Jump to content
php.lv forumi

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. Last week
 3. Čau. Ir izveidota PHP sistēma ar video zvana fīču, izmantojot WebRTC un Pusher. Tagad jāatrod veids, kā sistēmā veiktos video zvanus ierakstīt - lai varētu analizēt, ko kurš zvana laikā ir teicis. Vai ir ieteikumi, kā to darīt? Vajadzētu panākt, lai video iet nevis kā peer-to-peer tikai starp abiem browseriem, bet gan caur kādu manā kontrolē esošo serveri un tur tad arī veikt ierakstu. Diemžēl nav ne jausmas, kā ko tādu panākt un no kura gala vispār ķerties klāt. Ja ir kāds third-party risinājums par saprātīgu cenu - arī var piedāvāt. Zvanu apjoms - līdz 300 zvaniem dienā pa 15min.
 4. Zefirs

  Go or not to Go

  Nav tik traki ar Go darba vietām https://interum.lv/vakances , turklāt vienmēr ir opcija strādāt attālināti un pelnīt vairāk vai relokācija ārzemēm. Pēc labiem speciālistiem vienmēr ir pieprasījums. Ideālas valodas nav, katrai ir savs pielietojums. Man Go nepatīk error handlings, tādēļ gaidu v2 versijas izlaišanu. Ir vēl citi mīnusi, kuri tiek adresēti v2, bet tie mani mazāk uztrauc.
 5. Ar Go šobrīd atrast pilna laika darbu Latvijā būs pagrūti. Forši, protams, ja esi paspēlējies un šo to zini par valodu - tas tev par sliktu nenāks. Bet tomēr pilna laika darba vietas nav un nebūs ne Go, ne arī kādā citā no trendīgajām valodām, kam Latvijas tirgū ir tendence parādīties un pazust. Domāju, ka mēs vēl ļoti ilgi Rīgā redzēsim pārsvarā PHP, Java un Python.
 6. Libraries vs Frameworks Go tomēr ir vairāk libraries nevis full fledged frameworks
 7. Izskatās ka Go vienkārši nav tik daudz un tāda mēroga freimworki tāpēc tā nekorekti uzrakstiju Vienkārši gribās sūdīgi kodēt patīkamākā un vieglāk uzturamākā valodā(vai framework) kurš nenomirs pēc pāris gadiem(kā piem. Kohana), sēkot populārām tendencēm un būt pieprasītam darba tirgū. Esmu mēģinājis PHP, .NET, Node.js, Go un vēl dažas ERP sistēmas ar savām vālodām en tomēr principi/patterni/stils atšķirās. Ar dažām bija diezgan pretīgi strādāt
 8. Pats esmu nedaudz rakstījis Go pēc tam, kad visu laiku ar PHP ir būts. Viss, ko varu pateikt - eksperimentē un dari. Katrai programmēšanas valodai būs nemākuļi, kas tik vien māk pateikt, ka x valoda ir sūds, y ir daudz labāka. Neiemācīsies abas valodas ideāli (drošvien), bet līdz ar to Tev jau pavērsies lielāks iespēju spektrs. Kā arī, bieži vien tās "obligātās" prasības vakancēs ir tādas, kur vēl vari būt neuzzaļojis tomāts, bet Tevi tāpat paņems. Pieredzei par sliktu nenāks. Good luck on your journey!
 9. Zelta vārdi. No uzņēmuma skatu punkta valodai ir nozīme tikai tajā, cik viegli būs atrast jaunus programmētājus, vai kādu kas spēs uzturēt sistēmu, kā arī cik maksā tie programmētāji. Valoda ir valoda, programmēšanas principi/patterni/stils ir praktiski neatkarīgi no valodas. Ja kodē sūdīgi PHP, tāpat arī kodēsi sūdīgi Go..
 10. tomats

  Go or not to Go

  Salīdzināt Go ar Laravel ir apmēram tāpat kā salīdzināt apelsīnu ar pastkastīti (tās ir divas pilnīgi dažādas lietas). Tādēļ šī diskusija vienkārši solās būt ļoti neproduktīva jau pašā saknē. Tāpat arī nav vērts runāt par to, kura ir "ideāla" valoda. Pasaulē ir daudz tukšrunātāju, kas mēģina vienu vai otru valodu smagi noliet ar samazgām vai arī nolikt dieva vietā, bet šajos cilvēkos nevajag klausīties. Sistēmas veiksmes pamatā ir tas, cik profesionāli programmētājs ir izplānojis lielāka mēroga arhitektūru/struktūru/patternus un valodai kā tādai ir maza nozīme. Ar PHP ir uzrakstītas gan izcilas sistēmas, gan sūdīgas sistēmas. Tāpat ar Go arī ir uzrakstītas gan izcilas sistēmas, gan sūdīgas. Ne viens, ne otrs fakts neko nepierāda.
 11. Vai ir kādam pieredze ar Go reālajos projektos? Kā ir pāriet no php? Sāku bakstīt un ļoti daudzas lietas iztrūkst(ja teiksim salidzina ar Laravel), bet visu varu diezgan viegli uzkodēt pats. Patīk vienkārša package sistēma, standarta bibliotēkas, smuks vienkāršs kods, concurrency out of the box(ko gan pagaidam neizmantoju). Mazliet mulsina ka OOP vietā ir kaut kādi interface un embedded struct. Kuru valodu jūs uzskatāt par 'ideālu' vai tuvu tam?
 12. Faks

  Ilgvars

  hmm, ja vēlaties sadarboties droši pm kā ari nosūtiji jums ziņu uz ēpastu privāti.
 13. Earlier
 14. Pārāk liela miskaste, labāk salikt pašiem savu boilerplate un izkost līdz galam kā strādā docker, tas palīdzēs to veiksmīgāk izmantot gan projektiem, gan iekšējiem servisiem.
 15. Varbūt ir mēģināts https://laradock.io/ ?
 16. codehighriga

  Apmācība/Kursi

  Amazon piedāvā dažādus kursus, par kuriem vēlāk iespējams iegūt arī viņu sertifikātus. Tur ir devops, machine learning un tml. Kursi parasti ir bez maksas, bet sertifikācija maksā pāris simtus dolāru. https://aws.amazon.com/training/ Ja par augstskolām, tad viena no tuvākajām, kur ir pieejams kaut kas jēdzīgs, ir Tallina ar "Cyber Security" programmu. https://www.ttu.ee/?id=175198
 17. Wuu

  Apmācība/Kursi

  Labprātīgi, piespiedkārtā, jāatrod sev kaut kādi kursi vai apmācības. Varbūt ir kādi ieteikumi, no prakses Latvijā? Interesē, IOT, Full-Stack, drošība, nekāda PHP
 18. Docker ir forša lieta. Iekš Netcore Izmantojam gan lokālā developmentā, gan arī automatizējot piegādes procesus uz staging/produkcijas vidēm. Esam aizgājuši tik tālu, ka pilnīgi visu turam uz docker, arī gitlab, jira, confluence, gitlab. Arī epasta serverus, jebko. Vari iemest aci mūsu docker boilerplate, https://github.com/netcore/docker-boilerplate tas varbūt noderēs izveidojot savu. 'for dummies' resursi, ko izmantojam lai jauniņajiem paskaidrotu kas ir kas: Par docker: https://www.youtube.com/watch?v=YFl2mCHdv24 Par docker compose: https://www.youtube.com/watch?v=Qw9zlE3t8Ko - Lai ātri uzņemtu jaunus programmētājus varētu būt neliels learning-curve kamēr subjekts apgūst kas ir docker un kā ar to darboties, pēc tam viss ir ok. - Lokālās un produkcijas vides būs identiskas, konteineru galvenais pluss. Priekš image būvēšanas izmantojam Gitlab piedāvātos pipelines(Alternatīvas - Bitbucket, jenkins u.c. CI/CD servisi), kas piegādes laikā uzbūvē docker image un attiecīgi uz produkcijas vidi tiek piegādāts jau gatavs image. - Lokālā developmentā uz mac/win - docker ir lēnāks nekā homestead un var nedaudz besīt. Varbūt šis noder. produkcijas vides uz linux ir ok, gandrīz bare metal speed. - Docker izmanto image repozitorijas, lai projektiem būvētu tās - izmantojam Gitlab, vai var izmantot docker hub privātās repozitorijas. Šo daļu pašrocīgi uzstādīt ir neliels čakars un prasa nelielu izpētes daļu, bet nekas tāds kam nevarētu izrakties dienā vai divās cauri. - Dockerī neeksistē virtuālie hosti, tāpēc lai uz vienas mašīnas turētu vairākas instances(piemēram staging vidē), kas izmanto :80/:443, lieliski palīdz Nginx proxy ko var apvienot ar letsencrypt helperi.
 19. Sveiki. Šobrīd strādājot pie PHP projektiem, komanda izmanto Virtualbox. Specifiskāk - lieto Laravel un Homestead. Sekojot haipam, ir vēlme tā vietā pamēģināt Docker. Galvenās lietas, kas mums ir svarīgas: 1. Ātri uzņemt jaunus programmētājus, lai maksimāli maz kaut kas jāinstalē savā lokālajā vidē. 2. Lai visas lokālās un produkcijas vides būtu maksimāli līdzīgas. Padalieties lūdzu ar pieredzi no citām komandām, kur šāda pāreja jau ir notikusi. Kādas mācības gūtas, kas bija forši, kas nebija? Kādus mācību resursus ieteiktu, izņemot oficiālo Docker dokumentāciju? Īsumā - gribam ar Docker atveidot kaut ko līdzīgu Laravel Homestead. Paldies.
 20. Ilgvars

  Ilgvars

  E-pasts saziņai ilgvars@rigasziedi.lv
 21. Bilty

  Ilgvars

  Sveiki! Iedod e-pastu, kā ar tevi sazināties
 22. Ilgvars

  Ilgvars

  Sveiki! Vai šeit ir kāds programmētājs ar kuru var runāt par regulāriem nelieliem programmēšanas darbiem interneta veikala uzturēšanā un uzlabošanā? Cerams neesmu pārkāpis nekādus foruma noteikumus un drīkstēju jautāt? :) raksti: ilgvars@rigasziedi.lv
 23. moonshine

  Scandiweb atsauksmes

  Esmu tur strādājis uz laiciņu. Uzreiz varu teikt, ka, var teikt, viss, ko viņi dara, ir Magento 1/2 kā bāze. Tāpēc, ja pieteicies uz "Laravel developer" vakanci, figa Tev būs ne Laravel, ne smakas no tā. Tāpat ar mani bija, sanāca aplauziens, bet pieņēmu piedāvājumu pēc veiksmīgi izpildīta testa dēļ "jaunas pieredzes" (fancy term for money at that moment). No sākta gala nemīlēju strādāt ar Magento. Tomēr nosaukšu arī, kas tur labs tai visā: - Iespēja dabūt močnus laptopus dēļ tā, lai tavi esošie dzelži neapd*rstos no Magento kā tāda, - ieēsties var picu un citas lietas piektdienās, - ir mentori (taču var sanākt kā man, ka mani svaidīja no viena mentora pie otra since nobody really gave a f*ck about helping, un tā līdz atradīsies kāds labs cilvēks), - tusēšana, pat samērā bieži, - komandējumi - saka, ka ir apmaksāts, bet par ceļu pašam būs laba summa jāmaksā (varbūt pat tas ir normāli, pat līdz šim nav tādā kompānijā vairāk būts, kur tāda lieta būtu). Ā, un pretty much tikai tie SW reprezentējošie "naži" tur dodas, neesmu dzirdējis, ka jaunie tur tiek tā vispār, - on-boarding - tas, kas tur "on-boarding uzdevumos", var likt vienai acij raustīties no cringe, bet tam jāiziet cauri, savādāk Tev ļoti pievērsīs uzmanību sievietes...no HR, sakot, ka tas viss ir obligāti, savādāk būs problēmas. No gaišās puses, un kāpēc to lieku kā plusu, vismaz dabū iepazīt savu PM. Ir tur viens tāds īpašs PM, zem kura strādājot sāksi pārdomāt savu karjeru kā tādu, vienkārši _gg_.. Good luck with that, buddy. - apmaksā Tev gym (līdz 35 eur). Nezinu, vai šim dot pozitīvu/negatīvu zīmi priekšā, bet ir tur tādi PM'i (kas nav bijuši progeri), kas māk kodēt Magento labāk kā daudzi jaunpienācēji, kas varbūt ko izsaka. Tā kā, ja patīk open space, kur Tev blenzīs monitorā visi, ko Tu dari, why not. Pastrādāsi arī ar modernām lietām (pretty much cenšas izslaukt katru pili no jaunajām tehnoloģijām, kā saka - bandwagon-ing, būs PWA, blockchain utt). Pretty much sums up, laikam neko nepiemirsu.
 24. Kamēr Discord dzīvos ar saviem botiem, tikmēr node arī būs populārs :)
 25. Node.js nav framework un man liekas viņš paliks uz ilgākiem laikiem.
 26. precīzi otrādāk.. nevienam JS frimworkam - ta vispār nevienam frimworkam nav nākotnes - to dzīves laiks ir apmēram 5 gadi... PHP tomēr ir kā valoda, tāpat tīrs JS ... a - visādi NODE un citi brīnumi, nāk un iet .. pēc laika neviens pat neatcerās kas tur bija.. Tīrās programmēšanas valodas - saglabājās gadu desmitiem .. paskaties - teiksim C (C++) .. joprojām ir aktuāla valoda.. un būs vel ilgu laiku, jo nekas labāks nav izdomāts..
 27. Paldies par padomiem! Ņemšu vērā!!
 28. nav svarīgi kur tu izvadi datus... fails: xxx.php <?php /// izvadam datus no datubāzes CSS izskatā ... ta kaut vai pliku meiču izskatā - ka tik brauzeris saprot echo END <<< .super_duper_css_klase{ color: {$mainīgais_no_db['super_css_krasa']}; border: {$mainīgais_no_db['super_css_borderis']}; $vienkarsh_mainigais { $mainigais_masivs['masivs_xx'] } ... } END: ?> ta vari izvadīt ko tev vajag, arī Echo strādā - tikai 1 līnijā !! Papildus aizmirsti kombināciju <?=$mainigais;?> .. un uz visiem laikiem.. izmanto pilno - un vienīgi <?php echo $mainīgais; ?> ... EDIT: palaboju kodu- masiva elementi jāliek {} savādāk būs kļūda, un nevarēsi saprast kāpēc.. parastais mainīgais bez {}, tāpat nebiju uzlicis echo .. ātrumā rakstiju..
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...