Jump to content
php.lv forumi

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. paleto pro

  Scandiweb atsauksmes

  Tev iedos darba rīkus (datoru, programmatūru), Tev būs mentors, kurš mācīs kā darīt lietas pareizi un par to visu vēl beigās maksās. Kurā nozarē vēl vari būt nekam nederīgs darbinieks, kurš vēl grib mācīties, bet prasīt par to naudu? Ja Tu tiešām gribētu mācīties un kļūt labāks, tad būtu gatavs praksēties (jā, bez atalgojuma) kādu pusgadu profesionāļu komandā. jaja, saprotu, ka visiem jāmaksā īre, jāliek kaut kas vēderā, bet nu nav jau IT nozare nekāda naudas bedre, kas katram garāmgājējam nometīs viņa sapņu ciparu tāpat vien
 3. e-remit

  Scandiweb atsauksmes

  Brīdī, kad tev jāiegūst pieredze, izvēlies jebkuru darba devēju, kas tevi pieņem tādu, kāds esi! Ar laiku būs pieredze, tad varēsi arī plašāk izvēlēties darba devējus vai pasūtītājus.
 4. codez

  Scandiweb atsauksmes

  Žēl tikai, ka es esmu tikai viens no retajiem, bet pārējiem nesagādā problēmas +-70% savu darba augļu atdot citiem. Pat klaušu laikos Latvijas teritorijā klaušās bija jāstrādā no 5 - 25 dienām gadā, kas ir ap 2% līdz 10% no saviem darba augļiem jāatdod citiem. Dīvaini, ka tos sauc par verdzības laikiem, kaut tagad verdzība ir 7 - 35 reizes lielāka. Bet katram savs - ja viņam patīk, ka viņš regulāri tiek aplaupīts, lūdzu, lai maksā pēc pilnas programmas. Žēl vienīgi, ka tā rezultātā visas sabiedrības attīstība krietni atpaliek no tās, kas varētu eksistēt ekonomikā, kurā dominē tirgus ekonomika, nevis sociālisma komponente. Visvairāk cieš tieši tās sfēras, kurās šis sociālisms dominē, kā izglītības sistēma, kura principiāli nav mainījusies 100+ gadus un vēl joprojām ir tāda, kura bija paredzēta paklausīgu rūpnīcas strādnieku radīšanai un veselības aprūpe, kurā neviens nav ieinteresēts tev sniegt pakalpojumu, tāpēc tā ir atpalikusi, nemoderna un būtībā bieži vien nepieejama (rindas mēnešiem).
 5. briedis

  Scandiweb atsauksmes

  Uj, nesāciet par nodokļiem, @codez tiek trigerots ne pa jokam, nav jau pirmā reize :D @TTT žēl, ka netiki draugiemgroup, bet nu nokārt degunu nevajag, jāstrādā pie saviem projektiņiem, for fun, mācies Laravel, dažādus izstrādes patternus (dependency injection, piemēram), mācies rakstīt unittestus, VueJS. Tad pēc kāda cītīgas mācīšanās gada, notiekti mēģini vēlreiz.
 6. codez

  Scandiweb atsauksmes

  Ja tu saņēmi vairāk, nekā samaksāji nodokļos, tad tu saņēmi naudu, kura ir atņemta citiem. Tātad sanāk, ka dzīvoji uz citu rēķina, pietam sistēmā, kura vardarbīgi atņēma šiem citiem naudu. Ja mazāk, tad visi jautājumi tāpat atkrīt. Maksājot naudu valsts budžetā, tā mistiskā veidā nepaliek vairāk, nekā visi kopā samaksājuši. Saņemot uz rokas vairāk un pats menedžējot savas sociālās garantijas, kopējais ieguvums ir daudz lielāks, nekā uzticot to valsts neefektīvajam aparātam. Es personīgi jebkurā laikā izvēlētos saņemt 2000 uz rokas un nemaksāt nodokļos necik, nekā 1000 uz rokas. Par iekrāto 1000 katru mēnesi es varētu sev nodrošināt pietiekami plašas sociālās garantijas, kuras būtu daudzkārt lielākas, nekā valsts nodrošinātās.
 7. codez

  Scandiweb atsauksmes

  Būtībā ir 2 veida nodokļi - tiešie un netieši. Tiešie ir tādi, no kura tu maksā par konkrētu pakalpojumu. Piemēram, tiešais varētu būt degvielas akcīzes nodoklis, ja tas pilnībā tiktu ieguldīts ceļu uzturēšanā. Attiecīgi maksāt vajadzētu tikai tiešos nodokļus un tikai tādus, kuri +- ir proporcionāli tam, cik tu tērē doto pakalpojumu. Tāpat tiešais nodoklis parasti būs tieši saistīts ar pakalpojuma izmantošanu, tas ir, ja tu izmanto šo pakalpojumu, tad procesā maksā šo nodokli. Visi pārējie pašreiz eksistējošie nodokļi (IeN, Soc.nod., PVN, NĪN) ir zagšana un modernā sabiedrībā tiem nebūtu jāeksistē, tāpēc no tādiem jāizvairās, cik vien iespējams. Tāpēc nē, nodokļus nevajag maksāt, kas praksē izpaužas kā ceļu meklēšana kā pēc iespējas samazināt nodokļu daudzumu, gan ar legālām, gan nelegālām metodēm. Maksājot nodokļus nauda no tavām rokām aizplūst valsts aparātā, bet valsts aparāts naudu izlieto daudzkārt sliktāk, tā rezultātā, maksājot nodokļus, tu patiesībā pasliktini valsts ekonomisko attīstību. To arī pierāda prakse, ka valstis ar mazākiem nodokļiem ir ekonomiski attīstītas (Šveice, Japāna, Singapūra), bet valsts ar lieliem nodokļiem, agri vai vēlu piedzīvo sociālistisko valstu likteni - ekonomikas sabrukumu.
 8. Kasspars

  Scandiweb atsauksmes

  Nodokļus vajag maksāt, bet mūs valstī tie ir mežonīgi lieli. Ja tu saņem uz rokas 400Eur, tad darba devējs valstij nodokļos atdod ~400Eur Iedomājies to šādi. Tev alga ir 800Eur un tur katru mēnesi no tās valstij atdod 400Eur. Tev paliek 400 Pēc tam tu veikalā pērc maizi un no tās 21% (PVN) atkal aiziet valstij Tu ielej bākā benzīnu un tam ir gan PVN gan akzīces nodokluis, kas arī aiziet valstij
 9. TTT

  Scandiweb atsauksmes

  @codez, man pirms gada bija operācija pēc kuras pusgads bija jāpavada ar dzelzs aparātu kājā. Un zini, lai vai cik sačakarēta Latvijā ir nodokļu politika, tomēr nesūdzējos par to slimības pabalstu kuru saņēmu. Uz pensiju šajā valstī neceru, bet sociālās garantijas slimības vai bezdarba gadījumā vēlos saņemt un tāpēc arī vēlos maksāt nodokļus.
 10. codez

  Scandiweb atsauksmes

  Nauda darba devējam mistiski nerodas vairāk, ja viņš tev to maksā savādāk. Ja tu darba devējam izmaksā B naudas vienības, naudu, kuru tu saņem uz rokas ir R, bet nodokļos tiek samaksāts N, tad R = B - N B +- būs konstants, tātad, jo lielāks N, jo mazāks R. Apzināta vēlme gribēt mazāku R un lielāku N, ir muļķības pazīme. Nodokļi ir zagšana, kur tev ar varu un fiziskas izrēķināšanās draudiem, tiek atņemta liela daļa tavu darba augļu pret tavu gribu. Tev pieder tavs ķermenis un tātad arī tā radītie darba augļi un nevienam nav ne morālu, ne ētisku tiesību, pretendēt uz šiem darba augļiem, pret tavu gribu, jo pretējā gadījumā viņiem ir tiesības uz tavu ķermeni, kas nozīmē, ka esi vergs.
 11. TTT

  Scandiweb atsauksmes

  @nice1, tika mēģināts. Līdz tam līmenim vēl jāaug. @zrks11, žēl, algu aploksnē nevēlos saņemt.
 12. zrks11

  Scandiweb atsauksmes

  Cik dzirdēts no paziņām, tad esot diezgan liela raušanās un algas ir aploksnēs. Bet nu cik bildēs redzams, tad ballītes to atsver.
 13. nice1

  Scandiweb atsauksmes

  Kādēļ nemēģini to pašu draugiemgroup? Piem: https://draugiemgroup.com/lv/darbs/it-inzenierzinatnes/d510502de0e8
 14. TTT

  Scandiweb atsauksmes

  Pašmācības ceļā apgūstu PHP/Laravel, paralēli meklējot darbu kā jaunākais PHP programmētājs. Pagaidām darba meklējumi nesekmīgi. www.likeit.lv visu laiku figurē Scandiweb vakance, vienīgi tur ir norādīta ļoti maza alga (sākot no 400 buto). Vai kādam ir kas zināms par šo uzņēmumu? Būtu ar mieru strādāt par mazāku algu, ja darbs ir labs un varu turpināt mācīties. Kuri uzņēmumi ir pretimnākoši cilvēkiem bez iepriekšējas darba pieredzes IT jomā? Pieteicos arī uz Dynatech, no viņiem vēl gaidu atbildi.
 15. Last week
 16. e-remit

  Darba uzdevumi

  Tāfeles uzdevums nav gluži tāds, ko vienatnē pildīt, bet intervijas laikā: "Pastāsti, kā tu risināsi šādu gadījumu!" Uz tāfeles nav jābūt precīzam, kompilējamam kodam, bet pseidokodam, varbūt blokshēmai. Tas viss tiek rakstīts sarunājoties un tad var redzēt, kandidāta domu gājienu, īpaši, ja kandidāts ir students, par kuru tāpat skaidrs, ka viņš vēl jāapmāca.
 17. Kemito

  Darba uzdevumi

  Bakstīšanās princips ir, kā Roze saka, bet man personīgi liekas, ka šo lielāko testa uzdevumu cilvēkam ir jāpilda vidē, kas ir nepiespiesta, kas parasti ir, mājas uzdevums. Uz vietas, uz cita kompīša tur kaut ko klaburēt parasti neko labu nerāda, dēļ fakta, ka daudzi cilvēki satraucas, nedz jūtas ērti, pārliecināti, jāsaprot arī cilvēciskais faktors. Pēc tam, vai pirms tam, nointervēt vēl cilēku, jau būs zināma skaidrība, papildus tam, var iedot kopā kā trešo kārtu, kopā ar kādu vadošo devu, kopīgi atrisināt/risināt kādu problēmu, uz vietas, cilvēks jau būs mazliet apradis.
 18. Roze

  Darba uzdevumi

  Rakstīšana ar pildspalvu uz papīra (nu vai ar krītu uz tāfeles) ir veids kā novērtēt cilvēka spēju formulēt savas domas kopumā. Īpaši, ja atlasei ir jaunatne, kurai (lielai) daļai mūsdienās ir problēmas ar uzmanības noturību un/vai arī viss līdz šim ir tapis uz "bakstīšanas" principiem. Vai tas konkrēti der un ir vajadzīgs atlasot kodētājus, iespējams, ir cits jautājums, bet sava nozīme tam noteikti ir.
 19. briedis

  Darba uzdevumi

  Parasti ir vai nu klātienes vai attālinātais uzdevums + intervija.
 20. detektiivs

  Darba uzdevumi

  Tātad 6h + vēl pašas intervijas sarunas? Nav tā kā nedaudz par traku? Es teiktu, ka attālinātais uzdevums ir lieks, ja ir klātienes uzdevums. Un arī klātienes uzdevums 3h garumā, manuprāt, ir pārāk ilgi. Parasti jau pirmajā stundā var saprast koda rakstības kultūru un uz kurieni tas viss virzās.
 21. briedis

  Darba uzdevumi

  Nez vai tas ir labāk. Cilvēkam jau tā liels stress, un, ja kāds, kas sēž blakus skatās uz pirkstiem, tas baigi nepalīdzēs. Viens no klātienes uzdevumiem mums ir neliela uzdevuma pabeigšana, nevis rakstīšana no 0. Tas arī labi parāda kā cilvēks spēj lasīt un izprast esošu kodu.
 22. codehighriga

  Darba uzdevumi

  Ja gribi redzēt, kā cilvēks raksta kodu, tad iedod viņam rokās laptopu un sēdi blakus. Kāpēc jāmuļķojas ar tāfeli?
 23. e-remit

  Darba uzdevumi

  Kādreiz man uz lapas bija daži uzdevumi, lai apjaustu pretendenta prasmes. Bija viens piemērs ar nedaudz samuķītu kodu, lai redzētu, cik pārzin PHP nianses un spēj lasīt kodu; bija pāris jautājumi, kurus zināt var tikai ar pieredzi. Pēdējais punkts bija - parādi savu koda piemēru. Jautājumi nebija daudz, vairāk, lai sarunas gaitā uzreiz varētu novērtēt. Vietā, kur pašlaik strādāju, tāfeli tieši izmanto, lai novērtētu domu gājienu, jo ir diezgan nereāli atrast cilvēku ar vajadzīgo prasmju kopumu (nav PHP), tad jānovērtē, vai šis cilvēks spēs kaut ko apgūt un izdomāt. Kurš mūsdienās ar krītu raksta?
 24. briedis

  Darba uzdevumi

  Tāfele imho ir pats tizlākais veids kā testēt. Mums ir gan attālināts uzdevums, gan arī klātienes uzdevums. Klātienes parasti aizņem 2-3h, attālinātais arī +- 3h.
 25. aaxc

  Darba uzdevumi

  Tā izklausās. Bet vispāŗ būtu interesanti, mēs tieši meklējam darbiniekus un es varētu nākamajam pretendentam prasīt uzrakstī kodu ar krītu uz tāfeles :D Tik tā tāfele kautkur jāatrod..
 26. Earlier
 27. Leotard

  Darba uzdevumi

  Tas Tev kursa darbam vajadzīgs? ;)
 28. Razer

  Darba uzdevumi

  Kāds jūsuprāt ir optimālākais veids pārbaudīt pretendenta programmēšanas prasmes? Zinu šādus: Mājas uzdevums Kodēt noteiktu uzdevumu uz vietas pie iedota PC Uzdevums uz tāfeles Uzdevums kur pretendents aizpilda jautājumus uz lapas ar atbildes iespējām Vienkārši uzdot tehniskus jautājumus Kādi plusi mīnusi katram jūsuprāt?
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...