Jump to content
php.lv forumi

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. Sāksim ar to, kā pareizi nosaukt to, ko tu vēlies izmantot :) https://laacz.lv/tmp/loc.php?vards=repozitorijs&dzimte=1 - repozitorijs (tas, viņš - ja vēlies draugu).
 3. Last week
 4. Viss projekts ir vienā repozitārijā. Mans izaicinājums bija uzbūvēt API CRUD dažādām tabulām. Tāds risinājums ir, lai sistēma būtu scalable. Otra lieta - ja kāda servisa datu avots mainās - (teiksim, mainās ārējā sistēma), lai ir vieglāk pārrakstīt tikai attiecīgo servisu.
 5. Reku, ja kādam galīgi nav ko darīt un gribas, lai viņa darbs netiek novērtēts un tiek pastāvīgi steidzināts. https://m.ss.lv/msg/lv/work/are-required/programmer/kiebi.html saprātīgas naudiņas, maksimums mēnesis darbam, nebaidies no apjomiga darba. :D :D
 6. Rekur veids kā fiksi atrast haltūru - apstaigā facebook, kur mazie tirgotāji piedāvā produktu piegādes uz mājām, un piedāvā ātri uzcept kkādu mazu e-veikalu, kaut vai izmantojot esošas platformas :)
 7. Tas, ka atsevišķi programmētāji strādāja tieši kādās visvairāk skartajās nozarēs, ir maznozīmīgi, jo pieprasījums pēc programmētājiem ir ļoti liels. Bet, savukārt, daudzās citās nozarēs, kurām tagad jāpielāgojas jauniem apstākļiem, nāksies pastiprināti pielāgot arī svarīgākos instrumentus un IT šodien ir viens no svarīgākajiem instrumentiem praktiski visur. Slikti ir/būs ļoti daudziem, bet ne programmētājiem. Programmētājiem darbs paliks ļoti stabils un pieprasīts, savukārt, uz visu pārējo "sliktuma" rēķina, cenas daudz kam kritīsies un relatīvi pret vidējo iedzīvotāju, tagad programmētājs pelnīs vēl vairāk.
 8. mnja ... skāde ... Es pat būtu gatavs samaksāt tam, kurš man reāli izpalīdzēs dabūt to kontu atpakaļ
 9. Ja patreiz meklē darbu, tad īstais laiks skatīies remote. Kautvai stackoverflow šādu piedāvājumu izskatās ka netrūkst: https://stackoverflow.com/jobs?id=316406&q=php&r=true
 10. Iesaku arī masveidā nedzēst vēstules, 2 gmail kontiem tā dariju, no abiem pēkšņi izmeta un tagad rāda: Account disabled Google accounts are usually disabled because Google detects a policy violation. Learn more Try to restore Vienam tas notika pirms 2 gadiem, otram pirms dažiem mēnešiem, ik pa laikam mēģinu restore vai sazināties ar viņiem, bez panākumiem. Epasti bija pilnīgi normāli privātie epasti. Kopš pēdējās reizes nospļāvos un gmail vairs nelietoju ir daudz labākas alternatīvas, kuri nav tādi paranoiķi un ir supports, zoho, fastmail, runbox, pēdejie divi maksas, maksa ir smieklīgi maza, bet vismaz samaksājot es varu prasīt no viņiem adekvātu supportu. Web interfeiss fastmail imho labākais.
 11. Iepriekšējā krīze parādīja, ka cilvēki tādā brīdī meklēja lētas izklaides, tāpēc spēļu bizness labi aizgāja. Turklāt, tagad daudzi iesprostoti savās mājās, tad nu pats laiks laist gaisā iespēju nosist laiku internetā.
 12. Man izskatās ka viss ir slikti... daudzus atlaidīs no nozarēm kuras ir tieši ietekmētas - pārvadājumi, turisms, kreditēšana un tt., bet pārējie nemaz nesteigsies pieņemt jaunus darbiniekus jo pastāv lieli riski. Pārkvalificēties uz citu tehnoloģiju vai pat profesiju arī būs sarežģīti, jo tirgus ir pārpildīts ar atlaistiem profiņiem. Aizbraukt uz citām zemēm zemenes vākt arī nevar.
 13. "Pārstrukturēšana" gan daudziem var sanākt sāpīga. Teiksim, cilvēks programmēja kaut ko kādai aviolīnijai - un jau ir vai drīz tiks atlaists. Citi uzņēmumi, arī ar labu finanšu situāciju, piesardzības nolūkos šobrīd piebremzē jaunu kadru pieņemšanu. Pēc brīvajām vakancēm rodas palielināts pieprasījums, un cilvēkam no aviolīnijas var nākties pasēdēt mēnešus 3-4 kā bezdarbniekam.
 14. Pamatdarbs ir online kazino nozarē, tur pēdējo pusotru mēnesi viss iet uz urrā. Jaunās reģistrācijas un depozīti kosmosā. No haltūru klientiem daži ir pateikuši, ka pagaidām visa izstrāde ir iesaldēta, bet tie arī ir tādi, kuriem šajā situācijā bēdīgi - sporta pasākumi, reklāma utt. To vietā gan ir citi, kuriem ātri vajag interneta veikalus :)
 15. Šķiet, ka tagad būs ļoti strauja daudzu lietu pārstrukturēšana un tāpēc pieprasījums pēc jauniem IT rīkiem būs ļoti liels.
 16. Es ļoti labi atceros 2008. gada dižķibeli. Tad vieni raudāja, ka viss ir slikti, otri lielījās, ka nekas nav mainījies (es biju pie otrajiem), bet eventuāli visi dabūja ciest. Visi "ideju ģeneratori" krīzes laikā bliež uz cerību, ka viņu ideja aizies. Bet tad, kad beidzas kapitāls, sūds lido ventilatorā...
 17. Baigi atkarīgs no uzņēmuma nodarbošanās nozares. Ja tu esi šajos apstākļos noderīgs uzņēmums (pārtikas internetveikals, mācību platforma, Youtube, Pornhub) - tad ir pļaujas laiks.
 18. Labvakar kolēģi, Skatos, ka sludinājumu portālos pēdējās nedēļās pazuduši daudz PHP developeru vakances. Kāda vispār situācija uzņēmumos, kuros strādājat? Meklē darbiniekus, laiž vaļā, mazina/ceļ algas? Cik dzirdēts, tad ātro kredītu nozarei tagad grūti laiki. Pārējie iespējams mēģina pārziemot..
 19. Es arī kādreiz domāju, ka tā ir problēma, bet tā nav. Visām lapām vari resetot paroles uz epastu. Tāpēc svarīgākais ir zināt no galvas drošu epasta paroli. Mūsdienās na neviena legit arugmenta nelietot paroļu menedžeri.
 20. Google esi meklējis to numuru? Varbūt kāds sludinājums kopā ar epasta adresi..
 21. Kādam nav bijis tā, ka pazaudē pieeju savam Password Manager toolim? Un visur bijušas super drošās random paroles, ko nav iespējams atcerēties? Single point of failure.
 22. Nē nu - es saprotu, ka vajadzēja tā, vai vajadzēja šitā ... tomēr ir tā kā ir. LMT teicās, ka tas numurs tiek izmantots - respektīvi, nav pieejams. Esmu zvanījis - vislaik nav zonā (izslēgts). Nosūtīju SMS - atbildes protams nekāds, jo ļoti iespējams ka tas numurs nemaz netiek lietots. Un tas ir baigi slikti ...
 23. Esmu gājis izņemt ZZ numurus, kad pazaudēju telefonu. Vismaz kādreiz derēja tā karte kur bija PIN/PUK kodi, vienreiz aizgāju bez nekā, tad tante man izprasīja - biežāk zvanītos numurus, pēdējos zvanītos numurus, kad pēdējo reizi papildināts un tiku pie tā paša numura, tas gan bija kādus gadus 5-10 atpakaļ. Tagad gan tam numuram pieslēgums, takā šādas problēmas atkritīs. Bet nu jā, mācība gan ir. Par tiem atjaunošanas kodiem arī biju aizdomājies, kur un kā viņus glabāt, arī vietai jābūt tādai, ka neaizmirsīsi un nepametīsi (gan online, gan offline).
 24. No šīs situācijas mācība ir tāda, ka two factor auth numuram ir jābūt obligāti ar pieslēgumu - lai telefona pazaudēšanas gadījumā var ar pasi aiziet uz klientu apkalpošanas centru un atjaunot numuru. Citādi, 2FA ar anonīmu priekšapmaksas karti - nav īsti nekādu atjaunošanas iespēju. Alternatīva kaut kur glabāt 2FA atjaunošanas kodus, manuprāt, ir slidena. Ja nu vienīgi izdrukātā formātā seifā. A ja elektroniski stāv pie mammas/māsas/draudzenes - jūs taču faktiski nekontrolējat, kādām potenciālām drošības problēmām tie kodi ir pakļauti. Nav tik traki kā datora parole uzrakstīta uz piezīmju lapiņas pie monitora, bet kaut kādas paralēles tur var vilkt.
 25. @briedis es par tiem visu laiku domāju - "tā, tas būs jāizdara, tikai ne tagad" :D Teorētiski es sevi mierinu ar domu, ka telefona numuru es noteikti atgūšu. Ja neskaita varbūtību, ka pazaudē telefonu ceļojuma laikā vai kādā brīvdienā, tādējādi aizkavējot piekļuvi, ir vēl kāds faktors, kurš varētu liegt atjaunot kontu? Jautāju tāpēc, ka varbūt kaut ko neesmu ņēmis vērā. @capsx Es tieši tādu pašu informāciju saņēmu, kad ierakstīju kodu no telefona, dabūju ieiet no vecā datora. @Emis Ir redzēts, ka diezgan operatīvi tādas publiskas sūdzības atrisina citas kompānijas, noteikti var pamēģināt.
 26. ŠItais ir diezgan rip. Visiem rekomendēju saģenerēt backup kodus, kurus iedot gan vecākiem, gan kādam uzticamam draugam vai partnerim. Šitā vienreiz pārsēžots lildmašīnā pakāsu telefonu. Par laimi biju pirms kāda gada nosūtījis sievai bildi ar tiem kodiem, varēju atjaunot piekļuvi...
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...