Jump to content
php.lv forumi

tomats

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  4
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by tomats

 1. Vēlos veidot projektu ar mikroservisu arhitektūru. Nevaru saprast, kā labāk strukturēt GIT repozitorijas - katru servisu savā GIT repozitorijā, vai arī visi servisi vienā repozitorijā, tikai katrs savā mapē? Ja katrs serviss savā repozitorijā, tad kā pēc tam savilkt tos visus kopā? Sainstalēt ar composeri kaut kādā vienā master-repo?

  Pieņemu kādam forumā ir lielāka pieredze ar abiem variantiem un varētu šo to pastāstīt, kā ir labāk un kāpēc. Paldies.

 2. Salīdzināt Go ar Laravel ir apmēram tāpat kā salīdzināt apelsīnu ar pastkastīti (tās ir divas pilnīgi dažādas lietas). Tādēļ šī diskusija vienkārši solās būt ļoti neproduktīva jau pašā saknē. Tāpat arī nav vērts runāt par to, kura ir "ideāla" valoda. Pasaulē ir daudz tukšrunātāju, kas mēģina vienu vai otru valodu smagi noliet ar samazgām vai arī nolikt dieva vietā, bet šajos cilvēkos nevajag klausīties. Sistēmas veiksmes pamatā ir tas, cik profesionāli programmētājs ir izplānojis lielāka mēroga arhitektūru/struktūru/patternus un valodai kā tādai ir maza nozīme.

  Ar PHP ir uzrakstītas gan izcilas sistēmas, gan sūdīgas sistēmas. Tāpat ar Go arī ir uzrakstītas gan izcilas sistēmas, gan sūdīgas. Ne viens, ne otrs fakts neko nepierāda.

 3. On 7/3/2019 at 7:02 PM, Džei said:

  Docker ir forša lieta. Iekš Netcore Izmantojam gan lokālā developmentā, gan arī automatizējot piegādes procesus uz staging/produkcijas vidēm. Esam aizgājuši tik tālu, ka pilnīgi visu turam uz docker, arī gitlab, jira, confluence, gitlab. Arī epasta serverus, jebko. 

  Vari iemest aci mūsu docker boilerplate, https://github.com/netcore/docker-boilerplate tas varbūt noderēs izveidojot savu. 

  'for dummies' resursi, ko izmantojam lai jauniņajiem paskaidrotu kas ir kas:
  Par docker: https://www.youtube.com/watch?v=YFl2mCHdv24
  Par docker compose: https://www.youtube.com/watch?v=Qw9zlE3t8Ko

  -  Lai ātri uzņemtu jaunus programmētājus varētu būt neliels learning-curve kamēr subjekts apgūst kas ir docker un kā ar to darboties, pēc tam viss ir ok. 

  -  Lokālās un produkcijas vides būs identiskas, konteineru galvenais pluss. Priekš image būvēšanas izmantojam Gitlab piedāvātos pipelines(Alternatīvas - Bitbucket, jenkins u.c. CI/CD servisi), kas piegādes laikā uzbūvē docker image un attiecīgi uz produkcijas vidi tiek piegādāts jau gatavs image. 

  -  Lokālā developmentā uz mac/win - docker ir lēnāks nekā homestead un var nedaudz besīt. Varbūt šis noder.  produkcijas vides uz linux ir ok, gandrīz bare metal speed. 

  - Docker izmanto image repozitorijas, lai projektiem būvētu tās - izmantojam Gitlab, vai var izmantot docker hub privātās repozitorijas. Šo daļu pašrocīgi uzstādīt ir neliels čakars un prasa nelielu izpētes daļu, bet nekas tāds kam nevarētu izrakties dienā vai divās cauri. 

  - Dockerī neeksistē virtuālie hosti, tāpēc lai uz vienas mašīnas turētu vairākas instances(piemēram staging vidē), kas izmanto :80/:443, lieliski palīdz Nginx proxy ko var apvienot ar letsencrypt helperi. 
   

  Varbūt ir mēģināts https://laradock.io/ ?

 4. Sveiki. Šobrīd strādājot pie PHP projektiem, komanda izmanto Virtualbox. Specifiskāk - lieto Laravel un Homestead.
  Sekojot haipam, ir vēlme tā vietā pamēģināt Docker.
  Galvenās lietas, kas mums ir svarīgas:
  1. Ātri uzņemt jaunus programmētājus, lai maksimāli maz kaut kas jāinstalē savā lokālajā vidē.
  2. Lai visas lokālās un produkcijas vides būtu maksimāli līdzīgas.

  Padalieties lūdzu ar pieredzi no citām komandām, kur šāda pāreja jau ir notikusi. Kādas mācības gūtas, kas bija forši, kas nebija? Kādus mācību resursus ieteiktu, izņemot oficiālo Docker dokumentāciju? Īsumā - gribam ar Docker atveidot kaut ko līdzīgu Laravel Homestead.

  Paldies.

×
×
 • Create New...