Jump to content
php.lv forumi

Mysql


Gacha

Recommended Posts

Uzinstaleeju Mysql un itkā nokonfigurēju. Izlasīju, ka vajag 'php my admin' lai strādātu ar mysql. bet tur raada man taadu rindinju

 

$cfg['PmaAbsoluteUri'] direktīvai ir JĀBŪT nodefinētai Jūsu konfigurācijas failā!

 

un nezinu ko darīt. Vai kāds izpalīdzīgs cilvēks nevarētu palīdzēt?

Link to comment
Share on other sites

1) PhpMyAdmin ir sūds. Izmanto no Mysql.com lapas par brīvu lejupielādējamo Mysql Control Center.

 

2) Ja tomēr Tevi jau ir inficējuši ar PhpMyAdmin sērgu, tad pameklē uz savas servera vietas direktoriju phpmyadmin. Droši vien ...kaut kas .../public_html/phpmyadmin/.

 

3) Tur atrod failu, kam nosaukums beidzas ar config.inc.

 

4) Atver to failu (..config.inc) un atrodi rindiņu, kur ir kaut kas a la $cfg['PmaAbsoluteUri'] = "" un tur starp pēdiņām " un ", ieraksti kaut ko a la "http://localhost/phpmyadmin/" (ja tas brīnums griežas uz tava datora) vai "http://www.tavalapa.lv/phpmyadmin/" (ja tas brīnums griežas uz tavas lielās superduper lapas www.tavalapa.lv).

 

5) Varbūt tev tur vēl vajadzēs ierakstīt paroli un lietotājvārdu (password, login), bet varbūt arī ne. Pirmajā reizē paprovē vienkārši aizpildot to lauciņu, ko augstāk minēju.

Link to comment
Share on other sites

Nu es izdariiju, kaa tu teici un tagad nekaadus errorus nemet araa. Bet ja jau tu saki, ka Mysql control centre ir labaaks tad labaak panjemshu to, jo veel neesmu neo saacis dariit.

Gribēju parsīt ar ko un kur man sākt? Kur man tās datu bāzes saglabāsies? Gribu ar php palīdzību uztaisīt savā mājas lapā tā li jaunumus varu postot no interneta. Es tā jau uztaisīju, bet tas bija caur text failu. Bet cik saprotu tad tas ir baigi lēni, ja būs daudz informācijas, tapēc vajag mysql

Link to comment
Share on other sites

Nu te būs piemērs: Es dabūju vienu vienkāršu Guestbook un tur config failā ir jaieraksta

<?php

$server = "localhost"; // MySQL server
$db_user = "username"; // MySQL user
$db_pass = ""; // MySQL user's password
$database = "Database"; // MySQL database


?>

Nu sorry, ka esmu tik uzbāzīgs, bet te ir 2 bildes: myini.JPG

 

Un vēl šī: enviroment.JPG

 

Rakstu kā gribu bet nekādi nesanāk.

Link to comment
Share on other sites

Dodies uz http://www.mysql.com/downloads/mysqlcc.html un lejupielādē jaunāko versiju priekš Windows (0.9.4).

Uzstādi programmu.

Palaid programmu.

Tev parādīsies šāds logs:

01.gif

Aizpild to formu un nospied Apply.

Pēc tam Tev parādīsies galvenais darba logs.

Kreisajā pusē ir dinamisks servera sastāvdaļu saraksts.

Te būs uzreiz jau datubāzes mysql un test. Varbūt vēl kāda. Tās ir vajadzīgas paša mysql darbībai. Lai pievienotu jaunu datubāzi nospied ar labo peles pogu uz Databases un izvēlies New database:

02.gif

Datubāžu sarakstā tad parādīsies tava jaunā datubāze.

Ar datubāzes uztaisīšanu lieta nav darīta, tev vajadzēs tajā uzveidot tabulas. Datubāze rupji runājot ir kā viens Excel fails un tabulas ir kā viens Sheet.

Uztaisām tabulu "posti", kur tu liksi savus postus. Un uztaisa viņu šādi:

Uz savas jaunās db nosaukuma nospiež labo peles pogu (tajā programmā visām lietām var dabūt apakšizvēlnes ar labo peles pogu) un izvēlas Connect. Kad esam pievienojušies, tad parādās uzraksts Tables. Atkal spiežam ar LPP (labā peles poga) un izvēlamies Create Table. Aizpildām formu un aidā.

Aizpildi formu par šādiem lauciņiem:

1) post_id = integer tipa lauciņš, lai glabātu katra raksta identifikatoru ID

2) post_title = varchar(128) tipa lauciņš, lai glabātu katra posta virsrakstu. 128 - atļautais maks. garums.

post_text = text tipa lauciņš, kurš glabās tavu postu tekstu.

 

Pēc tam rakstām PHP skriptu, kas pievieno ierakstu datubāzei:

 

<?php

error_reporting(E_ALL); // lai redzam visas kljuudas

#savienojamies ar db

if ( $conn = mysql_connect('localhost','Tavs lietotājvārds te','Tava parole te') ) {

mysql_selectdb('datubazes nosaukums',$conn);

} else {

die('Neizdevas savienoties ar serveri');

}

 

# uztaisām ierakstu (nodefinējam): [id lauciņu nevajag norādīt, to izdomās pati DB):

$virsraksts = 'Posta virsraksts';

$teksts = '<p>Shis ir mans posts.</p><p>Te ir otrā rindkopa.</p>';

 

# ievietojam DB:

mysql_query("INSERT INTO tabulas_nosaukums (post_id,post_title,post_text) VALUES ('','$virsraksts','$teksts');

?>

 

Kad šo skriptu izpildīsi ar php, tad dodies uz Mysql Control Center un spied savā DB uz savas postu tabulas dubultklikski un redzeesi vai tabulaa ir pievienojies ieraksts.

Ja ir, tad meginasim ar PHP nolasit to ierakstu (meginasim nolasit pirmos desmit ierakstus):

 

<?php

error_reporting(E_ALL); // lai redzam visas kljuudas

#savienojamies ar db

if ( $conn = mysql_connect('localhost','Tavs lietotājvārds te','Tava parole te') ) {

mysql_selectdb('datubazes nosaukums',$conn);

} else {

die('Neizdevas savienoties ar serveri');

}

 

$res = mysql_query("SELECT * FROM tabulas_nosaukums LIMIT 10");

while ( $posts = mysql_fetch_assoc($res) ) {

echo '<h2>'.$posts['post_title'];

echo $posts['post_text'];

}

?>

Link to comment
Share on other sites

Tā es arī izdarīšu šovakar, bet pagaidām nevaru jo nezin kapēc man vairs nav vispasaules internets. Apollo mani pied...! Bet tev jb4 liels paldies par palīdzību. Prieks, ka ir tādi cilvēki, kuri var palīdzēt iesācējiem. Man vispār ir tāda doma izveidot mazu internet lapusīti, kurā būtu aprakstīts viss, kas vajadzīgs priekš iesācējiem gan internetam, gan drošībai ,gan visam pārējam kas ir vajadzīgs lai varētu strādāt ar datoru uz windows.

Link to comment
Share on other sites

Nu itkā izveidoju datubāzi un to mazo skriptiņu. Piekonektēties var, bet nevar ievietot: Parse error: parse error, unexpected ';' in d:\usr\www\post.php on line 17

un skriptu rakstiju shitaa:

<?php
error_reporting(E_ALL); // lai redzam visas kljuudas
#savienojamies ar db
if ( $conn = mysql_connect('localhost','gacha','') ) {
mysql_selectdb('posti',$conn);
} else {
die('Neizdevas savienoties ar serveri');
}

# uztaisâm ierakstu (nodefinçjam): [id lauciòu nevajag norâdît, to izdomâs pati DB):
$virsraksts = 'Posta virsraksts';
$teksts = '<p>Shis ir mans posts.</p><p>Te ir otrâ rindkopa.</p>';

# ievietojam DB:
mysql_query("INSERT INTO posts (post_id,post_title,post_text) VALUES ('','$virsraksts','$teksts');"

?>

Varbūt esmu šoto nepareizi nokonfigurējis pašā Mysql CC ? Varbūt kādu bildi vajag?

Link to comment
Share on other sites

Tradu kļūdu tavā kodā:

mysql_query("INSERT INTO posts (post_id,post_title,post_text) VALUES (','$virsraksts','$teksts')");

beigās nebija viena iekaviņa. Nu tagad itkā errorus nemet ārā, bet skatos, ka ieraksti DB neparādās..

Link to comment
Share on other sites

tā kā es te garāmejot un neidziļinoties problēmā, tad ieteikšu koda apakšā ielikt

echo mysql_info();

echo mysql_errno($mysql_savienojuma_id);

echo mysql_error($mysql_savienojuma_id);

 

tā, lai gadījienā var redzēt, ko tev pasaka mysql.

Link to comment
Share on other sites

Nu es ieliku to koda gabalu, bet tagad vienīgais ko viņš rāda ir ka nav nodefinēti varibļi no tava koda gabala. Ja vari tad lūdzu iedziļinies šājā postā :unsure: un palīdzi man, jo man vajag tikai pašu sākumu lai varētu ievietot dažas lietas DB. Man liekas, ka man ir kļuda Mysql uzstādīšanā. Paskaties tās bildītes. OK?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...