Jump to content
php.lv forumi

Par RSS


spynode

Recommended Posts

Es uztaisiju mazu rss gjenereejoshu skriptinju savam saitam, bet man rodas jautaajums. Kuraa briidii man gjenereet to xml outputu ? Es varu rss taisiit kaa php failu, kursh araa padod tiiru xml (ieliek pats datus no datubaazes utt un izvada sevi kaa xml) ? Vai rss softs straadaa kaa browzeris ? vai arii man vajag pasham pie katra raksta pievienoshanas vai kautkaa tamliidziigi laist to skriptu lai vinjsh katru reizi atjauno kaadu xml failu uz servera, tad nu kursh attieciigi arii ir tas feeds.

Link to comment
Share on other sites

Es varu rss taisiit kaa php failu, kursh araa padod tiiru xml (ieliek pats datus no datubaazes utt un izvada sevi kaa xml)

Tieši tā.

 

Tev par RSS softu nekas nav jāzin, ja ģenerē RSS failu. Tam eksistē specifikācija, kurā aprakstīts, kādā formātā jābūt RSS failam. Un tu vadoties pēc tā formāta, ģenerē XML outputu. Un RSS softs māk to ielasīt, jo zin, ka tavam failam jābūt konkrētajā formātā.

 

Te jau pilnīgi ir tas pats, kas ģenerējot HTML. Tu tak neģenerē atsevišķu failu, un to padod browserim, bet takš uz outputu visu dod speciālā (HTML) formātā.

Link to comment
Share on other sites

... Es varu rss taisiit kaa php failu, kursh araa padod tiiru xml (ieliek pats datus no datubaazes utt un izvada sevi kaa xml)

 

... Tieši tā.

Nepiekritīšu, jo RSS ir domāts arī lai atslogotu serveri.

 

Jātaisa, lai XMLs veidotos pie raksta pievienošanas (ar php vai nu kā citādi), respektīvi, tiktu izveidots statisks fails, kuru "velkot" serveris tiktu noslogots minimāli (līdzīgi html nodošanai). Citādi sanāk, ka izpildas tas pats skripts, kas noslogo mysql, tikai neparāda dizainu (what's the point?).

Of course, ja tev ziņas tiek pievienotas vismaz 1 x pusstundā, tad lielas ideoloģiskās atšķirības varētu arī nebūt.

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, ja runaajam par RSS un servera noslodzes mazinaashanu, iesaku pieveerst uzmaniibu kanaala pubDate (ja RSS tiek veidots noteiktaa stundaa, kaa piemeeram aviizeem), kaa arii skipHours un skipDays (noraada stundas un dienas, kuraas jauni ieraksti noteikti neparaadiisies, liidz ar to RSS agregatori var shajaas dienaas/stundaas nemeegjinaat paarbaudiit vai RSS nav kas jauns paraadiijies) elementiem. Veel ir arii ttl elements, kas noraada peec cik minuuteem atjaunot RSS no servera (nevis izmantot keshu). Liidz shim cik esmu noveerojis Latvija cilveeki tos ignoree. Vaardsakot, ruupiigaak peetam RSS 2.0 specifikaaciju.

Link to comment
Share on other sites

/me aktīvi izmanto <ttl> elementu

ar skip* nekad nevar zināt ;)

tiek overridēts, ja feeds updateots manuāli, nevis pēc aggregatora timeouta (vairākumos)

 

bet galvenais jau lai statisks, a savu ~15 Kb izdošanu serverim jāiztur jebkurā brīdi

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...