Jump to content
php.lv forumi

dra.lv - vēstuļu saglabāšana


Toms

Recommended Posts

Cik var manīt, tad katram lietotājam ir sava pastkaste - ienākošās un izejošās vēstules ir no vienas kastes, jo ID tām ir pēc kārtas.

 

Ja tā būtu tabula katram lietotājam, tad

id - primary

user_id

box (in/out) - boolean

text

...no kaa, kad u.c.

 

kaut kā interesanti, tak nevar būt, ka aktram lietotājam ir sava tabula? Nevaru izštukot to sistēmu :)

Link to comment
Share on other sites

Pēc idejas jau tabulas struktūra var būt:

 

id|lietotaja_vestules_id|paarejie dati

 

id lauks buus primary, autoincrement pašai db, bet lietotaja_vestules_id tiks skaitīts + 1 klāt katram lietotājam atsevišķi, kad viņš saņems vai nosūtīs vēstuli un pēc šī paša lietotaja_vestules_id notiks arī visi pieprasījumi lietotāja galā.

Link to comment
Share on other sites

katram lietotaajam nebuus sava tabula. vispaar var iztikt ar vienu tabulu ja kas :)

pac esmu uztaisiisijis veestulju sisteemu uz vienas tabulas un esmu ar vinju apmierinaats :) viss jauki straadaa :)

Link to comment
Share on other sites

man pagaidaam ir vienaa tabulaa, bet vinja nežēlīgā ātrumā aug liela. Viena vēstule 2 ieraksti - viena usera outbox un otra inbox.

 

Sak:

lietotaaju tabula"

ID|user|pass| bla blabla|message_id

 

 

veestulju tabula"

ID|user_id|message_id|box|text <-- box tjip 1-in 0-out

 

atlasiit? select from vēstuļu_tabula text WHERE user_id = jurka AND message_id = 64 AND box = in (vai out)

 

Lynx, tādā principā domāji?

Link to comment
Share on other sites

man pagaidaam ir vienaa tabulaa, bet vinja nežēlīgā ātrumā aug liela. Viena vēstule 2 ieraksti - viena usera outbox un otra inbox.

 

Sak:

lietotaaju tabula"

ID|user|pass| bla blabla|message_id

veestulju tabula"

ID|user_id|message_id|box|text  <-- box tjip 1-in 0-out

 

atlasiit? select from vēstuļu_tabula text WHERE user_id = jurka AND message_id = 64 AND box = in  (vai out)

 

Lynx, tādā principā domāji?

19775[/snapback]

 

var istikt ar vienu ierakstu, izmantojot laukus recipient_id un sender_id vietā box(1/0)

skaitīšana līdzīga :) - ātruma ziņā nekādu zudumu, bet datu apjomā - samazinās :)

 

Tavam variantam ir forši tas, ka pastāv iespēja mūvot msg uz citu box (teorētiski boxId = int(11) , vai boxId = varchar(...) )

Link to comment
Share on other sites

Toms:

Tu esi duraks pamatīgs, ja domā, ka draugiem.lv ir baigi krutā mājaslapa - sūds tas ir. Tak neredzi, kā viņa bremzē? Un kādas tur tabulas katram lietotājam - kaut ko tādu var iedomāties tikai pēdējais lāme...

Skaidrs, ka tie vēstuļu id attiecas uz konkrēto lietotāju un tavs lietotāja id glabājas sesijas mainīgajā vai kookijā, kāda starpība galu galā - indeksējas visi vajadzīgie id un viss notiek - pirmskolas vecuma izpratne...

Edited by Robis
Link to comment
Share on other sites

Toms:

Tu esi duraks pamatīgs, ja domā, ka draugiem.lv ir baigi krutā mājaslapa - sūds tas ir. Tak neredzi, kā viņa bremzē? Un kādas tur tabulas katram lietotājam - kaut ko tādu var iedomāties tikai pēdējais lāme...

Skaidrs, ka tie vēstuļu id attiecas uz konkrēto lietotāju un tavs lietotāja id glabājas sesijas mainīgajā vai kookijā, kāda starpība galu galā - indeksējas visi vajadzīgie id un viss notiek - pirmskolas vecuma izpratne...

19779[/snapback]

 

es nedomaaju ka draugiem ir sūds ... uz taisi pac taadu lapu, kas tur 10.000 cilveekus online ... aatri vien aprausies ...

jaa vinjiem ir vismaz 3 serveri , vismaz es domaaju , bildeem to4 ir sava kaste, gan jau ka mysql`am ar .

par veesuleem..

man ar staav vienaa tabulaa un ir tikai vien ieraksts un probleemu nekaadu. protams visu pareizi saindekseejot :)

Link to comment
Share on other sites

Toms:

Tu esi duraks pamatīgs

Robi, pats tu esi duraks pamatīgs, neatminos redzējis viņu sakam, ka draugiem.lv ir baigi kruta sataisīts. Vēl atceros tavus debīlos jautājumus, tagad laikam baigas papa jūties, bet īstenībā pamatīgs daunis vien esi.
Link to comment
Share on other sites

Paldies par viedokļiem, sev tīkamāko vēstuļu glabāšanas sistēmu izdomāju.

(Divās tabulās - viena litotāji, otra - visas vēstules)

 

 

P.S.

Attiecībā uz Robi - man nav ko piebilst :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...