parasti augstskolas izglītība nāk kopā ar praksi, tad atļaušos tomēr apgalvot, ka "prakse < prakse+augstskola".

  Un jā, ja neņem vērā dažādus apstākļus (ģimene vai varbūt vēl kas svarīgs), tad tomēr Diploms apliecina, ka cilvēkam ir bijis gribasspēks iesākt mācības un arī tās pabeigt - šķiet ko līdzīgu šajā topikā varēja lasīt.

 7. Robi,

  tāds interesants jautājums radās - Kāda ir Tava izglītība?

  Šādi par izglītību, cik nācies sastapt, runā cilvēki, kuriem tās nav ;)

   

  Protams, tas nav vienīgais kvalitātes rādītājs, tomēr - izglītība uzlabo dažas cilvēka kvalitātes, un te es nedomāju zināšanas kādā konkrētā programmēšanas valodā.

 8. Paypal neskaita naudu uz Latviju un laikam arī tuvākajā laikā īpaši uz to neiesprings.

  Var piereģistrēties USA, bet - ir viens bet. Ja viņi uzķers, ka neesat no USA, tad ļoti ticams, ka varat arī naudu nedabūt.

   

  Latvijā ir pieejamas citas alternatīvas, piemēram, e-Ls (www.e-ls.lv)

 9. @rpr - man ir sanācis taisīt vairākas lapas ar uzsvaru uz dizainu, t.i., kur katra lapa tiek individuāla, dizainera taisīta. Attiecīgi - katra ir pilnīgi atšķirīga no citas, lai gan kopīgas lietas jau var atrast, protams.

   

  @andrisp

  Taisnība. Tomēr jāsaka - Tu izmanto freimworku, lai viņš Tev palīdzētu risināt noteiktas problēmas ātrāk un labāk. Attiecīgi - ja frameworkam ir ierobežojums, ka jss failus būtu jāliek vienā vietā un css otrā, tad nu tas ir domāts ar nolūku - lai sakārtotu to pašu failu sistēmu. Un vismaz labs frameworks ļauj šos te noteikumus "profiņiem" mainīt.

  Turklāt - ja tā būs tik universāla sistēma bez pilnīgi nekādiem noteikumiem un ierobežojumiem, tad nu tāda sistēma tiešām būs liela un lēna.

   

  @Joyride - apskaties minēto frameworku mājaslapas. CakePhp ir tik daudz manuāļu un pamācību un "step - by - step" instrukciju, sūdzēties par nesaprašanu būtu grēks, manuprāt.

  ZendFramework šobrīd vēl ir agrā izstrādes stadijā, bet tik un tā tam ir pieejams, manuprāt, ļoti labs manuālis.

   

  @Delfins - var piekrist. Tomēr man ir uzskats, ka frameworkā tās pašas nedaudzās lietas, kas man ir vajadzīgas, ir atrisinātas labāk.

  Piemēram, ZendFramework var izmantot tikai to, ko vēlies - ja Tev ir liels gatavs projekts un Tev pēkšņi vajag uztaisīt drukāšanu pdf failā - ņemam ZendFrameworku, includojam attiecīgo Zend_Pdf klasi un ar objekta metožu palīdzību uztaisam pdf. Vienkārši ;)

   

  Un beigu beigās - uz jautājumu "kā viņi var palīdzēt" - atbilde ir pavisam vienkārša - kā nu mācēsi viņus izmantot. Nezinot kas ir vajadzīgs, nevar pateikt, kā Tev palīdzēs. Man liekas, atbilde uz šo jautājumu ir jāmeklē katram pašam. Vai kāda komerciāla produkta reklāmas nodaļas darbiniekiem...

   

  Kā visiem zināms - vienu lietu var uztaisīt daudz dažādos veidos.

 10. Par to select tag funkciju - nav jau problēmu uztaisīt pašam savu helperi, kas "Paplašina" jeb pareizāk droši vien būtu teikt - pārdefinē jau gatavo select.

   

  T.i., helperis "MySelect" saņem tos parametrus, kas tev pašam ir nepieciešami un tad nodod tos tālāk $html->... un atgriež rezultātu.

   

  PS. man pašam līdz šim nav bijis iebildumu pret jau esošo select helperi.

   

   

  Un jā - iesaku apskatīties Zend Frameworku.

   

  CakePHP vairāk ir tāds "out of box" gatavs produkts, kur liela daļa procesu notiek automātiski (noder maziem projektiņiem), savukārt Zend ir lielāka kontrole pār procesiem.

   

  Turklāt - daļu Zend funkcionalitātes pavisam mierīgi var izmantot arī tad, ja projekta pamat frameworks ir Cake - piemēram, pdf apstrāde varētu noderēt. ;)

 11. manuprāt, vienkārši ideāls variants ir, ja dizaineris, ar kuru sadarbojies, ir patiešām dizaineris - cilvēks, kurš pabeidzis kādu mākslas skolu... un tad tiešām dizainera uzdevums ir izdomāt da jebko, piemēram, ka viens klucis ielidos no kreisās malas, bet labajā apakšējā stūrī uzziedēs puķīte. Un Tev, kā programmētājam, tikai jāziņo - ko var uztaisīt un ko - nevar...

 12. Delfins - bik nesapratu to pirmo piemeeru Tavaa postaa.

   

  Cik man zinaams,

   

  class something {
  var $me = 'nekas';
  function printMe()
   {
  print $this->me;
   }
  }
  $me = 'aaa';
  $objekts = new something;
  $objekts->printMe(); // manupraat shitais izdos "nekas", nevis 'aaa', jeb es kluudos?

   

  es pirms tam piemeeraa neieliku visu kodu, varbuut taapeec var saprast savaadaak ;/

 13. doma pareiza.

  kaa vareetu veel labaak:

   

  - tur kur izmanto mainiigos, lieto $this->mainiigais;

  function IsUser($ID){

  if(in_array($ID,$this->UserList)){...

   

  taadeejaadi Tu veersies pie shii objekta

   

  - kaadeelj padot objekta metodei (funkcijai) parametru, kuram funkcija pati tiek klaat?

  if(Users::IsUser($ID,$obj->UserList)){ => shito vareetu rakstiit kaa ieprieksheejaa piemeeraa.

  tehniski, protams, arii Tavs variants straadaas.

 14. Sveicinaati,

   

  ja kaadam ir veelme un interese - reku ir viens visai neslikts php frameworks.

   

  http://cakephp.org/

   

  varbuut veel kaads sheit ko taadu ir lietojis? atsauksmes, komentaari?

  nedaudz ir sanaacis pastraadaat - ir labs.

  viegli saprotams, patieshaam mazs peec izmeeriem, eerts un - jaa, efektiivs.

×
×
 • Create New...