Jump to content
php.lv forumi

beztēma - mājas lapu novērtējums - anketas izstrāde


renathy

Recommended Posts

Sveiki!

Mani palūdza izveidot tādu kā aptauju ekspertiem, ar kuru palīzību varētu novērtēt mājas lapu. Nezinu, vai vispār to tā var vienā aptaujā, bet fokuss būtu tā kā uz lietošanu, pievilcību, ērtību, pirmo iespaidu, bet reizē kaut ko no tehniskās puses, tehnoloģijām, bet ne pārak tehnisks. 

 

Saprotams, ka katru mājas lapu var dziļi tur pētīt utt., bet tomēr vajadzīga šī viena aptauja, kas tiek dota vairākiem eskpertiem, vērtējot noteiktas mājas lapu(-as) - tās ir tīri informātīvas lapas, kuras apmeklē jaunieši meklējot attiecīgo informāciju. Tāpat skaidrs, ka nav jāprasa par lietām, ko tāpat var novērtēt, t.sk., SEO, ielādes laikiem u.tml. 

 

 

a) Vai neieteiktu, ko varētu pajautāt šādam "ekspertam", pieņemot, ka eksperts atvērs lapu un tur paklikšķinās?

 

Piemēram,

- novērtējiet mājas lapas adrešu struktūru (no 1 - 10)

- novērtējiet navigācijas ērtumu (1-10)

 

 

 

b) Kas tie varētu būt par speciālistiem - ekspertiem, kam jautāt?

Edited by renathy
Link to comment
Share on other sites

Parasti tas reāli ir audits, kā arī UI, UX eksperti. Teorētiski no topika iziet, ka tu gribi lai mēs, es piemēram aiz gara laika klikšķinu tavas lapas un saku savu viedokli? Ja tā ir viena lapa, varu pateikt, bet ja tu man sistemātiski plītos virsū, droši vien ieslēgtu stundas taksi, kur pretī tu dabotu projekta novērtējumu no A - Z. 

Link to comment
Share on other sites

foxsk8

Visi tavi argumenti / komentāri ir pareizi. 

Bet šajā gadīumā es rakstīju - pieņemot, ka varu darbūt jebkuru ekspertu :). Par samaksu un ieinteresētību es neprasīju un nekomentēšu :) Jā un tas arī būtu vienreizējs pasākums.

 

Jautājums bija vairāk par aspektiem (turklāt kkā strukturēti anketā), kurus varētu prasīt.

 

Ņemot arī vērā, ka

- tas nebūs nedēļas un pat dienas darbs (tātad novērtējums būs vispusīgs, vairāk par pirmo iespaidu un to, kas metas acīs)

- tās ir informatīvas lapas nevis tīkli, ziņu mediji vai veikals- tur ir max 5as sadaļas (+ papildus līmeņi), viena no tām vienmēr 'About Us', viens landing page, pārējās satur informāciju.

Edited by renathy
Link to comment
Share on other sites

Kādu vēl anketu, met dizainu, linku, un tad skaties komentāros, diskusijās, ko te džeki teiks, apspriedīsies, un no tādas diskusijas, ar daudz pfuu, pēe tu iegūsi daudz vairāk, protams, ja māki uzklausīt kritiku. 

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, jautājums ir par novērtēšanas principiem/procedūru, ne konkrētu "dizainu, linku" ..

 

 

Ja vispārīgi, reku šeku 26. februārī notiek UX Riga ( http://www.uxriga.lv/) ,, varbūt ir vērts apmeklēt.

 

- novērtējiet navigācijas ērtumu (1-10)

 

Kā tad tu neredzot kā navigācija ir izveidota, vari novērtēt tā ērtumu, pēc apraksta štoļi?

Link to comment
Share on other sites

- novērtējiet navigācijas ērtumu (1-10)

 

Kā tad tu neredzot kā navigācija ir izveidota, vari novērtēt tā ērtumu, pēc apraksta štoļi?

Nu bet tiešām nelasi, ko cilvēks raksta/jautā? "Mani palūdza izveidot tādu kā aptauju ekspertiem, ar kuru palīzību varētu novērtēt mājas lapu."  

Ar domu kaut kas analogs http://www.userconversion.com/ aka subjektīva aptauja.

 

 

Loģiski, ka mājaslapu pirms vērtēšanas apskatīs ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...