Jump to content
php.lv forumi

No0ne

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  148
 • Joined

 • Last visited

No0ne's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 1. Liels paldies, codez un php newbie!
 2. Vai arī kādu sarežģītu piemēru uzrakstīsi, kas darbojas visos gadījumos, kas ir topika sākumā?
 3. Nepieciešams precīzs skaitlis, nevis noapaļots. Vai nākamreiz pirms sāc stāstīt par googli, vari iedot kādu strādājošu piemēru? number_format() un money_format() diezgan daudz visādas problēmas ir pieminētas, tāpēc gaidu no gudrākiem cilvēkiem info, kurš varētu būt labākais variants.
 4. Interesē, ar ko varētu panākt šādu konvertāciju: 1 => 0.01 10 => 0.10 100 => 1.00 1000 => 10.00 10000 => 100.00 Attiecīgi input - skaitlis, output ##.## ar 2 cipariem aiz punkta, attieciigi tie būs santīmi
 5. Starp citu, kopš last posta nevienu problēmu vairs neesmu manījis. Varbūt kādam noderēs, ja gadīsies līdzīga situācija :)
 6. Arī pēc PHP atjaunināšanas problēma saglabājas. Statiskais kontents joprojām ielādējas perfekti arī brīžos, kad lapas nevar atvērt. Izpētīju visu, tomēr neko interesantu neieraudzīju Tikko ieraudzīju arī 504 erroru, attiecīgi nginxā beidzot normāls skaidrojums: upstream timed out (110: Connection timed out) while reading response header from upstream Nezinu vai tas ir saistīts ar iepriekš minēto 404 erroru vai vienkārši trāpīju tādā brīdī, kad reizi gadā izmet šādu erroru, bet, lai risinātu palielināju php-fpm max childrenus. Rīt jāskatās vai nošaušu divus zaķus ar vienu šāvienu :) Vēl pie nakts atziņām gribas piebilst, ka diezgan loģiski, ka vaina ir kaut kur PHP, jo 404 errors nozīmē, ka failu nevar atrast, bet kur nginx ņem to failu? nginx tā vienkārši neparāda .php failu kā tas notiek ar html vai citiem statiskajiem. PHP to pieprasa no 'upstream' fast cgi interpretētāja (?), kas manā gadījumā ir php-fpm. Savukārt, ja PHP-fpm ir nokāries, tad attiecīgi izmet erroru, ka tāda faila nav vai, ka pārāk ilgi mēģina pieslēgties utt.
 7. Tagad pamanīju, ka uz statiskajiem failiem šādas problēmas nav. Statiskie faili tieši tāpat stāv uz SSD. Sāku domāt vai ar PHP nav kas noticies. Atjaunināju PHP versiju, skatīšos vai vēl parādīsies šī problēma, vai pazudīs.
 8. Kods ir veiksmīgi darbojies gadus 3, nekas nav rediģēts. Saproti, nevis pašu lapu lādē ilgi, bet tajā brīdī, kad notiek šī figņa, tad neko nelādē - ne elementus, ne ko un tad kad tā figņa beidzas viss uzreiz aiziet. Teiksim šobrīd ieejot lapā ~1sek un lapa ir ielādējusies. Ja tad, kad notiek figņa ieieitu lapā: 30sek firefox lādētu un pa to laiku būtu blank page, tad pēc ~30sek, kad figņa beigtos pa 1 sek ielādētu lapu. Ja figņa nebeigtos nginx izmestu 404 not found, jo nav varējis piekļūt failam for some reason. Pēc tam figņa beigtos un viss lādētos atkal ~1sek līdz nākamajai reizei, kad tā figņa parādīsies pēc dažām minūtēm. Esmu diezgan drošs, ka to error logā varēja redzēt un tur bija jāmet 502 vai 500-to erroru. 404 not found nozīmē, ka nav iespējams piekļūt failam vai, ka fails neeksistē. Fails eksistē un strādā lielāko laika daļu normāli, tāpēc lūdzu padomājiet kāpēc varētu nevarēt atsevišķos brīžos piekļūt failam, kamēr SSD nav noslogots.
 9. Nu tas, protams, nav ideāls scenārijs, bet atbilstošākais šai situācijai :) Varbūt kaut ko par tēmu vari pateikt, nevis tikai izteikt savas domas par to, ka SSD ir sūds un, ka serverim, kurš var pavilkt 10x lielāku slodzi kā tam šobrīd ir, ir stulbi litk darīt to, ko viņš dara?
 10. Cietie kādu gadu apmēram stāv, viss ir darbojies nevainojami līdz šim. Diski raksta datubāzē datus, domājams, ka relatīvi maz + vēl tiek izmantoti video failu lejupielādēi un apstrādei pirms tiek pārvietoti uz HDD. Izmantoju šādu SSD Intel 520 Series (80k random IOPS, ~550MB/s) blackhalt, es neesmu linux eksperts un diezgan maz sapratu no tā linka, ko devi, bet vai tā vispār optimizācija ir vajadzīga, ja cietajiem nav liels I/O (procentuāli)? Man šķiet, ka problēma slēpjas kur citur.
 11. Sveiki! Man pēdējās dienās parādijusies problēma ar serveri. Verot vaļā lapu tā 90% gadījumu atveras tieši kā paredzēts ātri un bez problēmām, bet ik pa brīdim rodas tāda problēma, ka lapu ver ļoti ilgi vaļā. Ne tieši atsevišķus elementus ilgi lādē, piemēram, bildes, bet vienkārši pieslēdzas pašai lapai ilgi. Tad attiecīgi pēc kādām 30sek vai nu lapa aiziet vai arī nginx izmet 404 not found. Problēma ir cietajā diskā, jo 404 not found parādās, ja nevar piekļūt failam slodzes dēļ. Tad nu tādos brīžos izdomāju ar iotop pavērot I/O, bet viss ir normā. Papildus tam tie ir SSD diski un I/O limitu sasniegt ir praktiski neiespējami pie pašreizējajiem apstākļiem. Skatījos arī visu pārējo - swap netiek izmantots, load nav liels. Kas varētu būt par problēmu kādēļ cietie šādi uzvedas?
 12. Tu. Tā arī neieraudzīju, ko tu esi veidojis tavā tekstā.
 13. Negribu izteikties par pašu lapu, bet mani interesē, ko visu zinošanis F3llony ir izveidojis, ka katrā topikā, kur es paskatos viņš gudri dirš, ka neviens neko nemāk un ka viņš visu zin labāk.
 14. http://php.lv/f/topic/21111-sist%C4%93manal%C4%ABti%C4%B7a-vakance/ visiem, kas piesakās iesaku izlasīt manu komentāru
×
×
 • Create New...