Jump to content
php.lv forumi

book_writer

Reģistrētie lietotāji
  • Posts

    13
  • Joined

  • Last visited

book_writer's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

  1. Es tā vakar vakarā padomāju un nospriedu, ka varbūt kaut ko arī rakstīšu. Ja ne uz papīra būs ko uzlikt, tad varbūt kā citādi izmantot. Bet īsti zināšu pēc kādiem 2 mēnešiem - vēl nedaudz jāpaplāno pārējās lietas etc.
  2. Šo to parēķinot, nedaudz pieskaitot un atņemot, ar kādu aprunājoties nosecināju, ka pagaidām laikam klāt šim pasākumam neķeršos. Idejas nolikšu plauktiņā. Kāpēc tā? Jo grāmata kādu es gribētu uzrakstīt būtu plaša (pašam tādas patīk), bet kaut ko vairāk, kā 150Lpp Latvijā pirks retais. Bet ja pērk retais, tad cena par vienību ir augsta. Paskatamies uz žurnāliem: 100lpp un maksā 1.5Ls. Bet kāda šiem tirāža? Krietni lielāka salīdzinot ar to, kāda būtu tik lokalizētas specialitātes grāmatai... Žēl, ka šeit ir tik mazs patērētāju loks... žēl...
  3. Izmanto gan table, gan iframe - vajag tikai zināt kur viņus pielietot. Bet puisis (laikam puisis) vēlējies uzzināt maģisko vārdu 'CSS'. http://www.w3schools.com/css/
  4. Tas, ka uz lielu tirāžu var necerēt ir skaidrs, bet vai uz pietiekami lielu, lai būtu vērts veltīt laiku šai nodarbei. Ja nav vērts, tad tik pat labi to var izmantot, lai darītu citas lietas... Tērēt brīvo laiku vismaz dažus mēnešus un pēc tam uzskatīt ka tas ir iz labdarības pasākums, es nevaru atļauties. Vismaz ne tagad.
  5. Visticamāk, ja kaut ko arī rakstīšu, tad tas būs divās daļās un tas kas uzskatīs par nepieciešamu varēs iegādāties abas, bet kam nevajag, tas pats vainīgs. Runājot par pieradināšanu pie vienas DB. Nu tā jau īsti nebūs. Ir doma kā paraugu izmantot MySQL pirms tam veltot vienu nodaļu datu bāzu aprakstam (kas, kadēļ, kādi principi etc.). Tas, protams, nebūtu līdzekli pilnīgai izpratnei, bet ieskatam pilnībā pietiktu. Datu bāzes vispār ir ļoti liels lauciņš kurā spēlēties un atvēlēt pāris grāmatas. Bet neaizmirstam par mērķauditorijas zināšanu līmeni. Tas kas apgūs paredzētajā līmenī jau varēs tālāk pats izglītoties. Par JS. Atkarīgs no administrācijas sarežģītības. Lai uzrakstītu administrēšanas moduli vienkāršai lapai nekāds JS nav vajadzīgs. Savukārt, ja taisa sistēmu (portālu, vortālu), kurā info liks cilvēki, kuriem vajag smukus rediģēšanas rīkus, tad tas ir jau cits jautājums. Bet šis neietilpst grāmatai atvēlētajās lapās. Cik pagaidām ir redzams, tad vairāk šaubas ir nevis par grāmatas nepieciešamību, bet par manu līmeni (prasmi) izskaidrot konkrētās tēmas. Es ar nezinu vai to īsti varētu, bet ir idejas ko rakstīt, ir zināšanas, pieredze kodēšanā... Projekts var izgāzties, var arī izdzīvot... un kā īsti būs varēs pateikt tikai pēc tam, kad tas būs noticis vai nenoticis. Vienīgi vēl ir jautājums - vai pēc šādām lietām ir pieprasījums - cik Latvijā ir cilvēku kam kas tāds būtu nepieciešams... turklāt tādu, kas par to gatavi maksāt naudu. Šaubos ka daudz - pretējā gadījumā grāmatas jau sen būtu plauktos. Bet redzot ka PHP sps joprojām tiek pirkts (meklēts) - iespējams, ka arī kaut kāds pieprasījums būtu (pats zinu 3 cilvēkus, kas šo grāmatu ir iepirkuši).
  6. Ja taps grāmata uzzināsi :) Bet īsumā: ar XML var ļoti smuki aprakstīt lapas izkārtojumu. Kā jau teicu, tas nav īsts dizaina rīks, jo es viņu izmantoju tikai kā līdzekli, lai aprakstītu izkārtojumu utt., nevis lai kaut ko attēlotu. Bez PHP iesaistīšanas no XML izmantošanas dizainā nebūtu nekādas jēgas. Šādai pieejai ir daudzi plusi, bet par to grāmatā... ja tāda būs, bet ja nebūs iespējams, ka kādā Web lapā nopublicēšu savas konstrukcijas un pieredzi šajā sfērā.
  7. JavaScript diemžēl nav mana stiprā puse, tādēļ, ja arī kaut ko iekļaušu, tad tas būs window.close window.open līmenī. Ja runā par dizainu, tad es dodu priekšroku tīram XHTML, CSS, XML (jā - es nepārrakstījos par pēdējo (protams, šis nav tīrs dizaina veidošanas rīks, bet kombinēti ar PHP var paveikt brīnumus)). Pret JS līdz šim esmu bijis nepiedodami skeptisks, bet varbūt nākotnē kaut kas mainīsies, taču līdz šim manā praksē nav bijušas situācijas, kur bez viņa nebutu iespējams iztikt. Papildināts: DOM un citi zvēri arī tāpat kā JS nav mana stiprā puse :)
  8. Sākumā ideja par apvienoto PHP+XHTML+CSS bija tādēļ, ka biju domājis grāmatu adresēt cilvēkiem, kuri vienatnē kodē lapeles (vai vēlas to darīt). Ja iesācējs gribēs uztaisīt Web lapiņu viņam neiztikt bez visiem šiem trīs. Var jau, protams, dalīt 2 daļās, bet tas vēl ir jāapdomā. Ja tā būtu grāmata profiem (izteiktiem dizaineriem vai izteiktiem PHP koderiem), tad jau skaidrs, ka kopā jaukt nedrīkst, bet iesācējiem... Ne reizi vien ir gadījies tā, ka kāds man paprasa kā kaut ko uzkodēt PHP - kad iedodu viņam kodu, kurā iepīts XHML+CSS sākas jautājumi - a kas tas ir un ko ziemā ēd? Lūk šādiem tipiem bija domāts darbs. Bet var jau taisīt divas mazākas grāmatas, kas būtu it kā zem vienas sērijas "Web lapu izstrāde iesācējiem I: PHP+MySQL", "Web lapu izstrāde iesācējiem II: XHTML+CSS".
  9. grāmatu tālāk par saturu un ievadu nerakstīšu līdz nebūs skaidrības par 3) un 4). Vai kādam ir idejs kā to var noskaidrot? Varbūt kādam jau ir šāda informācija, skaitļi? Varbūt kādam ir zināma izdevniecību attieksme pret šādu literatūru?
  10. Manā uztverē process ir šāds: 1) Dzima ideja par grāmatu; 2) Pamatideju apkopošana par grāmatā atspoguļojamo informāciju; 3) Jāveic tirgus izpēte; 4) Projekta finansiālais lietderīgums; 5) Otrajā punktā izsdomātā, kombinēti ar trešā punkta ieviestajām korekcijām, realizēšana. Pēc citāda algoritma rakstīt grāmat Latvijā ir vājprāts. To var atļauties kādā lielākā valstī, kur tik un tā atradīsies auditorija, kas grāmatu pirks. Latvijā neveicot izpēti un neaprēķinot lietderību NAV jēgas neko uzsākt. Ir viens izņēmums: cilvēkam nav ko darīt un viņam patīk nodarboties ar labdarību. Runājot par iedvesmu: tāda jau ir krietnu laiku, tikai viņu liedz realizēt neskaidrības 3) un 4)....
  11. 2 Ugabuga: kāpēc tu domā, ka vēlme nopelnīt ir kaut kas slikts? Vai tu neej uz darbu ar vēlmi nopelnīt? Iespējams, ka ir altruistiskie fanātiķi, kam nauda nav vajadzīga un viņi gatavi atdot visu, lai tikai citiem tiek, par to pretī neko neprasot, bet tādā gadījumā viņiem nav jādomā par to kā izdzīvot. Uzskatu, ka radīt finansiāli neizdevīgu projektu (šajā gadījumā grāmatu) ir pilnīgi bezjēdzīgi. Ja nav iespējams nopelnīt projekts ir miris. 2 Analgiins: cik biezu bībeli? Sākumā ir doma aprakstīt nepieciešamās zināšanas, paņēmienus utt. nelielu Web projektu izstrādē (sākot no pamatiem beidzot ar kādu sarežģītāku piemēru). Tas cik sarežģītu finālu taisīt būs atkarīgs no tā cik ļoti izplūdīšu sākumā. Jo diez vai Profs gribēs grāmatu, kurā vismaz 1/2 būs ar viņam nevajadzīgu un sen zināmu info. Turklāt Profu, kas gribētu grāmatu latviešu valodā ir ļoti maz. Tāpēc pieļauju, ka, ja ir iespējams kaut ko izbīdīt, tad tā varētu būt grāmata iesācējiem, kurā aptvertas un analizētas tipiskākās problēmas Web lapu izstrādē PHP, XHTML, CSS. Pieļauju, ka grāmatas pluss varētu būt tāds, ka tas nav pliks PHP, bet kombinēts materiāls. Grāmata varētu tikt nobeigta ar vidējas sarežģītības konstrukcijām, kā arī dažām manis veidotām teorijām, pieejām PHP un Web izkārtojuma programmēšanā (kas, protams, iespējams nav 100% pareizākā pieeja visos gadījumos, bet ir konkrētas situācijas, kur ar šiem risinājumiem var sasniegt augstus rezultātus).
  12. Diez vai jautājot THP kaut ko var uzzināt. Ja arī pateiks kaut ko, tad šaubos, ka atklās īstos skaitļas. Varbūt ir zināms grāmatas metiena lielums? Ciks eksemplāros tā tika izdota - tad jau aptuvenos aprēķinus varētu veikt. Skaidrs, ka auditorija Latvijā ir maza un reti kurš gribēs maksāt lielu naudu par grāmatu. Bet pats esmu pircis grāmatas par programmēšanu par latiem 10 un uzskatīju to par ļoti labu cenu... tikai žēl, ka grāmatas krievu valodā. Ja būtu iespēja ņemt grāmatu latviešu valodā, tad manās acīs cena būtu sekundāra. Bet zinot situāciju valstī un cilvēku pirktspēju, kā arī attieksmi pret faktu "ak tādu summu par grāmatu - tas nav man"... Tieši tādēļ arī gribētos aprēķinus veikt pirms ķerties pie kā nopietna veidošanas (precīzāk - ir jau šis tas izdomāts, bet nezinu vai turpināt). A par kopēju darbu veidošanu esmu skeptisks - ir redzēts kā notiek kolhozu darbs. ne var sadalīt pienākumus, ne augļus...
  13. Kā Jums šķiet vai Latvijā ir vieta šādai grāmatai? Cik zināms PHP Soli pa Solim (s-p-s) lai gan nav tas spožākais darbs, joprojām tiek pieminēts kā avots iesācējiem. Jau kādu laiku ir doma uzrakstīt PHP, XHTML, CSS apvienoto mācību materiālu, bet gluži pa velti dalīt ar negribās. Tāpēc jautājums: vai Latvijā pēc šādas grāmatas būtu pieprasījums un cik ~ ar to varētu nopelnīt? (varbūt kāds zina kā šajā ziņā ir veicies PHP s-p-s?
×
×
  • Create New...